Jak zdobyc popularnosc na Instagramie

Jak zdobyć popularność na Instagramie?

W obecnych czasach Instagram stał się pracą na pełen etat i to właśnie w taki sposób zarabiają miliony osób na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ portal ten sam daje takie możliwości. Jednak potrzebny do tego jest popularny profil, właśnie w tej aplikacji. Aby go zbudować potrzebne jest wiele zapału, motywacji jak i czasu. Nic nie przyjdzie do nas od razu.

Po rejestracji konta mało kto wie, za co zabrać się dalej. Jest tyle możliwości, że każdy ma prawo się w tym zgubić. Często inspirujemy się sławnymi profilami i staramy się podążać, a nawet kopiować ich treści, co jest nielegalne. W Internecie inni użytkownicy bardzo doceniają kreatywność i bycie sobą, dlatego nie warto jest być kimś innym na siłę. Z pewnością da nam to zupełnie odwrotny efekt niż planowaliśmy. Popularność na Instagramie to temat trudny, za który trzeba się zabrać od podszewki. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Dlaczego warto zdobyć popularność na Instagramie?

Jest wiele powodów, dla których ludzie chcą być popularni na Instagramie, a dodatkowo każdy może mieć swoje prywatne. Jednak tymi najpopularniejszymi to chęć sławy i zarabiania pieniędzy. Instagram pozwala nam na zbudowanie własnej społeczności, którą tworzą nasi obserwatorzy. To właśnie oni będą, na bieżąco, obserwować nasze poczynania w sieci i je komentować. Można porównać ich do jury w konkursie muzycznym. My jako twórcy musimy bacznie obserwować to co im się podoba i dostarczać im tego jak najwięcej. Natomiast to, co nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem zupełnie odstawić w kąt lub dodawać to bardzo rzadko.

Kolejną zaletą popularnego profilu na Instagramie jest możliwość współpracy ze znanymi markami. Taka kolaboracja może być płatna lub barterowa. Ta pierwsza, jak sama nazwa wskazuje daje nam możliwość zarobku, często niemałych, pieniędzy. Ta druga natomiast dostarcza nam tylko produkty lub usługi danej marki.

Następny plus popularnego profilu na Instagramie to nowe znajomości w kręgach celebrytów czy influencerów. Rozpoznawalne osoby często zapraszane są na różnego rodzaju eventy lub do jakiś reklam, gdzie możesz nawiązać nowe przyjaźnie.

Jak zdobyć popularność na Instagramie – Metody

Liczba obserwujących na Instagramie a zasięg postów

Posiadanie większej liczby followersów na Instagramie jest ważne, jeśli chcesz dotrzeć do dużej grupy odbiorców ze swoimi postami. Dzieje się tak, ponieważ algorytmy Instagrama są zaprojektowane tak, aby priorytetowo traktować treści z kont z większą liczbą obserwujących. Oznacza to, że jeśli masz więcej obserwujących, twoje posty prawdopodobnie dotrą do większej liczby osób i będą widziane przez większą publiczność. Dodatkowo, posiadanie większej liczby followersów ułatwia ludziom znalezienie Twojego konta i rozpoczęcie śledzenia go, ponieważ pojawi się ono wyżej w wynikach wyszukiwania, gdy ktoś wyszukuje tematów związanych z tym, o czym piszesz. Tak więc, posiadanie większej bazy followersów może pomóc zwiększyć zasięg Twoich postów znacząco.

6 metod jak być popularnym i zdobyć obserwujących na Instagramie

Wiele osób stara się znaleźć konkretną odpowiedź na to pytanie. Wraz z rozwojem influencer marketingu, bazującego właśnie na popularności tych internetowych twórców – zainteresowanie osobami medialnymi wzrasta. Co ciekawe, niewielu influencerów posiada cennik, w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, a na ostateczną cenę współpracy może wpływać kilka ważnych czynników. Poznaj najważniejsze z nich.

Zdjęcie profilowe i nazwa użytkownika

Zdjęcie profilowe oraz nazwa użytkownika to dwa pierwsze elementy, na które zwraca się uwagę podczas wejścia na nowy profil. To właśnie, dlatego są one tak istotne. Z ich pomocą możesz zrobić dobre, pierwsze wrażenie i zachęcić do pozostania z Tobą na dłużej. Zadbaj o ty, żeby profilowe było wyraźne i przedstawiało Ciebie (może to być selfie), twoją markę lub coś o czym będzie dane konto. To samo tyczy się nazwy. Jeśli będzie to Twoje prywatne konto warto jest, zastosować imię i nazwisko lub przezwisko. W przypadku firmy niech będzie to jej nazwa lub coś czym się zajmujesz. Dzięki temu ludzie nie będą mieli problemu ze znalezieniem Twojego profilu. Zaangażuj się i zastanów dobrze ponieważ atrakcyjna nazwa i zdjęcie profilu przyciągną odbiorców i pomogą Ci zdobyć wymarzoną publikę.

BIO – czyli biogram

BIO, czyli życiorys, to krótka wizytówka Twojego profilu. To właśnie tu, w 150 znakach, możesz opisać siebie, co lubisz lub co inni będą mogli znaleźć na Twoim koncie. Bywa, że w tym limicie zaciekawimy tak bardzo, że pomoże on nam zdobyć nowych obserwujących na Insta. Dodatkowo biogram to jedyne miejsce, gdzie możesz zostawić aktywny link na swoim profilu. Jest to świetna informacja dla małych jak i dużych firm, ponieważ możecie bezpośrednio odesłać potencjalnych klientów na stronę swojego sklepu.

Regularność

Regularność i systematyczność w dodawaniu postów na Instagramie to podstawy każdego popularnego konta. To dzięki nim nasi followersi mają dostarczane treści w odpowiednim czasie. Przy dobrym rozplanowaniu postów nie ma ich ani za dużo ani za mało. Szacuje się, że optymalna ilość jaką powinieneś publikować to 3-4 posty tygodniowo. Takie przynajmniej dane dają nam statystyki wielu agencji social media. Oczywiście nie zaliczają się do tego relacje w postaci InstaStories – je warto publikować codziennie, jeśli chcemy się wybić.

Bądź aktywny

Aktywność to nie tylko zdjęcia czy wideo, ale także lajkowanie i komentowanie postów innych użytkowników. Gdy inni zobaczą, że angażujesz się nie tylko na swoim profilu, ale też u innych z pewnością będą chcieli się odwdzięczyć i zrobią to samo. Dzięki temu Twoje konto zyska na popularności, a liczby pod zdjęciami będą stale rosły.

Używaj hasztagów

Hasztag, czyli słowo lub wyrażenie poprzedzone charakterystycznym znakiem #, pozwala na ugrupowanie zdjęcia. Oznacza to, że po dodaniu tagu, na przykład #dom, inne osoby, które szukają zdjęć właśnie z takim hasztagiem, mogą trafić na nasz post. Jest to więc prosty i szybki sposób na zwiększenie nie tylko ilości polubień, ale również popularności naszego konta. Jednak muszą być one aktywne. Jak to sprawdzić?

Aby hasztag był aktywny to pomiędzy symbolem, a słowem nie może być spacji. Dodatkowo, kiedy dodasz już zdjęcie, cały hasztag będzie w kolorze niebieskim, a nie białym jak reszta opisu. Co ważne, aplikacja zezwala na dodanie aż 30 tagów w jednym opisie. Jest to zdecydowanie za dużo. Specjaliści szacują, że wystarczy ich maksymalnie 10. Pamiętaj także, żeby nie używać hasztagów zakazanych, ponieważ algorytmy utną Ci zasięgi.

Gdzie promować Instagrama

Promuj się na innych mediach społecznościowych

Promowanie swojego konta na Instagramie, na innych mediach społecznościowych to świetny patent na popularny profil. Do dyspozycji masz przede wszystkim Facebooka, na którym widnieje wiele grup, gdzie ludzie szukają innych chętnych do promocji swoich kont nawzajem. W ten sposób zyskasz polubienia, a nawet obserwacje od aktywnego konta. W dodatku Facebook umożliwił stworzenie swojego BIO, gdzie możesz zamieścić swoją nazwę użytkownika.

Jeśli nadal korzystasz ze Snapchata, to śmiało możesz informować tam w relacjach o nowo dodanych zdjęciach na Instagramie.

Kupowanie lajków i followersów

Popularność konta na Instagramie a zakup lajków i followersów na Instagramie

Wiele osób boi się kupować polubienia i obserwujących, ponieważ myślą, że ich konto zostanie zablokowanie lub usunięte na stałe. Może się tak stać w przypadku zakupu takich usług z niezaufanych stron, które nie oferują realnych, a przede wszystkim aktywnych, profili użytkowników. Algorytmy Instagrama widzą, że coś jest nie tak i automatycznie ucinają zasięgi. Jeśli zdecydujesz się kupić like lub followersy, warto jest dokładnie przemyśleć, gdzie i za jaką cenę.

Serwisy, które sprzedają tego typu usługi stale prześcigają się między sobą, zmieniając ceny, udostępniając nowe rabaty czy polepszając usługi. Wszystko to ma na celu przeciągnięcie jak największej ilości klientów. 

Zanim więc kupisz obserwujących na Instagramie lub lajki dokładnie przeanalizuj każdą ofertę, przeczytaj opis usługi oraz sprawdź opinie. U nas, na stronie każdego produktu znajdziesz unikalny opis, który dokładnie tłumaczy, jak kupić usługę, dlaczego warto oraz czemu powinieneś zaufać akurat nam. Dodatkowo odpisujemy na każdą wiadomość z wnikliwymi pytaniami i układamy indywidualne oferty dla naszych wymagających klientów.

Jak zdobyć popularność na Instagramie – podsumowanie

Zdobywanie popularności na Instagramie to świetny sposób na zwiększenie widoczności, budowanie relacji z potencjalnymi klientami i zwiększenie świadomości marki. Regularne publikowanie wysokiej jakości treści, angażowanie się w relacje z followersami poprzez komentarze i DM-y, strategiczne używanie hashtagów i wykorzystywanie influencerów to skuteczne sposoby na zdobycie większej liczby followersów i zyskanie popularności na Instagramie.

Dodatkowo, stworzenie atrakcyjnej strony profilowej z chwytliwym bio i przyciągającymi wizualizacjami może pomóc przyciągnąć większą publiczność. 

Wreszcie, współpraca z innymi użytkownikami poprzez prowadzenie konkursów lub giveaways może być świetnym sposobem na generowanie większej ilości polubień i udziałów od istniejących zwolenników, jak również przyciągnąć nowych. Dzięki odpowiedniej strategii, zdobycie popularności na Instagramie jest osiągalne dla każdego użytkownika.

Jak sam widzisz zdobywanie popularności na Instagramie wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Wiele z tych punktów wymaga nakładu czasu, jednak są też metody – zakup lajków i followersów – które zajmują chwilkę, a dają spore efekty. Jesteśmy przekonani, że połączenie wszystkich powyższych metod, da Ci rezultaty, o których marzysz.
4.7/5 - (28 votes)
Podziel się z innymi: