Mini Koszyk

Nagrywasz prosty tutorial czy recenzję swojego najnowszego smartfona. Obrabiasz powstały w ten sposób film, podkładasz odpowiednią muzykę i gotowe. Można wrzucać do sieci. Już po kilku dniach Twój film ma tysiące odsłon, a na konto spływają konkretne sumy. Brzmi zachęcająco?
Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej, a przedstawiony scenariusz wydaje się dość mało prawdopodobny. Budowa kanału, który przełoży się na konkretne zarobki na YouTube wymaga systematycznej pracy i unikalnych treści. Szczególnie w dobie tak dużej konkurencji oraz kanałów, które w dość kontrowersyjny sposób starają się pozyskać nowych subskrybentów. Chcesz się przekonać na własnej skórze, ile zarabia youtuber?
Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie dokładny przewodnik, z którego dowiesz się – ile zarabia się na yt. Podpowiemy Ci jak zacząć budować i rozwijać swoją społeczność w tym serwisie. Dowiesz się też, jak uczynić z tego pozornie ,,dodatkowego” zajęcia – swoje główne źródło dochodu. Zatem bez dłuższych wstępów, przejdźmy do konkretów.

JAK ZARABIAĆ NA YOUTUBE

1. Jak zarabiać na YouTube

ile zarabia się na yt

2. Ile zarabia się na YT

Od czego zależą zarobki na YouTube

3. Od czego zależą zarobki na YouTube

Ile zarabia YouTuber w Polsce

4. Ile zarabia YouTuber w Polsce

Zarabianie na YouTube podatki

5. Zarabianie na YouTube podatki

Jak wybić się na YouTube

6. Jak wybić się na YouTube

Ile zarabia się na YT za wyświetlanie reklam?

Na YouTube można zarobić, a są to często niemałe pieniądze. Dlatego coraz więcej osób traktuje tworzenie określonych treści wideo – jako sposób na życie. Nie dziwią nas również liczne pytania ile zarabia się na yt w 2019 i czy ciągle jest to możliwe. A życie z youtube może być naprawdę godne, jeśli wziąć pod uwagę przeciętne zarobki youtuberów na świecie. Określenia ,,influencer” czy ,,vloger” nikogo już nie dziwią, podobnie jak ich obecność w tradycyjnych mediach. Działalność na YouTube pozwoliła się wybić nie jednemu celebrycie, który nie tylko wyznacza nowe trendy, ale jest również uznanym autorytetem w swojej dziedzinie.

ile zarabiają popularni youtuberzy

Ile zarabiają popularni YouTuberzy w Polsce

Jednak zanim osiągniesz popularność oraz wynikające z niej konkretne dochody z kanału na YouTube, musisz się sporo napracować. Będzie to jednak wysiłek, który z czasem zaprocentuje. To, ile można zarobić na Youtube – zależy w dużej mierze od Ciebie.

Ile zarabia się na YT z wyświetleń reklam

Zacznij od treści – kasa przyjdzie z czasem

Zasady, zgodnie z którymi przebiega współpraca z YouTube wydają się dosyć jasne: umieszczasz autorskie filmiki, do których masz pełne prawa. Jednocześnie publikujesz ciekawe treści na temat, który jest dla Ciebie ważny lub interesujący. Dodatkowo – przez cały czas pozostajesz w bliskich relacjach ze swoimi odbiorcami, a Twoje treści odpowiadają bezpośrednio na ich potrzeby. Nie nastawiaj się więc tylko na zyski, ponieważ żeby je osiągnąć – musisz pracować nad autentycznością i zaangażowaniem.

Zyskaj nawet 500 realnych followersów.
Realizacja już w 10 minut od 6.99 zł.

Od ilu subskrypcji można zarabiać na YouTube

Panująca obecnie polityka finansowa serwisu YouTube znacząco podniosła poprzeczkę, jeżeli chodzi o wymagania stawione wobec publikujących twórców. Wymagania stworzone przez sam YouTube zakładają, że aby zacząć tam zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin jego wyświetlania w ciągu minionych 12 miesięcy. Serwis ma dzięki temu dużo lepszą kontrolę nad tym, ile zarabia się na YT.

jak zarabiać na youtube

Dlaczego YouTube utrudnia zarabianie małym twórcom

Takie wymagania miały zmobilizować youtuberów do systematycznej pracy nad jakością publikowanych materiałów. Niestety doświadczenia pokazały, że nie miało to korzystnego przełożenia na rozwój społeczności jako takiej. Posiadacze dużych kanałów zyskali bowiem jeszcze większą popularność, a twórcy o niewielkim zasięgu stracili swoje dodatkowe źródło dochodu. Choć w rzeczywistości było to zaledwie małe źródełko, ponieważ konkretne pieniądze zaczynają się na YouTube dopiero od kilku milionów odsłon. Jednak wiele publikacji o tym, ile zarabia youtuber – nie przyznaje tego wprost.

dochody z youtube

Dochody z AdSense

Wielu twórców posiadających własne kanały na YouTube, swojego źródła dochodu szuka w programie partnerskim tego serwisu, który nosi nazwę AdSense. Praktyka ta jest szczególnie widoczna u początkujących autorów, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, ile zarabia się na YT. Przy większych kanałach dochody z tego tytułu wzrastają bowiem do naprawdę ciekawych sum.

zarabianie na adsense

Zarabianie na AdSense

Jak zatem dokładnie wygląda zarabianie w oparciu o program AdSense? Po dołączeniu do niego, jako autor filmów, zgadzasz się nie wyświetlanie reklam podczas dodawanych przez siebie materiałów. Masz przy tym wybór w których miejscach dane reklamy się pokażą, a zyski wynikają bezpośrednio z ilości odsłon lub kliknięć na dany materiał sponsorowany. Niestety, wbrew oczekiwaniom nie są to wysokie opłaty, w przeliczeniu na 1000 wyświetleń filmu. Zatem ile można zarobić na YouTube, jeśli chodzi o reklamy?

zarobki z adsense

Jak duże są zarobki z AdSense

Firma Google (do której należy przecież serwis YouTube) nie podaje żadnych konkretnych danych, związanych z zarobkami w programie AdSense. Sami użytkownicy również niezbyt chętnie się dzielą takimi informacjami tym bardziej, że warunki poszczególnych kontraktów mogą się różnić między sobą. Pewne jest więc tylko to, że zyski z programu partnerskiego są na żenująco niskim poziomie, co jest widoczne przy małej liczbie odsłon filmu. Dla nowych YouTuberów zarobki na YouTube opierają się w głównej mierze na AdSense. Przeciętny początkujący użytkownik ledwo przekraczający wymagane 1000 subskrybcji oraz 4000 godzin wyświetlania, otrzyma za swoją pracę zawrotną kwotę od 50 do 100 zł miesięcznie. Jak podsumowało to wiele zawiedzionych, początkujących youtuberek – “wystarczy na waciki”. Udział w programie AdSense zaczyna być opłacalny dopiero po przekroczeniu ilości miliona odsłon na miesiąc. Dla wielu twórców ta liczba wydaje się być niemożliwa do osiągnięcia. Dlatego zarobki na YouTube to dość złożona kwestia.

Ile zarabia się na yt


Chcesz wiedzieć czy to prawda o tym ile zarabia się na yt? Przedstawiamy stawki CPM w Polsce i USA. Dowiedz się ile zarabia youtuber w polsce i za granicą. Z naszego dochodzenia wynika, że nie jest źle!

Ile można zarobić na YouTube za 1000 wyświetleń filmu?

Tematyka kanału jest jednym z decydujących czynników, od których zależą zarobki jego właściciela, w prostym przeliczeniu na 1000 wyświetleń. Co ważne, kwestia dochodów z YouTube może być liczona w ten sposób tylko dla programu AdSense. Jeśli chodzi natomiast o inne źródła dochodu youtubera, są one na tyle indywidualne, że trudno jest mówić o jakichkolwiek ,,orientacyjnych” stawkach. Skupmy się zatem na tym ile zarabia się na yt z reklam za 1000 wyświetleń dowolnego filmu.

Tak więc im więcej osób spośród Twoich subskrybentów będzie skorych do zakupu reklamowanych towarów, tym więcej zarobków uzyskasz jako właściciel kanału.

W oparciu o statystyki wyświetleń YouTube, przeciętne zarobki pochodzące z reklamy, które przypadają na właścicieli kanałów z różnorodną tematyką, prezentują się w sposób następujący:

 • 0,4 USD za 1000 wyświetleń – trafia do autorów humorystycznych czy prześmiewczych filmów,
 • 0,5 USD za 1000 wyświetleń – to kwota, którą uzyskują autorzy recenzji gier wideo,
 • 0,54 USD za 1000 wyświetleń – zgarniają kanały na których mówi się o gotowaniu, makijażu lub konkretnym hobby,
 • 0,6 USD za 1000 wyświetleń – otrzymują lifestylowe strony i blogi na YouTube,
 • 1 USD za 1000 wyświetleń – otrzymują politycy mówiący na tematy swoich przekonań czy poglądów oraz prowadzący kanały o charakterze czysto edukacyjnym.

Ile można zarobić na YouTube za 1000 wyświetleń filmu

Ile płaci YouTube w USA a ile w Polsce?

Odpowiadając na to pytanie należy wziąć pod uwagę, że filmy wideo na określony tematach pozwalają nie tylko wyświetlać gotową reklamę, ale także promować towary bezpośrednio w samym filmie. Takie wideo określane jest mianem sponsorowanego, a jego przeciętny koszt – podajemy w poniższej tabeli. Zwróć uwagę, że to, ile zarabia youtuber wynika bezpośrednio z ilości wyświetleń wideo. Dodatkowym problemem by określić ile zarabia się na yt jest częstotliwość wyświetlanej reklamy na jedno wyświetlenie filmu. Upraszczając nie każde wyświetlenie jest monetyzowane a na dodatek wiele osób posiada wtyczki blokujące reklamy. Zatem uśredniając i upraszczając zarobki na YouTube z wyświetleń wyglądają następująco.

Liczba wyświetleń wybranego wideoZarobki
1000 – 99990,5-2 USD
10 000 – 999 9995-10 USD
Powyżej 100 00050-200 USD
Powyżej 1 000 000500-2 000 USD
Powyżej 10 000 0005000 – 20 000 USD

Podane wcześniej orientacyjne widełki cenowe – nie bez powodu zostały przez nas wyrażone w USD. Takimi właśnie stawkami operuje serwis, a algorytmy dla poszczególnych krajów różnią się między sobą. Chcąc zatem policzyć ile zarabia YouTuber za 1000 wyświetleń reklam powinniśmy sprawdzić aktualny kurs USD. W dni publikacji 1 USD to 3,78 PLN. Stąd za 1000 wyświetleń filmu zarobki na youtube to aż lub tylko 7,5zł.  Trudno jest też odnaleźć w nich konkretną prawidłowość. Można jedynie posługiwać się przykładami, które często okazują się dość mało wiarygodne. Dlatego się do nich tutaj nie odwołujemy. Niemniej jednak informacje, ile można zarobić na YouTube – cieszą się dużym zainteresowaniem.

Od czego zależą zarobki na YouTube


Ustaliliśmy już ile zarabia się na yt i w wielu przypadkach widełki są tak różne, że jedni mówią o setkach tysięcy a inni zaledwie o dziesiątkach. Zdradzamy prawdę o tym ile zarabia youtuber stosując różne sposoby monetyzacji swojego kanału i dlaczego zarobki na youtube są tak różne i zależą od wielu czynników.

OD CZEGO ZALEŻĄ ZAROBKI NA YOUTUBE

Od czego zależą zarobki na YouTube

Ogromna rozbieżność w zarobkach, osiąganych zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych youtuberów wynika z kilku powodu. Przeanalizuj każdy z nich i zastanów się, co będzie miało realny wpływ na Twoje zarobki na YouTube.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, duże znaczenie dla tego ile zarabia youtuber – będzie miała tematyka kanału. W zależności od niej, możesz się spodziewać innych (orientacyjnych) stawek, w przeliczeniu na 1000 wyświetleń pojedynczego filmu. Jeżeli chodzi o poboczne źródła ile zarabia się na yt można wyszczególnić: Eventy , Streamy czy własne sklepy. Łączne zarobki youtuberów mogą być o 70% wyższe niż z samego adsense.

1. Systematyczność publikacji nowych filmów

Systematyczność publikacji nowych materiałów wideo jest niezwykle ważna dla zweryfikowania, ile płaci YouTube. Jednym z najbardziej efektywnych, a przy tym rekomendowanych rozwiązań – jest określenie 2-3 dni w tygodniu, w których planujesz publikować nowe wideo. Regularne działania pozwolą Ci utrzymać obecnych widzów i przyciągnąć nowych. Nie możesz jednak zapominać o stałym informowaniu i przypominaniu o zbliżających się kolejnych materiałach.

O tej podstawowej zasadzie powinna pamiętać każda osoba, która interesuje się tym, jak zarabiać na YouTube. Kiedy więc filmy będą pojawiały się bardzo rzadko, jako autor kanału – ryzykujesz utratę subskrybentów i oglądalności. Zatem mit, że zarobki na YouTube są wysokie gdy autor nie publikuje jest obalony. To ile zarabia YouTuber to głównie częstotliwość publikacji. Ponadto jeżeli dążysz do maksymalizacji wrzucaj przynajmniej jeden film dziennie a dojdziesz do upragnionego bogactwa.

ile zarabia się na yt w 2019

2. Liczba wyświetleń

Liczba wyświetleń każdego z dodanych przez Ciebie filmów, zależy bezpośrednio od liczby subskrybentów kanału oraz subiektywnej oceny jego atrakcyjności. YouTuberzy, których wideo będzie miało najwięcej wyświetleń na YouTube w 2019, już dawno zostali milionerami. Jeśli więc i Ty zrozumiesz, jak zacząć zarabiać na YouTube – możesz stać się częścią tego grona.

Ilość wyświetleń jest również zależna od liczby publikacji komercyjnych, które to z kolei mają bezpośredni wpływ na liczbę kliknięć w reklamy. Dlatego im większy jest Twój kanał, tym więcej subskrybentów oraz filmów, którymi są oni zainteresowani. A to z kolei sprawia, że możesz liczyć na wyższe zarobki z YouTube.

współpraca barterowa na youtube

3. Zmiana kanału YouTube – na komercyjny

Często spotykanym w tym obszarze pojęciem, jest monetyzacja. W dużym uproszczeniu jest ona procesem przekształcania niekomercyjnego projektu – w jego komercyjny odpowiednik. Proces ten jest w rzeczywistości złożony i będzie wymagał od Ciebie czujności, kreatywności oraz cierpliwości. Odnosząc więc pojęcie monetyzacji do działalności na YouTube – oznacza ono uczynienie realnego źródła dochodów z Twojej dotychczasowej pasji.

formaty reklam na youtube

Co robić by zarabiać na YouTube jeszcze więcej

Jedynie członkowie programu partnerskiego AdSense od YouTube mogą liczyć na dochody ze swoich treści. Wszystko to stanie się możliwe, jeśli publikowane przez Ciebie materiały:

 • nie budzą zastrzeżeń ze strony reklamodawców,
 • są tworzone przez Ciebie lub masz pozwolenie na ich komercyjne wykorzystanie, w tym:
 • możesz udokumentować swoje prawa handlowe do wszystkich treści audio i wideo;
 • działasz w zgodzie z zasadami Programu Partnerskiego, Warunkami korzystania z serwisu YouTube oraz wytycznymi użytkowników. Co ważne – YouTube zastrzega sobie prawo do wyłączenia zarabiania na YouTube, wobec kont osób naruszających te zasady.

Zatem to, ile zarabia youtuber zależy w dużej mierze również od respektowania polityki samego serwisu.

Ile zarabia YouTuber w Polsce


Wiele portali plotkarskich często sieje fałszywe informacje o tym ile zarabia się na yt porównując stawki np z Niemiec czy USA. Sprawdziliśmy obecne stawki i zdradzamy ile zarabia youtuber w polsce w 2019. Okazuje się, że w 2019 zarobki na youtube są już porównywalnie dobre jak za granicą.

ILE ZARABIA YOUTUBER W POLSCE

Ile zarabia YouTuber w Polsce

Odpowiedź na pytanie – ile się zarabia na YT, jest bardzo indywidualna. W rzeczywistości każdy youtuber wypracował stawki, właściwe tylko dla prowadzonego przez siebie kanału. Wszystko to zależy od wielu czynników, które wzajemnie się uzupełniają.

Jak już wiesz, zarabianie na YouTube ma wiele różnych form. I choć nie zarabia się na samych wyświetleniach, że to od nich zależy dochód z wyświetlanych podczas filmiku  – reklam. Przyjmuje się często, że 1 000 000 odsłon to w przeliczeniu około 500 zł. Jako youtuber możesz jednak osiągnąć ten milion w ciągu tygodnia czy odwrotnie – długich miesięcy. Twoje zarobki oraz to, ile płaci Yiutube rozkładają się więc w czasie, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentnym.

youtube w polsce statystyki

Rodzaje reklam na YouTube

Jeżeli chodzi o zarobki z reklam o tym ile zarabia się na yt, dość dużo zależy od tego, jak wyświetlana jest reklama i czy zostanie ona obejrzana w całości. Subskrybenci niezbyt chętnie klikają też w linki, które są dla Ciebie dodatkowo płatne.

ile zarabia youtuber w polsce

Jeśli nie reklamy, to…

Wyświetlenia reklam nie są (na szczęście) jedyną formą zarobków w serwisie YouTube. Jeżeli zyskasz popularność, z pewnością odezwą się do Ciebie marki, które będą chciały nawiązać z Tobą współpracę. Może ona przebiegać pod wieloma postaciami – od bonów zakupowych do sklepu, przez barter, aż po dostęp do luksusowych produktów.

Nie da się jednak ukryć, że jeśli chcesz uczynić z YouTube swoją przestrzeń do pracy i rozwoju, musimy ustalić odpowiedni cennik i go egzekwować. Ty jesteś więc głównym czynnikiem, który wpływa na wartościowość Twojego kanału.

wakacje z youtuberami

Zarabianie na YouTube to dużo większe możliwości niż reklamy

Pamiętaj, że nadal nie wyczerpują się wszystkie Twoje możliwości – youtuberzy są też zapraszani na wszelkiego rodzaju wyjazdy i eventy. Udział w nich to nie tylko promocja Twojej marki osobistej, ale bardzo często również konkretne wynagrodzenie. Dodatkowo płatne mogą być też współprace z innymi kanałami czy związane z tym – występy gościnne.

Youtuberzy prowadzą również własne sklepy z gadżetami związanymi z ich marką, piszą książki i mają własne programy w telewizji. Część z nich, myśląc o swojej karierze bardziej długofalowo –  otwiera niezwiązane z YouTubem biznesy, takie jak restauracje, kluby czy nawet szkoły tańca. To oni wyznaczają nowe standardy tego, ile można zarobić na YouTube.

średni zarobek youtubera

Filmy sponsorowane

To właśnie lokowanie produktów czy sponsoring w najczystszej postaci, są głównymi źródłami dochodów większości youtuberów. Makijaż wykonany produktami jednej marki, uznawanej subiektywnie za najlepszą – to nie przypadek. Obiektywna recenzja smartfonów, w których jedna marka bije na głowę pozostałe – już na wstępie traci na swojej autentyczności. Tak właśnie działają materiały sponsorowane na YouTube. Znane marki płacą twórcom za dużą ilością odsłon i subskrybentów, czy za promowanie ich produktów na kanale. Naturalność tej promocji ma przy tym drugorzędne znaczenie.

filmy sponsorowane na youtube

Recenzje sponsorowane na YouTube

Zgodnie z wynikami raportu portalu APYnews, aż 75% rozpoznawalnych w Polsce youtuberów przyznaje, że treści brandowe stanowią ich ważne źródło dochodu. Sponsoring jest przy tym szczególnie popularny w trzech kategoriach: lifestyle, gamingu oraz rozrywki. Co ciekawe, częstą formą rozliczenia jest nadal barter. Wtedy to prezentowany sprzęt pozostaje u Ciebie w ramach wynagrodzenia za film. Konkretne dochody płyną w takiej sytuacji wyłącznie z programu AdSense. A ten przy długo oczekiwanych recenzjach produktów – zaczyna przynosić zadowalające dochody.

łączne zarobki youtuberów

Ile na wszystkim zarabia YouTuber?

Twardych danych na ten temat – trudno szukać w polskim Internecie. Ani sam serwis YouTube, ani autorzy (z oczywistych względów) ich nie udostępniają. Opierając się na przytoczonym wyżej raporcie można jednak wysunąć wniosek, że zyski ponad połowy polskich twórców mieszczą się w przedziale od 1 000 do 5 000 zł miesięcznie. Tylko 2% badanych youtuberów wykazało dochody pomiędzy 50 000 a 100 000 zł. Jednak to właśnie ta mniejszość przyciąga do serwisu coraz to nowych autorów, a plotki na temat tego, ile płaci YouTube – podkręcają całą atmosferę.

ile zarabia youtuber w usa

Zarobki YouTuberów z SocialBlade

O tym ile zarabia się na yt możemy się również dowiedzieć z raportów Socialblade. Ze wspomnianego raportu wynika jeszcze jedna interesująca prawidłowość, jaką jest wpływ ilości subskrypcji – na zarobki. W najniższym przedziale – od 1 000 do 100 000 obserwujących, średnia kwota dochodów ze współpracy z markami wynosiła około 3 700 zł. Podnosi się ona ledwo o 1 tys. zł w kolejnym przedziale (do 250 tys. subskrybentów) i rośnie prawie dwukrotnie w następnym (dając 7 200 tys. zł przy 500 tys. subskrypcji).

Aby poznać statystyki danego konta, a co za tym idzie – ocenić przychody w serwisie YouTube, można się posłużyć gotowymi narzędziami. Jednym z nich jest Social Blade. Pamiętaj jednak, że uzyskasz tam jedynie dane szacunkowe, które nie zawsze muszą okazać się prawdziwe. Trzeba wziąć również pod uwagę, że uwzględnione tam są jedynie zarobki na YouTube z reklam. Dobrze wiemy, że to ile zarabia youtuber w głównej mierze zależy bardziej od wyobraźni i chęci.

Podatki na YouTube


Wiele osób zapomina ale zarobki na youtube tak jak wszelkie inne muszą zostać wykazane i są opodatkowane! Zamiast zadawać pytania ile zarabia się na yt przyjrzyjmy się podatkom i wyjaśnimy jak się rozliczać.  Często to ile zarabia youtuber jest określane dwuznacznie ponieważ wielu z nich prowadzi własną działalność gospodarczą.

ZARABIANIE NA YOUTUBE PODATKI

Zarabianie na YouTube podatki

Jako youtuber możesz zarabiać na reklamach, wyświetlanych podczas Twoich filmów. Zyski z tego tytułu należy jednak ujawnić przed Urzędem Skarbowym, płacąc od nich podatek dochodowy. Bez względu na to, ile płaci Youtube.

współpraca na youtube za darmo

YouTube płaci tylko za reklamy

Zamieszczając materiały na portalu YouTube, możesz wyrazić dobrowolną zgodę na odpłatne wyświetlanie reklam przy Twoich filmach. Właściciel portalu co miesiąc wypłaca Ci z tego tytułu wynagrodzenie. Serwis rozlicza się więc za dodane do Twoich filmów reklamy, a nie za same publikacje.

Zyskaj nawet 1000 realnych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 7.19 zł.

Zarabianie na Youtube to nie działalność gospodarcza

Nie musisz więc zakładać firmy, aby legalnie rozliczać swoje dochody. Wystarczy, że uwzględnisz je w swoim rocznym zeznaniu podatkowym, wypełniając odpowiednią deklarację PIT. Wychodzi na to, że chyba to ile zarabia youtuber wie tylko on sam i urząd skarbowy.

Kilka sposobów jak wybić się na YT


Wiesz już ile zarabia się na yt i że mogą być to ogromne kwoty. W tej części pokażemy co jeszcze możesz zrobić by Twoje zarobki na youtube były jeszcze większe. O tym ile zarabia youtuber decyduje wiele czynników, które przekładają się miesięczne wynagrodzenie.

JAK WYBIĆ SIĘ NA YOUTUBE

Jak się wybić na YT

Jeśli już na początku swojej przygody z kanałem na YouTube napotkasz trudności – zapytaj wszechwiedzącego Google. Będąc w posiadaniu Youtube, serwis ten przygotował kompletny poradnik, który przeprowadzi Cię przez cały proces poznania i konfiguracji konta.

To wszystko pomoże Ci jedynie wykonać pierwszy krok. Filmy same się przecież nie nagrają i nie obrobią. A jeśli nawet już coś opublikujesz, serwis nie wrzuci tego mimochodem do zakładki ,,Na Czasie”. Sprawdź zatem o czym musisz pamiętać, zakładając kanał. Przekonaj się na własnej skórze, ile zarabia się na YT!

jak się wybić na yt

1. Pozwól się znaleźć

Przygotowanie treści pod SEO, to na YouTube jedna wielka tajemnica i chyba nikt tak naprawdę nie wie w tej kwestii wszystkiego – nawet sami twórcy systemu. Nie znaczy to jednak, że nie ma ogólnych zasad, którymi należy się w tym zakresie kierować.

Warto zacząć od chwytliwego tytułu, który zachęci potencjalnego widza do kliknięcia. Idealnie będzie, jeśli zawrzesz w nim frazę kluczową, na którą pozycjonowany jest dany film. Przyda się ponadto ciekawy i konkretny opis, z którego korzystają zarówno użytkownicy serwisu, jak i algorytmy YouTube. Bardzo ważne dla widoczności Twoich treści są również tagi, czyli słowa kluczowe wiążące się z kategorią opublikowanego przez Ciebie filmu.

Jeśli dopilnujesz wszystkich tych szczegółów masz dużą szansę na to, że Twój film zajmie wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. W ten sposób zdobędziesz zainteresowanie u widzów, którzy nie poznali jeszcze Twojego kanału. Oczywiście często jest to czysto losowa sytuacja, a serwis działa w tym zakresie zgodnie z własnymi założeniami. Warto zauważyć, że to ile zarabia się na yt zależy od popularności tematu na jaki się nagrywa. Być może dobrym sposobem jest sprawdzenie ilości wyszukiwań danego hasła by Twoje zarobki na YouTube były jeszcze większe.

seo na youtube

2. Wejdź w interakcję z widzami

Twój film jest doskonałym sposobem na przekazanie ciekawych treści. Z kolei komentarze stanowią idealną przestrzeń do dyskusji. To właśnie dzięki nim widzowie mogą okazać Ci pozytywny feedback lub zwrócić uwagę na rażące błędy wizualne czy merytoryczne. Weź również pod uwagę to że zarobki na YouTube mogą wzrosnąć, jeżeli zdecydujesz się na opcję “wesprzyj” a Twoi widzowie zdecydują się na drobne dotacje w Twoją stronę.

Kiedy więc pod Twoim filmem pojawią się już jakieś komentarze, dobrze jest na nie dość szybko odpowiedzieć. Pokażesz w ten sposób, że szanujesz opinie swoich widzów, chcesz z nimi wchodzić w interakcje i prowadzić autentyczny dialog. Dzięki temu Twój kanał będzie stawał się coraz lepszy, a publikowane na nim treści – coraz bardziej wartościowe. Tworzysz przecież dla widzów, prawda?

Warto nie wdawać się w trudne dialogi i nie ulegać negatywnym emocjom, gdy w komentarzach spłynie na Ciebie otwarty hejt. YouTube ma pewną przydatną funkcję, która nazywa się shadowban. Zbanowanie wybranego użytkownika w ten sposób oznacza, że tylko on będzie widział swój komentarz. W ten sposób nawet nie dowie się, że jego obraźliwie treści nie są widoczne dla innych widzów, co jest przecież jego głównym celem.

serduszko na youtube

3. Chwytliwy adres

Wydaje się być błahostką, a jednak w połączeniu z nazwą kanału – zyskuje konkretne znaczenie. Nie planuj być autorem strony internetowej, gdzie Twoim adresem jest więc youtube.com/user/kozak123. Zadbaj o to, żeby nawet sam adres przykuwał uwagę, informując tym samym, do kogo należy kanał. Postaw na dobrze kojarzącą się nazwę, która nie zawstydzi Cię nawet przy ilości 500 tysięcy subskrypcji.

własny link kanału na youtube

4. Współpraca z innymi kanałami

Czy wiesz, że kanały szybko odnoszące sukces najpierw pojawiają się u bardziej popularnych influencerów z branży? Nie chodzi tutaj o nachalne propozycje współpracy, ale wejście w interakcję z youtuberem, który wniesie wartość do Twojej pracy nad rozwojem kanału. Nikt na tym nie straci, a Ty, jako debiutujący twórca możesz tylko zyskać. Nie bój się też wspominać o udanej współpracy i twórcach, który pomogli Ci osiągnąć sukces. Na to ile zarabia YouTuber wpływa jego częstotliwość pojawiania się na innych kanałach.

crossy na youtube

5. Jakość ma znaczenie

Kiedy już uda Ci się wybrać tematykę kanału, zrób mały research w materiałach źródłowych. Da Ci to pewność, że masz coś ciekawego do przekazania widzom, a Twój sposób komunikacji jest unikalny. To, ile zarabia youtuber – powinno mieć tutaj drugorzędne znacznie. Nie chodzi oczywiście o zmianę własnego domu w profesjonalne studio nagraniowe. Nie trzeba wcale wydawać fortuny, żeby tworzyć wartościowe i poszukiwane na rynku materiały. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, żeby zapewnić odpowiednią jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. W ten sposób zachęcisz swoich widzów do zostania z Tobą na dłużej. A Twoje zarobki na YouTube będą systematycznie wzrastać.

jakość filmu na youtube

Montaż jest ważny

Widzowie zwracają również uwagę na przyjemny dla oka montaż. Jeśli więc stawiasz dopiero pierwsze kroki w obróbce filmów, zadbaj chociażby o wycięcie niepotrzebnych fragmentów. W ten sposób Twoje materiały będzie się z przyjemnością oglądało – od początku do końca. Dołożenie starań co do jakości materiału jest sygnałem dla widzów, że twórcy zależy na kanale i jego zewnętrznym odbiorze. A stąd już zaledwie krok – do sukcesu. Mimo tego że zarobki na YouTube są duże to niestety początek bywa trudny. Program Adobe Premiere to koszt nawet 1000 zł!

montaż na youtube

Podsumowanie

Choć zarabianie na YouTube to z pozoru łatwa i przyjemna praca – w rzeczywistości oznacza o wiele więcej. Wymaga od Ciebie zaangażowania, systematyczności i żyłki handlowca. Pamiętaj jednak, że praca nad kanałem zaprocentuje, jeśli tylko dobrze się do tego zabierzesz. Z tą myślą stworzyliśmy dla Ciebie ten poradnik.  Twoje zarobki na YouTube mogą być gigantyczne ale też przez pierwszy rok możesz dokładać do interesu. Przekazuje on znacznie więcej wiedzy, niż tylko odpowiedź na pytanie – ile zarabia się na YT. Podziel się więc nim, jeśli okazał się dla Ciebie konkretną dawką informacji. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz ile zarabia YouTuber którego oglądasz.  Daj nam też znać w komentarzu, kto był dla Ciebie inspiracją do rozpoczęcia swojej przygody z YouTube.

Przeczytaj więcej

W mediach społecznościowych coraz częściej możesz się spotkać z określeniem ,,influencer”. Ludzie chcąc dowiedzieć się czegoś więcej, wpisują w internecie influencer kto to? Słowo influencer jest stosunkowo młode i odnosi się ono do osób, które cieszą się dużą popularnością w świecie online. Dzięki tej popularności mają możliwość wpływania na innych oraz na podejmowane przez nich decyzje. Influencerzy w przemyślany sposób budują wokół siebie grono lojalnych odbiorców, z którymi łączą ich wspólne zainteresowania i (mniej lub bardziej) autentyczne relacje. Dlatego coraz silnie zaznacza się ich obecność w świecie mediów, reklamy i marketingu – przynosząc influencerom konkretne dochody z tego tytułu.

Zyskaj nawet 1000 realnych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 7.19 zł.

Chcesz wykorzystać swoją popularność w mediach społecznościowych i dowiedzieć się jak zostać influencerem? Przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się kto to jest jest influencer i jak nim zostać. Zdradzimy Ci też konkretne zarobki, na jakie możesz liczyć w tym zawodzie. Firmy interesujące się influencer marketingiem, również powinny znaleźć coś dla siebie. Poruszamy kwestię rozliczania się, podatków i wiele więcej. Podpowiemy, których polskich influencerów warto obserwować, na etapie poszukiwania swojego własnego stylu.

influencer kto to

1. Influencer kto to jest

Ile zarabiają influencerzy

2. Ile zarabiają influencerzy

Czym zajmują się influencerzy

3. Czym zajmują się influencerzy

Lista najpopularniejszych polskich influencerów

4. Lista najpopularniejszych polskich influencerów

Jak zostać influencerem

5. Jak zostać influencerem

Jak wygląda współpraca z influencerami

6. Jak wygląda współpraca z influencerami

Influencer kto to i jaka jest definicja tego słowa

Precyzyjne podanie definicji tego pojęcia, wymaga odwołania się do klasyka, jakim jest Słownik Języka Polskiego. Zgodnie z nim influencerem jest osoba, która zdobywa popularność w Internecie i korzysta ze swojej sławy, wpływając na swoich widzów/czytelników, ich światopogląd, gust etc. Zatem odpowiadając na pytanie Influencer kto to, określenie to można więc odnieść do osoby wpływowej, która może oddziaływać na decyzje lub opinie innych.

Kto to jest influencerInfluencer w szerszym rozumieniu

Taka interpretacja określenia ,,influencer” sprawia jednak, że każdy, kto wpływa na innych może się tak nazywać. Dlatego tak ważna jest też szersza interpretacja tego pojęcia. Wtedy to osobę influencera łączy trwała relacja z masowymi odbiorcami, którzy dość mocno się z nim identyfikują. Stąd wynika, że influencer wykorzystuje swoje opinie i poglądy do umiejętnego oddziaływania na zgromadzoną wokół siebie społeczność. W pewnym sensie łączy on w sobie cechy przywódcy i lidera opinii. Można więc przyjąć, że influencerzy to osoby, które prowadzą bloga, vloga, profil na Facebooku, Instagramie, Snapchacie, Youtube lub innym serwisie społecznościowym, a zgromadzona wokół nich społeczność liczy co najmniej kilkaset osób.

social media influencer

Influencerzy w mediach społecznościowych

Jeśli traktujesz poważnie swoją karierę jako influencer, warto rozwijać się w dziedzinie, w której jesteś ekspertem. Wpływanie na opinie Twoich odbiorców przyjdzie Ci wtedy niejako mimochodem. Inną kategorią influencerów są oczywiście osoby publiczne, takie jak aktorzy, sportowcy czy dziennikarze. Im możliwości wpływanie na innych sięgają często znacznie dalej, niż u blogera czy posiadacza konta na Youtube. Gdzie możesz zatem promować swoją obecność w mediach społecznościowych? Do wyboru masz chociażby Instagram, Facebook, Snapchat, Pinterest czy prywatny blog. Dobrym posunięciem będzie też publikowanie angażujących treści w kilku serwisach, jednak w taki sposób, by nie powielać tych samych informacji.

Ile zarabiają influencerzy


Odpowiedzieliśmy już na pytanie influencer kto to jednak ile może taka osoba zarobić? Jesteście ciekawi czy influencerzy w polsce to już milionerzy, a może jest to dopiero możliwe w USA?
W każdym razie po przeczytaniu tego fragmentu z pewnością zainteresujecie się jak zostać influencerem ponieważ zarobki są aż tak dobre!

zarobki influencerów

Ile zarabiają influencerzy w Polsce i za granicą?

Zastanawiasz się – ile zarabia influencer? Wiele osób stara się znaleźć konkretną odpowiedź na to pytanie. Wraz z rozwojem influencer marketingu, bazującego właśnie na popularności tych internetowych twórców – zainteresowanie influencerami wzrasta. Co ciekawe, niewielu influencerów posiada cennik, w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, a na ostateczną cenę współpracy może wpływać kilka ważnych czynników. Poznaj najważniejsze z nich.

ile zarabiają influencerzy

Zasięg oddziaływania

Firmy, które decydują się na współpracę barterową z youtuberami czy blogerami o szerokim zasięgu, mogą być zaskoczone wysokością wyceny, jaką otrzymają od influencera. Bardzo często w całym procesie pośredniczy agencja, działająca w imieniu danej osoby. Jeśli konkretny produkt lub usługa nie będą wystarczająco atrakcyjne dla twórcy, możliwość współpracy w zamian za produkt jest raczej znikoma. Zasięg i profesjonalizm influencera, to czynniki, które mają największy wpływ na wycenę współpracy.

zasięgi influencerów

 

Rodzaj aktywności

Współpraca z influencerami może przybierać rozmaite formy. Może się rozpocząć od pojedynczego lokowania produktu na zdjęciu, unboxingu produktów na YouTube, przez dokładną recenzję produktu czy przeprowadzenie konkursu dla obserwatorów na Instagramie, aż po bardziej złożone akcje promocyjne: udział w konferencji lub wyjeździe, użyczenie swojego wizerunku marce oraz stworzenie cyklu wpisów. Znaczna część influencerów dopiero na podstawie otrzymanego od firmy brie fu, jest w stanie zaproponować dokładny plan aktywności na swoim kanale oraz wartość takiej współpracy.

dlaczego warto współpracować z influencerem

Długość kontraktów influencerów

Na rozmaitych eventach branżowych influencerzy często podkreślają, że najbardziej odpowiada im długotrwała współpraca z markami. Decydując się na taki model, firma również może wynegocjować dużo korzystniejsze stawki za poszczególne działania promocyjne. Zwolenniczkami długotrwałej współpracy są m.in. Fashionelka promująca sklep internetowy Domodi czy Jason Hunt, biorący udział w programie partnerskim porównywarki Ceneo.

influencer maketing w polsce

Kanał promocji

Cena zależy także od kanału, na którym ma pojawić się promocja marki. Rzecz jasna nie ma tutaj stałej reguły i może się czasem okazać, że np. reklama na Instagramie u danego influencera, wyniesie więcej, niż na blogu innego o zbliżonym zasięgu.

Dokonując zestawienia kilkuset ofert otrzymanych od influncerów można przy tym zauważyć, że najwyższych wynagrodzeń oczekują promotorzy na Youtube, z dużą ilością subskrybentów. Na kolejnym miejscu znalazły się stawki blogerów za wpis dotyczący produktu, opatrzony profesjonalną sesją zdjęciową. Z kolei niższe ceny oferują oni za wpis bez dodatkowych zdjęć z produktem bądź artykuł, w którym produkt pojawia się jedynie jako wzmianka wśród innych poruszanych tematów.

influencer marketing a youtuberzy

Zarobki w social media

Jeśli chodzi o social media jako takie, stawki za współpracę na Instagramie, Facebooku czy Snapchacie są zazwyczaj niższe, niż ma to miejsce na blogu lub kanale YouTube. Zamieszczenie jednego zdjęcia bądź wpisu wymaga przecież od influencera mniejszego nakładu pracy niż nagranie i profesjonalny montaż wideo czy przygotowanie obszernego, wyczerpującego temat – artykułu.

średnie stawki za wpis sposnsorowany

Marka

Na wysokość kosztów współpracy z influencerem może wpłynąć także specyfika promowanego produktu czy usługi, lub też niszowy wizerunek samej firmy.

W influencer marketingu (pojmowanym nieco szerzej) produkt często jest odrzucany ze względu na opinię twórcy i politykę prowadzenia bloga czy vloga. Składniki produktu, wizerunek marki czy określona branża, mogą zadecydować o tym, że influencer zwyczajnie nie będzie chciał włączyć się w kampanię. Cena za promocję może okazać się jednak niższa dla produktu, z którym twórca się utożsamia i na co dzień go używa. Nie potrzebuje bowiem całego scenariusza działań, a pomysły na kampanię są często zaczerpnięte prosto z życia. Ma to również wpływ na autentyczność w odbiorze całej promocji i udziału influencera w budowaniu społecznego odbioru marki.

źródła pozyskiwania klientów

Niejednolite stawki w przypadku firm

Niektóre firmy już na starcie współpracy muszą liczyć się z wyższymi oczekiwaniami co do stawek. Przykładem są marki motoryzacyjne oraz technologiczne. Influencerzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jedna informacja o tym, że korzystają z komputera danej marki lub jeżdżą określonym samochodem – z pewnością wykluczy na dłużej możliwość współpracy z konkurencyjnymi markami. Chętniej decydują się zatem na działania z klientem, który zakłada długotrwałą współpracę i dysponuje sporym budżetem. Takich inwestycji nie boi się chociażby marka Huawei, promowana przez duet Roberta i Anny Lewandowskich.

zarobki influencerów

Polityka influencera

W przeciwieństwie do większości mediów tradycyjnych i istniejących od lat portali internetowych, w których na cennik wpływa głównie zasięg i tematyka, w przypadku blogów lub social mediów – duże znaczenie dla wyceny ma indywidualne podejście influencera.

Być może z założenia angażuje się on tylko w długoterminowe współprace. Może ze względu na niszową tematykę bloga lub kanału – nie współpracował dotychczas z firmami i będzie bardziej skłonny przeprowadzić działania promocyjne za stawkę proponowaną przez markę. Być może też w ogóle nie podejmuje współpracy komercyjnej, jednak zgodzi się na przeprowadzenie kampanii społecznej?

influencer zarobki

Przeciętne stawki influencerów

Dość precyzyjne (choć nie do końca aktualne) dane na ten temat zawiera raport firmy BLOGmedia z 2017 r. Wśród ponad 400 przebadanych blogerów i vlogerów, niemal połowa z nich zamieszcza wpisy sponsorowane. Średnią stawkę za taki wpis w mediach społecznościowych wyliczono na 700 zł, a za post na blogu ponad 1850 zł. Za taką średnią kryje się jednak ogromna rozpiętość wynagrodzeń – w zależności od zasięgu danego kanału, mierzonego liczbą followersów oraz ich aktywnością. W wypadku mikroinfluencerów to kilkaset złotych, do tysiąca. Gdy strona odwiedzana jest przynajmniej pół miliona razy w miesiącu, post ma średnią ponad 4 tys. zł. A ile zarabiają influencerzy z milionami odsłon – można się zaledwie domyślać. A dla porównania: stawki amerykańskich czy brytyjskich influencerów sięgają 50-70 tys. dolarów lub funtów za post!

Czym zajmują się influencerzy


To fakt, że influencerzy zarabiają bardzo dobrze jednak czy wiesz co tak naprawdę robią? Dlaczego firmy godzą się płacić aż takie pieniądze za filmik lub opinię twórcy.
Jeżeli dalej szukasz informacji jak zostać influencerem być może ta sekcja ochłodzi Twój zapał. Influencerzy wykonują często szereg działań ciężko pracując na wysoką popularność w mediach.

Czym zajmują się influencerzy

Czym zajmują się influencerzy?

Co możesz zrobić dla promocji danej marki, będąc influencerem? Jak już wcześniej wspomniano, opcji jest wiele. Tak naprawdę ogranicza Cię wyłącznie Twoja kreatywność i pomysł firmy na współpracę z Tobą. Możesz zatem publikować artykuły sponsorowane na blogu, posty na social media, umieścić reklamy banerowe na stronie, publikować gościnny post na blogu wybranej firmy, uczestniczyć w spotkaniach w realu czy eventach.

jak szukać firm do współpracy

Jak znaleźć markę do współpracy

W przypadku działalności internetowej ustalasz z marką kiedy, na jaką ilość znaków i w jakiej formie pojawią się dane posty czy artykuły. Promocję można przenieść na działania offline, zwłaszcza gdy Twoja aktywność jest też stacjonarna. Warto wtedy organizować spotkanie czy serię spotkań z marką i jej produktami lub event na większą skalę. Pamiętaj, by śledzić na bieżąco, to co dzieje się na profilach Twojej współpracującej marki. Być z nią w stałym kontakcie, aby móc na bieżąco dostosowywać działania promocyjne.

influencerzy na swiecie

Deadline – Czas na wykonanie pracy

Nie pozwól sobie narzucić nierealnych deadlinów, kiepskich warunków współpracy barterowej czy niskobudżetowej kampanii na wielu kanałach w social mediach. Zabiegaj o partnerskie relacje, które budują również Twoją reputację w przyszłości.

czym zajmują się influencerzy

Lista najpopularniejszych polskich influencerów

Zastanawiasz się, którzy Polacy cieszą się największą popularnością w social mediach? Rankingi influencerów są przygotowywane dla poszczególnych serwisów, dlatego wyniki w każdym z nich mogą się między sobą różnić. W naszym poradniku przeanalizowaliśmy zasięgi instagramowych influencerów, ponieważ naszym zdaniem ten serwis rozwija się najszybciej, dając duże możliwości zarobkowe. Przygotowane zestawienie powstało w oparciu o serwis InstaWiki, który dysponuje aktualnymi danymi o ilości obserwatorów dla najpopularniejszych profili. Nasz ranking przedstawia się następująco:

ranking influencerów

 1. Robert Lewandowski (@_rl9) 14,3 mln
 2. Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) 2,2 mln
 3. Wojciech Szczęsny (@wojciech.szczesny1) 2,1 mln
 4. Veronica Bielik (@veronicabielik) 1,7 mln
 5. Ewa Chodakowska (@chodakowskaewa) 1,5 mln
 6. Stuart Kluz – Burton (@stuuburton) 1,5 mln
 7. Angelika Mucha (@littlemonster96) 1,4 mln
 8. Joanna Krupa (@joannakrupa) 1,4 mln
 9. Ewa Grzelakowska – Kostoglu (@redlipstockmonster) 1,4 mln
 10. Marita Sürma (Majewska) (@deynn) 1,2 mln

Na dalszych miejscach uplasowali się: Joanna Jędrzejczyk, Julia Kuczyńska, Blowek, JDrabowsky, Fit Lovers, Joanna Kuchta, Claudia Sulewski, Abstrachuje TV oraz Anja Rubik. Każdy z wymienionych tutaj influencerów osiąga zawrotną liczbę ponad 1 mln obserwatorów na Instagramie.

Jak zostać influencerem


Na pewno praca influencera jest ciekawa. Ponadto wysokie zarobki, rozpoznawalność czy rzesze fanów to tylko kilka atutów z bycia influencerem.
W rezultacie coraz częściej pada pytanie jak zostać influencerem? W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik co zrobić by stać się jednym z nich.

Jak zostać influencerem

Jak zostać influencerem?

W jaki sposób możesz zwiększyć swój zasięg online, który jednocześnie może przełożyć się na odbiór Twojej marki i pozwoli budować jej szerszą świadomość? Poznaj 4 rekomendowane przez nas sposoby, które mogą Ci w tym pomóc. Dowiedz się, jak zostać rozpoznawalnym influencerem.

jak zostać influencerem

Daj się znaleźć

Aby zostać influencerem, musisz systematycznie budować swoją aktywnym online. Wydaje Ci się, że już o tym wiesz? Jednak by być rozpoznawalnym influencerem, nie możesz tego pominąć. Bogaty wybór mediów, w których możesz publikować i budować swoją społeczność – zdecydowanie Ci to zadanie ułatwiają.

oferty dla influencerów

Bierz aktywny udział w ważnych konwersacjach na różnych platformach. Zamieszczaj swoje wpisy i zawsze odpowiadaj na otrzymane komentarze. Instagram, Snapchat, Twitter, LinkedIn czy Facebook to platformy, gdzie każdego dnia trzeba być obecnym i się udzielać. Do tego dochodzi też szereg innych miejsc w Internecie, gdzie akurat z uwagi na charakter Twojej działalności nie powinno Cię zabraknąć.

Postaraj się o to, żeby łatwo można było Cię znaleźć w sieci. W tym celu zamieść przyciski z odnośnikami do swoich profili w social media – na Twojej stronie i blogu oraz na poszczególnych profilach. To pozwoli Twoim odbiorcom z łatwością nawiązywać kontakt z Tobą, w ramach wybranego przez nich medium społecznościowego.

influencerzy

Najpopularniejsze hashtagi

Twoja obecność w mediach społecznościowych to jedna kwestia. Kluczową rolę odgrywa także skuteczność w docieraniu do odbiorców i ciągłym powiększaniu ich grona. Publikując swoje treści w popularnych kanałach, pomocne okaże się dla Ciebie dodawanie hashtagów do poszczególnych wpisów.

Dlaczego jest to aż takie ważne? Stosowanie odpowiednich hashtagów pozwala znacznie zwiększyć zasięg wpisu, ponieważ ułatwia odbiorcom wyszukiwanie interesujących treści. Oznacza to, że Twój wpis może on trafić większej liczby osób, które z posta dowiedzą się więcej na temat Ciebie lub Twoich produktów czy też usług. Tym samym udaje Ci się zwiększyć rozmiary Twojego grona docelowych odbiorców.

wyszukiwanie najpopularniejszych hashtagów

Śledź newsy branżowe

Jeżeli faktycznie chcesz, by postrzegano Cię jako influencera, musisz pokazać, że jesteś na bieżąco. Nie tylko z aktualnymi wydarzeniami wynikającymi bezpośrednio z Twojej działalności. Ważne jest też, aby odbierano Cię jako rzetelne źródło informacji dla Twoich obserwatorów. W tym celu czytaj, przeglądać, sprawdzaj i porównuj. Nie pozwól sobie na jakiekolwiek zaległości.

Skąd możesz jednak czerpać potrzebne Ci informacje, skoro codziennie zalewa Cię olbrzymia fala newsów? Jak wybrać spośród nich te, które są warte Twojej uwagi? Na szczęście istnieje możliwość śledzenia konkretnych tematów. Z pomocą przychodzą bezpłatne narzędzia, które przeszukają za Ciebie Internet i znajdą interesujące Cię wątki. Warto zwrócić uwagę na:

 • Google Alerts– program bardzo prosty w obsłudze, w którym wystarczy jedynie ustawić dla siebie odpowiednie powiadomienia,
 • Brand24– zgromadzi wszystkie informacje z Internetu i social mediów na konkretny temat,
 • BuzzSumo– pokazuje Ci dane rodzaje treści, które cieszą się największym zainteresowaniem.

śledzenie trendów branżowych

O czym musisz pamiętać jako influencer?

Aby móc się w przyszłości pochwalić popularnością, która przynosi Ci konkretne dochody – musisz publikować regularnie i rzeczowo. Systematyczna aktywność w mediach społecznościowych pozwoli Ci na ciągłe zwiększanie zasięgów. Pamiętaj, że bycie rozpoznawalnym to coś więcej niż publikowanie zdjęć. To ciężka praca nad marketingiem, aby Twoja marka mogła się ciągle rozwijać. Wpływowi influencerzy muszą być na bieżąco ze wszystkimi newsami w swojej branży. Dlatego większość z nich na pewnym etapie swojej działalności decyduje się na skorzystanie ze wsparcia profesjonalnych agencji.

Jak wygląda współpraca z influencerami


Ta część będzie szczególnie pomocna firmom chcącym zatrudnić influencera. Zobacz na co zwracać uwagę przy wyborze influencerów. Jakie są aktualne stawki za wpis sponsorowany i czy lepsze jest rozliczenie barterowe czy gotówka/przelew.

Jak zostać influencerem

Jak wygląda współpraca z influencerem?

Na pytanie – co ma bezpośredni wpływ na sukces we współpracy z influencerami, nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo dużo zależy od oczekiwań każdej ze stron, które należy określić jeszcze przed rozpoczęciem działań. Dlatego szczególnie ważne jest zdefiniowanie celów, jakie ma realizować kampania promocyjna.

na co patrzeć przy wyborze influencera

Jednym z najważniejszych elementów, decydujących o udanej kampanii jest znalezienie odpowiedniego influencera. Efektem dobrze zrealizowanej promocji – powinna być długofalowa współpraca, podczas której pozostaje się w stałym kontakcie z influencerem, przez cały okres trwania kampanii. Wpływ wyboru influencera na sukces kampania wydaje się co prawda oczywisty, Jednak na co warto zwrócić uwagę? Z pewnością trzeba dobrze przeanalizować grupę docelową, wiarygodność influencera oraz stopień zaangażowania jego fanów. Tylko w takiej sytuacji można mówić o udanej współpracy.

jak wygląda współpraca z influencerami

Cennik influencera

Znalezienie szczegółowego cennika influencera to nie lada wyzwanie. Z pozoru najłatwiej powinno być z blogerami, którzy w zakładce ,,Współpraca” powinni posiadać przykładowe stawki za kampanię lub orientacyjne widełki cenowe. Niestety nadal nie jest to dla nich opłacalna, a co za tym idzie – również popularna praktyka.

lokowanie produktu na blogu i youtube

Jednej z blogerek, Agnieszce Skupieńskiej, autorce bloga To Się Opłaca, udało się ustalić bardziej szczegółowe dane. Według podanych przez nią informacji tylko około 5% blogerów decyduje się na ujawnienie stawek na swoich stronach. Jeszcze gorzej sytuacja ta wygląda w przypadku youtuberów czy twórców social media. Wycenę można od nich otrzymać wyłącznie mailowo. Często jednak na odpowiedź od influencera trzeba czekać kilka dni, a nawet tygodni. Jednak żeby dokładnie wycenił współpracę, należy przedstawić szczegóły planowanej kampanii z udziałem danej osoby.

jak rozliczyć się z influencerem

Aby zatem uniknąć wysyłania setek wiadomości  z prośbą o wycenę kampanii – można skorzystać z jednej sprawdzonej platformy do współpracy z influencerami. Niestety w bazach platform nie są dostępne dokładne oferty od wszystkich twórców. Część z nich ustala przedziały cenowe, a część wycenia kampanię dopiero po otrzymaniu briefu od firmy zainteresowanej współpracą. Wiele platform dodatkowo prezentowane uśrednione stawki za poszczególne oferty, aby można było z wyprzedzeniem ocenić zakładany budżet kampanii.

ile zarabia youtuber

Zyskaj nawet 500 realnych followersów.
Realizacja już w 10 minut od 6.99 zł.

Niebezpieczny trend – patoinfluencer

Mianem patoinfluencerki określiła się swojego czasu Marta Linkiewicz, ,,gwiazda” skandalu z udziałem grupy Rae Sremmurd. Po warszawskim koncercie zespołu w listopadzie 2015 roku, Linkiewicz wraz z koleżanką, zdawały relację z intymnego spotkania z raperami. Od tamtej pory w swoich filmikach wrzucanych do sieci, celebrytka znana na Instagramie jako @linkimaster – chwali się nieustannym imprezowaniem. Nie brakuje tam alkoholu i narkotyków, a sama influencerka jest znana z bardzo ciętego języka.

patostreamy

Zjawisko patostreamerów, nazywanych też patoinfluencerami, stale zyskuje na popularności. Osoby, które publikują tego rodzaju treści – koncentrują się wokół przemocy i wulgarności. Często też działają niemal na granicy prawa, aby wzbudzać silne emocje u swoich odbiorców. Patoinfluencerzy budują swoją popularność na wulgarnych, wręcz poniżających materiałach. Nagrywają je niejednokrotnie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Ich oglądalność, przekłada się bezpośrednio na wysokie dochody z tego tytułu.

patoinfluencerzy niebezpieczny trend

Chcesz zostać influencerem?

Zaczynasz budować swoją pozycję w social mediach? Z początku bardzo trudno będzie Ci osiągnąć zadowalające zasięgi, szczególnie jeśli liczysz na efekty z dnia na dzień. Początkujący Influencerzy na starcie swojej kariery powinni skupić się na regularnych wpisach i budowaniu lojalnej grupy odbiorców. Z pewnością wraz z poniesionymi nakładami pracy, zasięg Twojego profilu stale będzie wzrastać. Przy odrobienie szczęścia każdy ma szansę zaistnieć w social mediach i zostać popularnym influencerem. Zaglądaj na nasz portal regularnie, a dowiesz się wielu przydatnych informacji, które pomogą Ci stać się rozpoznawalnym influencerem. Mamy nadzieje że teraz już wiesz jak zostać influencerem a lektura tego poradnika to ważny krok na drodze to Twojej kariery!

Przeczytaj więcej

W dzisiejszych czasach prowadzenie bloga nie jest niczym zaskakującym i coraz więcej osób się na to decyduje. W naszym poradniku dowiesz się jak założyć bloga za darmo od podstaw. Nawet jeżeli jeszcze nie wiesz co to po przeczytaniu tego wpisu dowiesz się  jak prowadzić bloga. Zostań z nami do końca bo może Ci się to opłacić, okazuje się że zarabianie na blogu wcale nie jest takie trudne! Blog to wspaniałe narzędzie do uzewnętrzniania się. Można pokazywać na nim swoje pasje, zainteresowania, umiejętności. Nawet te skryte, którymi na co dzień nie chwalimy się przed znajomymi. Coraz więcej osób decyduje się na jego założenie, ale nie każdy wie jak prowadzić bloga. Można również pisać różne porady, wskazówki, by pomagać innym i przekazywać wiedzę na dany temat, w którym jesteśmy mocni. Wiele osób wykorzystuje również bloga do opisywania swojego życia i informowania na bieżąco o różnych wydarzeniach, które miały miejsce.

Zyskaj nawet 500 realnych followersów.
Realizacja już w 10 minut od 6.99 zł.

Dlaczego warto założyć bloga

Niewiele osób wie ale dobrym pomysłem jest również zarabianie na blogu i zrobienie z niego pełnoetatowej pracy.  Mówiąc krótko – na blogu można robić wszystko, na co ma się ochotę. Poza tym, że sprawia im to przyjemność, bo piszą, co chcą i na jaki temat chcą, często o swoich zainteresowaniach, o czymś, na czym się znają to prowadzenie bloga, może przynosić zyski. Nie powinno was to zaskoczyć, jeżeli napiszę, że z pisania na swoim blogu można się spokojnie utrzymać i to na dobrym poziomie. Wiele osób tak robi, to jest ich jedyna praca. Postaram się tutaj zamieścić najważniejszą wiedzę potrzebną, żeby wiedzieć, jak założyć bloga. Nie bójcie się, nie trzeba być szczególnie obeznanym technicznie. Skupię się na aktualnych, sprawdzonych i prostych metodach, które pozwolą na przyjemne i bezproblemowe prowadzenie bloga. Opowiem również, jak sprawić by własny blog przynosił dochody. To wszystko w jednym miejscu. Zapraszam do lektury!

Jak prowadzić bloga

1. Jak prowadzić bloga

Gdzie założyć bloga

2. Gdzie założyć bloga

Jak założyć bloga za darmo

3. Jak założyć bloga za darmo

Zakładanie bloga na blogger.com

4. Zakładanie bloga na blogger.com

Zakładanie bloga na WordPress.com

5. Zakładanie bloga na WordPress.com

Jak zarabiać na blogu

6. Jak zarabiać na blogu

Jak prowadzić bloga i na nim zarabiać – Co jest potrzebne by go założyć?

Zanim dowiesz się jak założyć bloga zdecydowanie lepszym pomysłem będzie słów kilka na temat tego jak prowadzić bloga. Od czego musimy zacząć? Na pewno pierwszą i podstawową rzeczą, nad jaką musimy się zastanowić, jest oczywiście tematyka bloga. Musimy mieć jasno sprecyzowany pomysł, jakie wpisy chcemy publikować. Niezależnie czy interesuje Cię zarabianie na blogu czy chcesz to robić hobbystycznie warto aby zabrać się za to profesjonalnie. Pisz to co sam chciałbyś przeczytać. Opowiadaj o rzeczach interesujących a pieniądze czy fani przyjdą sami.

o czym pisać na blogu

O czym pisać na blogu

Pisz o tym, na czym się znasz lub po prostu o tym, co sprawia Ci przyjemność. Nie myśl w ten sposób, że jeżeli jest na przykład dużo blogów o gotowaniu, to ty nie możesz już takiego stworzyć. Jeżeli coś będzie dobre i prawdziwe to prędzej czy później osiągnie sukces. Złym myśleniem jest również, żeby próbować szukać nie wiadomo jakiej niszy, by blogować, na przykład o zbieraniu znaczków. Wiadomo, że jest takich stron znacznie mniej więc łatwiej się wybić na szczyt, ale co z tego skoro mniej osób jest zainteresowanych taką tematyką. Im większe zainteresowanie daną branżą, tym więcej wejść na stronę. Na tych wejściach powinno Ci zależeć najbardziej, ponieważ często zarabianie na blogu wiąże się z dużą liczbą użytkowników.

pomysły na bloga

Pomysły na blogi tematyczne:

Chcąc się rozwijać i docierać do nowych odbiorców musisz pomyśleć jak prowadzić bloga. Jeżeli nie masz jeszcze takiej wiedzy możesz skorzystać z darmowych pomysłów na blogi tematyczne i wybrać coś dla siebie. Nic nie szkodzi na przeszkodzie aby zacząć zarabianie na blogu nawet jeżeli nie jest on naszą pasją. Daj spokój ludzie robią gorsze rzeczy za pieniądze.

 • kulinaria (na przykład: przepisy)
 • zdrowie i fitness (na przykład: diety i porady)
 • moda i uroda (na przykład: stylizacje, streetwear, haule zakupowe)
 • styl życia (na przykład: opis dnia codziennego, co się wydarzyło, jak być kobietą, jak być mężczyzną, porady, lifestyle) *
 • zarabianie i opisywanie własnych finansów (na przykład: jak zarabiać w internecie, zarabianie bez wychodzenia z domu, jak zostać milionerem, jak dysponować budżetem domowym)

Poznałeś już pomysły na blogu ale, zanim dowiesz się jak założyć bloga za darmo konieczna będzie również ciekawa nazwa.

Dobra nazwa i adres na bloga

Przechodzimy powoli do zagadnienia jak założyć bloga jednak jest jeszcze jeden czynnik czyli nazwa. Nazwa, jak i adres to jedne z najistotniejszych rzeczy przy zakładaniu bloga. Czemu napisałem nazwa i adres, a nie po prostu nazwa bloga? Nazwa bloga oczywiście może i często jest inna niż adres WWW, przez który wchodzimy na stronę z blogiem. Jeżeli zdecydujemy się na dłuższą nazwę, będziemy musieli wymyślić skróconą do zastosowania w adresie. Zbyt długa nazwa będzie ciężka do spamiętania i wpisywania, co obniży popularność bloga. Pamiętaj, że łatwa nazwa zagwarantuje Ci więcej użytkowników a także umożliwi zarabianie na blogu lepszych pieniędzy.

Jak stworzyć ciekawą nazwę na bloga

Jak stworzyć ciekawą nazwę na bloga

Naprawdę dobrze przemyśl nazwę. Powinna nawiązywać do tematyki bloga, być unikatowa, łatwa do zapamiętania. Jeżeli nie wiesz jeszcze jaka będzie tematyka wróć do części jak prowadzić bloga i przemyśl to przed podjęciem decyzji o nazwie. Najlepiej by miała pozytywny charakter, dobrze się kojarzyła odbiorcom. Wielki plus otrzymasz za to, jak nazwa będzie taka sama jak adres strony – będzie krótka i bez znaków specjalnych w tym polskich. Jeśli nazwa zawierać będzie polskie znaki diakrytyczne, to oczywiście w adresie musimy się ich pozbyć. Wyróżnienie się nazwą od reszty blogów, jest dobrym początkiem przy starcie z blogowaniem.

Jak prowadzić bloga

Jak prowadzić bloga mądrze i z pomysłem

Nakreśl sobie jasny plan, który pomoże Ci dobrze, sumiennie i systematycznie prowadzić bloga. Jeżeli nie wiesz jak prowadzić bloga lub nie masz na to czasu, dobrym rozwiązaniem może okazać się copywriter. Systematyka jest tak naprawdę najważniejsza i na nim opiera się dobre blogowanie. Gdy uda Ci się zgromadzić dobry ruch lub wypozycjonujesz swojego bloga wysoko w Google zarabianie na blogu przestanie być już tylko marzeniem. Nie ma sensu, byś publikował wpisy raz na miesiąc. Zainteresowanie odbiorców będzie wtedy bardzo małe. Po to jest Ci właśnie plan, by jak najlepiej przemyśleć co i kiedy wstawić na swoją stronę. Również po to, by ustalić jakich innych metod przy okazji użyć do promocji nowego wpisu.

blog vs social media

Promocja bloga w mediach społecznościowych

Jeżeli nie wiesz jeszcze jak założyć bloga być może przed tym warto spróbować blogowania przy użyciu fanpage na Facebooku. Dobrym sposobem na promocję bloga jest udostępnienie linku na Facebooku i Twitterze. Ponadto, zachęcenie do wejścia na Instagramie to zawsze dodatkowe kliknięcia. W dzisiejszych czasach ważne jest trzymanie kontaktu z widzem na różnych portalach, przez cały czas. Plan jest Ci potrzebny również do tego, by zawsze wiedzieć, na jaki temat napisać. Zaplanuj sobie może nawet na miesiąc do przodu wszystkie wpisy? Każdy ma inny sposób na dbanie o częstotliwość i jakość oraz powiązanie tematyczne wpisów, wybierz coś odpowiedniego dla siebie. Plan na prowadzenie bloga to zarówno dobrze ustalona treść wpisów, konkretnie ustalony harmonogram publikowania, jak i działania marketingowe. To wszystko ma sprawić, by twój blog był popularny, miał dużo stałych czytelników, mógł sprawiać Ci przyjemność oraz potem przynosić zyski.

Zyskaj nawet 1000 realnych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 7.19 zł.

Czas na rozwinięcie bloga

Wiele osób zastanawia się jak założyć bloga, jednak niewiele wie że tak naprawdę chodzi o czas. Zadaj sobie pytanie – czy mam czas i chcę go poświęcić na prowadzenie bloga? Podstawą jest, by przeznaczać odpowiednią ilość czasu na blogowanie. Jest wiele blogów, które powstały i zaraz potem upadły, bo założyciel nie miał czasu na systematyczną publikację. Istnieją też blogi, które są aktualizowane raz na pół roku o nową treść, ale nie ma to żadnego sensu. Chyba że prowadzisz bloga o czymś, co zmienia się na tyle rzadko, że taka częstotliwość jest odpowiednia, a nie ma nic ciekawego, co mogłoby być wrzucane pomiędzy ważnymi aktualizacjami w tejże branży. Myślę, że warto powiedzieć sobie, ile czasu chcę przeznaczyć na prowadzenie bloga, żeby to miało ręce i nogi. Taka godzinka dziennie wydaje się rozsądna na początek, natomiast jest to oczywiście sprawa bardzo indywidualna, ważne jest, tylko abyś ją przemyślał.

pozycjonowanie bloga

Jak prowadzić bloga by dotrzeć do czytelników

Oprócz tego jak prowadzić bloga kolejnym pytaniem jakie powinieneś sobie zadać jest jak pozycjonować bloga. Chcąc dowiedzieć się czym jest zarabianie na blogu powinien być on w ogóle w wynikach wyszukiwania. Obserwuj blogi tematyczne wpisując “blog seo” i ucz się jak pisać treści tak aby przyciągały one nowych odbiorców. Zamiast wgrywać setki pluginów zaśmiecając serwer zapytaj jak prowadzić bloga by dobrze się pozycjonował. Gdybyś potrzebował pomocy skontaktuj się z nami.

Rozdział 1

Zakładanie bloga – Blogger vs WordPress
czy Własny hosting?


Czy wiesz że możesz posiadać swojego bloga kompletnie bezpłatnie. Ponadto nawet jeżeli nie umiesz programować możesz go mieć!

W tej części dowiesz się jak założyć bloga używając darmowych rozwiązań a także płatnych przy użyciu własnego serwera, domeny i CMS’a.

jak założyc bloga

Gdzie założyć bloga?

Przed założeniem bloga pozostała ostatnia kwestia i w zasadzie jedyny poważniejszy dylemat. Po pytaniu, jak założyć bloga nachodzi nam na myśl drugie. Gdzie założyć bloga? Opcji jest wiele, każda ma swoje wady i zalety. Możemy skorzystać z darmowych hostingów albo z płatnych, ale za to lepszych. Możemy korzystać z adresu oferowanego przez hosting albo wykupić własną domenę. Niemniej jednak zarabianie na blogu najbardziej opłaci Ci się tylko w przypadku wybrania płatnego rozwiązania. Przeczytaj wpis do końca a dowiesz się dlaczego.

wordpress czy blogger
Wiele osób zastanawia się co lepsze, wordpress czy blogger. Porównaliśmy więc obie platformy.

Do wyboru są również różne CMSy, czyli systemy zarządzania stroną i wtyczki do nich. Zaproponuję i opiszę najbardziej popularne i najprostsze metody, a zarazem najbardziej efektywne do założenia bloga. W zależności od tego, co chcesz robić na blogu, jaki typ bloga prowadzić musisz wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni sposób. Darmowe blogi służą raczej do luźnego pisania, bez nastawienia na zyski. Chęć budowania dużej społeczności czytelników przy wysokiej jakości wpisów będzie wymagało profesjonalnych narzędzi, za które w większości wypadków trzeba płacić. Oczywiście na początku nie trzeba wcale wydawać masy pieniędzy, a można ulepszać swój hosting w miarę rozrostu bloga.

zakładanie bloga za darmo

Jak założyć bloga za darmo?

Na pytanie jak założyć bloga można odpowiedzieć na 2 sposoby: automatycznie i ręcznie. Wiele serwisów oferuje założenie bloga za darmo. Są to między innymi: blogi.pl e-blogi.pl wordpress.com blogger.com
Instalacja w większości przypadków polega na przeklikaniu się przez instalator, zaznaczeniu potrzebnych nam opcji i wpisaniu szczegółów takich jak nasz pseudonim czy nazwa bloga, i adres do niego. Nie powinno to nikomu sprawić problemu, nawet osobie niezbyt zaznajomionej z blogami. Darmowe blogi oferują nam łatwość i szybkość założenia, jak i prowadzenia bloga w zamian za: – adres z końcówką właścicieli hostingu – możliwe reklamy – małą ilość funkcji – ograniczone metody personalizacji – często słabe pozycjonowanie w Google Nie musimy tutaj martwić się o zakup odpowiedniego hostingu, jego konfigurację czy podpięcie domeny. Nie musimy wgrywać żadnego CMSa, ponieważ wszystko jest już na start ustawione. To spore ułatwienie i myślę, że dla wielu będzie to najlepsze rozwiązanie.

jak założyć bloga za darmo

Czy zakładanie bloga jest trudne

Osobiście polecałbym dla niezbyt wtajemniczonych te serwisy z wyżej wymienionych. Mianowicie wordpress.com oraz blogger.com. Ten pierwszy oczywiście za integrację z WordPressem. Jest to najbardziej popularny i najlepiej wspierany system zarządzania stroną internetową. Ponad ¾ stron w internecie opiera się na WordPressie, nie tylko blogi! Mnóstwo motywów, ustawień, wtyczek i możliwości konfiguracji stawia go na pierwszym miejscu wśród CMSów. Blogger.com natomiast jest godny uwagi dzięki temu, że stawia na integrację z ekosystemem Google. Pozwala na zarobek dzięki AdSense i jest najprostszy w instalacji, jak i obsłudze co powinno być zaletą szczególnie dla najbardziej zielonych w temacie.

Zakładanie bloga za darmo na blogger.com
Założenie bloga na blogger.com jest całkowicie darmowe i nie wymaga znajomości programowania!

Zarabianie na blogu – Blogger czy WordPress

Strona Blogger.com to dobry sposób dla małych twórców, który znacząco przybliża zarabianie na blogu a dokładnie zarabianie z wyświetleń reklam. Wybierając bloga na tej platformie nie musisz się martwić o to jak założyć bloga, nie musisz nic płacić ani martwić się o przeciążenia. Przygotowaliśmy prosty poradnik jak założyć bloga na Blogger.

jak zarobić na blogu

Zakładanie bloga za darmo na blogger.com

Co musimy zrobić, by mieć blog za darmo z serwisu blogger.com? Wystarczy, że wejdziesz na ich stronę i klikniesz załóż bloga:
Następnie strona poprosi Cię, byś wybrał swoje konto Google, z którym się połączysz. Jeśli korzystasz z Gmaila, Google Play czy chociażby YouTube na pewno takie posiadasz. Jeżeli nie to załóż nowe. Gdy zalogujesz się przez swoje konto Google, będziesz mógł stworzyć bloga. Pojawi Ci się takie okienko:

jak założyć bloga na blogger poradnik
Założenie bloga na Blogger wydaje się dużo prostsze niż na WordPress.

Wystarczy, że je uzupełnisz tak, jak chcesz, czyli ustawisz swoją nazwę użytkownika, adres bloga i motyw. Potem będziesz mógł zmienić większość ustawień, jeżeli będziesz miał taką ochotę. Ważne byś dobrze przemyślał adres strony! Na koniec klikamy utwórz bloga. To wszystko! Masz już bloga, na którego może wejść każdy człowiek na świecie z dostępem do internetu. Wystarczy, że napiszesz pierwszy wpis i gotowe! Dowiedziałeś się przed chwilą jak prowadzić bloga, więc tak wygląda strona z edytorem posta. Bierz się do pracy i zacznij zarabianie na blogu!

jak prowadzić bloga
Dowiedz się jak prowadzić bloga by przyciągnąć do niego więcej czytelników.

Oczywiście wygląd jest prosty, ale działa sprawnie, a ustawieniami możemy trochę podziałać, by zmienić stronę po swojemu. Dużym atutem jest to, że mamy bezpośredni dostęp do ustawień AdSense, z którego możemy czerpać zyski.

jak wygląda blog na blogger
Tak wygląda blog na blogger, jest prosty i czytelny.

Jak założyć bloga za darmo na WordPress?

Istnieją dwie możliwości, co do prowadzenia swojego bloga korzystając z systemu zarządzania treścią, jakim jest WordPress. Pierwszą opcją jest założenie bloga za darmo i z ograniczeniami na wordpress.com. Drugą możliwością jest założenie bloga w bardziej profesjonalny sposób na wordpress.org, który oferuje pełnię możliwości oraz posiadanie bloga na własnym hostingu i własnej domenie. Będzie tu trzeba wcześniej wykupić własną domenę i serwer, na którym będzie zlokalizowany WordPress razem z resztą naszych plików. Teraz na razie wytłumaczę Ci jak skorzystać z tej pierwszej opcji, czyli jak założyć bloga za darmo na WordPress. Jeżeli decydujesz się na podstawowego WordPressa, może nie mieć on możliwości publikowania reklam co sprawi, że zarabianie na blogu będzie praktycznie niemożliwe. Możesz próbować używając linków referencyjnych jednak jest to mało skuteczne rozwiązanie.

Jak założyć bloga za darmo na WordPress
Możesz założyć bloga na WordPress za darmo lub pobrać gotowy skrypt i zainstalować go na własnym serwerze.

 

Zakładanie bloga na WordPress.com (bez hostingu)

Pierwszą rzeczą, którą oczywiście musimy zrobić, jest odwiedzenie strony wordpress.com. Naszym oczom ukaże się strona główna. Nas interesuje duży różowy przycisk z napisem Get Started. Klikamy na niego, by przenieść się do rejestracji nowego konta, którym będziemy zarządzać naszą stroną WordPress.

Musimy teraz wpisać w kolejności: swój e-mail, nazwę użytkownika oraz hasło. Klikamy Create your account, co oznacza po prostu, stwórz swoje konto.

Zakładanie bloga na WordPress.com
Blog na wordpress oferuje dużo więcej funkcji niż blogger, a jego założenie jest dziecinnie proste.

W niektórych miejscach jak widać, WordPress zapomniał o tłumaczeniu na nasz język, ale nie musimy się tym przejmować, większość interfejsu jest po polsku.

poradnik jak założyć bloga na wordpress
Wypełnij pola pokazane na ekranie by przejść dalej, w razie czego zawsze możesz potem zmienić swój wybór.

Następnie musimy wypełnić kolejne pola. Nie musimy uzupełniać każdego pola – ważna jest nazwa witryny i opis, czyli o czym będziesz pisał bloga. Jak już wszystko wpiszemy klikamy Kontynuuj.

ciekawa nazwa na bloga
Ciekawa i prosta nazwa na bloga to gwarantowany sukces.

Pozycjonowanie domeny a subdomeny

Pod koniec została do ustawienia jedna z najważniejszych rzeczy, czyli adres twojej strony. Możesz wpisać dokładnie jaki adres chcesz lub nazwę bloga a strona zaproponuje adres oraz końcówki adresu.

jaka nazwa na bloga najlepsza
Możesz wybrać płatną nazwę bloga z końcówką .com lub użyć darmowej .wordpress.com

Strona będzie proponowała płatne końcówki na przykład .com natomiast jeśli chcemy, żeby wszystko było za darmo, wybieramy tak jak na zdjęciu powyżej widać, wariant darmowy, czyli .wordpress.com. Dla testu chciałem założyć bloga skupiającego się na klubie piłkarskim AC Milan, wpisałem nazwę i zaproponowało mi adres fanclubacmilan.wordpress.com. Dość długi, ale to przez to, co wpisałem. Warto wykombinować jak najkrótszy adres, ponieważ końcówka wordpress.com dość mocno go wydłuża. Jest to niestety cena, którą musimy zapłacić by móc prowadzić bloga bez opłat pieniężnych. By zakończyć, klikamy Wybierz przy adresie z końcówką .wordpress.com.

darmowy blog czy płatny
Określ typ swojego bloga, w zależności czy potrzebujesz płatnych rozwiązań czy nie.

Na tej stronie wybieramy typ bloga. Oczywiście nas interesuje ten po lewej stronie, czyli darmowy. Klikamy na przycisk Start with Darmowy. Płatne opcje nie mają tutaj sensu, jeżeli interesuje Cię profesjonalny, płatny blog to przewiń na dół, tam piszę o opcji z własnym hostingiem i serwerem.

Blog na WordPress wady i zalety

jak ustawić bloga na wordpress
Ustaw bloga tak jak chcesz, dodaj tytuł witryny, opis czy inne niezbędne funkcje.

Brawo! Twoja strona z blogiem na WordPress została stworzona! Masz do dyspozycji multum ustawień, możliwości personalizacji i wtyczek. Ustaw bloga jak chcesz i prowadź go, jak chcesz. Jak widzisz, nie kosztowało to nic, a proces instalacji był szybki i łatwy. Teraz każdy na świecie może wejść na twój adres, który ustaliłeś i oglądać twoją treść, czy to nie o to właśnie chodziło?

jak wygląda blog na wordpress
Tak wygląda blog na wordpress od razu po skonfigurowaniu.

Tak wygląda twój blog bez żadnych modyfikacji, od razu po stworzeniu. Wystarczy, że chwilę poświęcisz na skonfigurowanie WordPressa, by wyglądał zupełnie inaczej, możesz zainspirować się innymi blogami z internetu, bylebyś nie kopiował 1 do 1 od innych twórców. Dalsza część poradnika dotyczy zakładania bloga na podstawie bardziej profesjonalnych, płatnych rozwiązań. Coś dla bardziej wymagających!

instalacja bloga

Jak założyć bloga na własnym hostingu?

Jeżeli naprawdę na poważnie myślisz o prowadzeniu bloga, chcesz przekazywać swoje pasje innym, a po jakimś czasie nawet zacząć zarabianie na blogu to musisz korzystać z profesjonalnych rozwiązań. Powinieneś prowadzić swojego bloga na własnej, wykupionej domenie. Potrzebujesz własnego hostingu, czyli serwera, który pomieści wszystkie pliki potrzebne do działania strony oraz utrzyma obciążenie strony odwiedzającymi stronę użytkownikami. Musisz dokonać odpowiedniego wyboru serwisów, które będą Cię zaopatrywać w te usługi, znaleźć na to środki, opłacić za nie serwer oraz domenę i zainstalować poprawnie bloga na swoim serwerze. Pomogę Ci w tym, decyzja należy do Ciebie, ale postaram się opisać, na co warto zwracać uwagę przy wyborze tychże usług. To w końcu jak założyć bloga na własnym hostingu?

jaki hosting na blogaWybór hostingu na bloga

Wiesz już jak założyć bloga na bezpłatnych platformach, a teraz wszystko zależy od Ciebie! Wybór odpowiedniego hostingu to najważniejsza rzecz. Dlaczego? Hosting to serwer, który jest sercem twojego bloga. Na nim znajdują się wszystkie pliki łącznie z systemem zarządzania treścią, na przykład WordPressem. To on działa 24 godziny na dobę, by w każdym momencie można było odwiedzić twojego bloga. Serwer zapisuje i przetwarza wszystkie dane. Więc co jest najważniejsze w hostingu? Maszyna, na jakiej pracuje, pojemność (czyli ile GB danych mamy do wykorzystania), stabilność, kompatybilność z WordPressem.

WordPress wymagania

WordPress wymagania

O co chodzi z tą kompatybilnością? WordPress wymaga zainstalowanego PHP w wersji 7.3 lub nowszej na serwerze. My nic nie musimy robić, ale dostawca hostingu musi domyślnie mieć ustawioną taką wersję na serwerze. Wsparcie HTTPS to coś, bez czego nie wyobrażam sobie żadnej strony, także to również musi być na naszym hostingu. Transfer musi być nielimitowany. Jeżeli nie możemy znaleźć informacji na ten temat na stronie usługodawcy, to zapytajmy, lepiej mieć pewność.

hosting dla wordpress

Jaki hosting na początek

Na początku nie potrzebujemy nie wiadomo jak wydajnego hostingu. Jednakże z biegiem czasu i nabywania nowych czytelników rośnie potrzeba na lepszy serwer. Im lepszy serwer, tym więcej obsłuży treści, więcej użytkowników w tym samym czasie będzie mogło odwiedzać stronę i tak dalej. Przekalkuluj swoje potrzeby i możliwości bloga i wybierz odpowiedni serwer. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w trakcie jego użytkowania go ulepszyć. Usługodawca przeniesie wtedy twoje dane na lepszy serwer.

firmy hostingowe

Tanie firmy hostingowe

Umieszczę poniżej najlepsze i polecane serwisy, na których możemy zamówić swój własny hosting. Kolejność jest przypadkowa: dhosting. pl nazwa.pl nazwa.pl ovh.pl proserwer.pl kei.pl hekko.pl Wybierz to, co najbardziej odpowiada Ci, jeśli chodzi o ofertę, niech wybrany hosting spełnia wymagania WordPressa, potem twoje indywidualne – na koniec patrz na cenę. Ceny są różne, ale nie ma jakiś wielkich różnic między hostingami. Poczytaj opinie ludzi w internecie o danych usługodawcach, ważne jest, aby hosting był niezawodny, stabilny i szybki.

wybór domeny na bloga

Jak założyć bloga z własnym adresem? – Wybór domeny na bloga

Chcąc przygotować kompleksowy poradnik jak założyć bloga chcieliśmy się skupić na podstawach i czymś więcej tak aby każdy znalazł tu wartościową wiedzę. Chcąc założyć bloga samemu potrzebujemy domeny. Hosting zaoferuje nam już adres, który wybierzemy, natomiast nadal będziemy zmuszeni do posiadania końcówki danego hostingu, na przykład xaa.pl. Jeżeli chcemy w pełni przejść pod własną nazwę i korzystać wyłącznie z międzynarodowych zakończeń adresu, jakimi są com, pl, eu, org i tak dalej musimy wykupić domenę, a potem podpiąć ją do swojego hostingu. Uzyskamy wtedy ładny, krótki adres, jakim jest na przykład szybkielajki.pl . Więc ustaliliśmy już, że musimy wykupić domenę. Tu sprawa jest o wiele prostsza niż w przypadku hostingu. Wystarczy, że znajdziemy serwis, który oferuje najmniejszą cenę za pożądaną przez nas nazwę.

jak kupić domenę

Jak kupić domenę

Wchodzimy na przykładowy serwis oferujący kupno domeny, jakim jest, chociażby nazwa.pl i wpisujemy w wyszukiwarkę domen adres, który nas interesuje. Jeśli będzie wolny, to serwis zaoferuje nam cenę za niego, jeśli będzie zajęty, to zaproponuje inną nazwę, ale zbliżoną do podanej przez nas. Metodą prób i błędów musimy kupić najlepszą i najtańszą domenę dla nas. Wiele serwisów oferuje domeną na pierwszy rok za 0zł. Przykładowe strony, na których kupimy domenę to: home.pl nazwa.pl domeny.pl ovh.pl

jak zainstalować wordpress

Zakładanie bloga z WordPress na własnym hostingu

WordPress to świetne narzędzie, które jest łatwe do integracji z innymi pluginami. Oznacza to, że zarabianie na blogu nie ogranicza się już tylko do reklam. Instalując WordPress możesz sprzedawać towary, książki czy usługi! Ostatnia kwestia to sama instalacja WordPressa na swoim hostingu. I tutaj są dwie możliwości. Albo nasz hosting oferuje już automatyczną instalację wybranego CMSa w tym WordPressa albo nie. Jeżeli oferuje, to sprawa jest prosta, wystarczy w ustawieniach hostingu to wybrać lub od razu przy zakupie hostingu, w zależności od usługodawcy. Moim zdaniem jest to ciekawa i wygodna opcja, polecam ją. Jeżeli nasz hosting jej nie oferuje, musimy zrobić to sami. Jak założyć bloga na WordPress, jeśli nasz hosting nie posiada automatycznego instalatora?

wordpress instalacja

Jak zainstalować WordPress przez ftp

Powinniśmy wtedy: – ściągnąć klient FTP (na przykład: Filezilla) – pobrać dane do zalogowania na FTP swojego serwera ze strony hostingu – ściągnąć paczkę WordPressa z oficjalnego źródła – zalogować się danymi na FTP i przekopiować wszystkie pliki WordPressa na nasz serwer – wejść na stronę instalacyjną i rozpocząć instalację WordPressa Nie jest to trudne, natomiast wymaga jakiegoś tam obycia się z komputerem czy stronami internetowymi. Nie polecam zwykłym laikom, niech lepiej zlecą komuś instalację, żeby wszystko działało w 100%, tak jak ma działać i obyło się bez zbędnych komplikacji. Na internecie można znaleźć setki instrukcji, nawet w formie wideo i nie ma sensu, żebym tutaj rozpisywał krok po kroku jak to zrobić. Przykładowe poradniki z internetu: pierwszy i drugi.

Rozdział 2

Zarabianie na blogu
Ile i jak można zarobić?


Z pewnością słyszałeś gdzieś że zarabianie na blogu jest możliwe ale nie wiesz jak się za to zabrać. W przeciwieństwie do wielu poradników pokazujemy od czego zacząć i tłumaczymy wszystko od podstaw.

W związku z tym pokażemy Ci, jak zarabiać na blogu a także opiszemy popularne metody na, których zarabiają influencerzy.

jak zarabiać na blogu

Od czego zacząć zarabianie na blogu

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak zarabiać na blogu? Nie ważne czy prowadzisz bloga z pasji, dla zabicia nudy czy dobrej zabawy. Zawsze możesz zacząć z niego zarabiać. Nikt nigdy nie zaczyna od dużych sum, ale z czasem może to się przerodzić w naprawdę dobre pieniądze, które wielu blogerom spokojnie zastępują etatową pracę. Czy to nie byłoby wspaniałe? Zarabianie na blogu daje taką możliwość. Siedząc w domu i pisząc do czytelników, kiedy chcemy i o czym chcemy i dostawać za to jeszcze pieniądze? Oczywiście nikt nam nie da pieniążków za samo prowadzenie bloga. Finansowanie można uzyskiwać z kilku różnych źródeł. Istnieje wiele sposobów i metod, które pozwalają spieniężyć własną działalność blogową. Zajmę się raczej tymi najłatwiejszymi, najpopularniejszymi i pewnymi narzędziami, które mają zapewnić stały dochód z bloga. Więc jak prowadzić bloga, by zarabiać?

zarabianie na blogu poradnik
Sposobów na zarabianie na blogu jest bardzo wiele, jednym z nich są reklamy dostępne np z AdSense.

Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu a może lepiej jak prowadzić bloga by na nim zarabiać? Chyba najbardziej wydajną metodą zarobku są artykuły sponsorowane. Reklamodawca może zapłacić nam za opis lub recenzję jakiegoś przedmiotu, usługi, który powiązany jest tematycznie z naszym blogiem. Może być to nawet krótka, wpleciona w tekst wzmianka o danej rzeczy. Oczywiście reklamodawca zainteresuje się współpracą z nami, tylko jeśli nasz blog będzie utrzymywał odpowiednią jakość. Musimy dbać o treść, częstość publikacji i dużą publikę. Jedną z metod na zarabianie na blogu, z której możemy zacząć korzystać, od samego początku jest umieszczenie reklam na stronie. Reklamy mogą być w formie odnośników, banerów, obrazków, sliderów itp. Warto korzystać tutaj z takich systemów jak AdSense od Google. Reklamy będą wtedy dopasowane do treści na blogu, co zwiększa szanse na zarobek. Pieniążki w zależności od typu reklamy można dostawać za wyświetlenia, kliknięcia lub zamówienia.

reflinki zarabianie

Programy partnerskie i reflinki

Kolejnym sposobem na spieniężenie swojej działalności na blogu mogą być również programy partnerskie, reflinki, sieci afiliacyjne. Chodzi tutaj po prostu o linkowanie konkretnych produktów i usług w tekście. Profit otrzymujemy tutaj za każdy zakup, który został dokonany dzięki reklamie na naszym blogu. Ta metoda sprawdzi się na pewno u blogerów, którzy skupili wokół siebie sporą społeczność, która zaufa twórcy treści.

Współpraca bloger marka czyli influencerzy

Współpraca bloger marka czyli influencerzy

Dużo popularnych blogerów współpracuję ściśle z konkretną marką. To również może przynieść bardzo spory dochód. Jak prowadzić bloga by stać się influencerem? Warto być innowacyjnym by ludzie nas kochali. Na dodatek dzięki skupieniu się na jednej, zaufanej marce można łatwo tworzyć treści, które zadowolą zarówno odbiorców, jak i firmę, która nam płaci za reklamowanie co jakiś czas lub długotrwale jej asortymentu.

własny sklep internetowy

Własny sklep internetowy na Woocommerce

Dobrym pomysłem na zarobek, którego stosuje coraz więcej twórców, jest stworzenie sklepu internetowego. Jeśli zbierzemy odpowiednią dużą, zżytą i zaufaną społeczność możemy bez problemu zacząć zarabiać na sprzedaży produktów czy usług powiązanych z branżą, o której piszemy. To stwarza bardzo duże pole do popisu i możliwości wielkich pieniędzy.

sprzedawanie książek na blogu

Promocja szkoleń czy książki na blogu

Oprócz sklepu internetowego zarabianie na blogu to także szkolenia, i materiały PDF, które również mogą przynieść niemałe zyski. Jest to zatem kolejna dobra nisza jak prowadzić bloga. Dzięki tej niszy możesz dobrze zarobić a także zainteresować czytelników konkretnym tematem jak np zarabianie w internecie. Warto nie ograniczać się tylko do samego bloga. Aktualnie wiele kampanii, reklam dzieje się w sieciach społecznościowych. Dużo marek może chcieć, byśmy właśnie tam zareklamowali coś lub udostępnili. Wrzucenie zdjęcia z produktem danej marki na Instagramie? Udostępnienie linku do sklepu na Facebooku? Za to wszystko reklamodawcy chcą płacić.
Jak widać, sposób jest wiele, na pewno to nie wszystkie, ale te, które zostały wymienione, mogą zostać wykorzystane w każdej branży, przez każdego. Nie powinniśmy ograniczać się do jednego źródła finansowania a łączyć wszystkie naraz by osiągnąć najlepsze rezultaty.

Najlepsze sposoby na zarabianie na blogu

Jak prowadzić bloga na, którym chętnie będą ogłaszać się marki? Twórz profesjonalnego, bogatego w ciekawe treści bloga. Dbaj o systematykę. Twórz społeczność wokół bloga, buduj zaufanie i prestiż. Miej miano znawcy w danym temacie, branży. Publikuj przydatne, pomocne artykuły. Miej plan na siebie i swojego bloga, rób to, co lubisz i rób to dobrze. Dbaj o sferę wizualną swojego bloga, jak i techniczną, czyli odpowiednie pozycjonowanie strony, szybkość działania oraz bezpieczeństwo danych. Korzystaj z narzędzi, które pomogą Ci w końcu otrzymywać różne profity i pieniądze z prowadzenia bloga.

blog zarabianie

Jak prowadzić bloga zarobkowego

Wykorzystuj wiele sposobów naraz, współpracuj z różnymi markami, brandami, organizacjami. Wymyślaj co chwilę nowe pomysły, bądź kreatywny a blog będzie przynosić ci radość i pieniądze. Dobrym sposobem jak prowadzić bloga jest pokazywanie innym jak prowadzić bloga. Brzmi jak masło maślane ale to dobry sposób. Każdy szuka porad takich jak założyć bloga czy jak prowadzić bloga, czemu więc nie mieliby dowiedzieć się od Ciebie? Dobre połączenie wszystkich technik umożliwi Ci zarabianie na blogu potężnych pieniędzy. Jeżeli interesuje Cię tematyka pieniędzy odwiedź Michała i dowiedz się, że zarabianie na blogu to nie fikcja! Nie ma uniwersalnych rad, możesz z nich zaczerpnąć, zainspirować się pomysłami, ale wszystko musisz dopasować pod swój własny blog. Twój blog musi być unikatowy, różnić się od innych a wtedy sposoby i propozycje na jego spieniężenie same będą przychodzić.

Najlepsze sposoby na zarabianie

Podsumowanie

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak założyć bloga za darmo lub profesjonalnie. Cieszę się, że w tym poradniku przybliżyłem Ci, chociaż trochę czym jest blog, przysłowiowo, z czym to się je, jak go założyć na różne sposoby, prowadzić, a potem z niego zarabiać. Wiesz już jak prowadzić bloga, pamiętaj jednak o częstych publikacjach by osiągnąć popularność. Życzę powodzenia przyszłym blogerom i blogerkom, aby zarabianie na blogu było waszą pasją i pracą!

[products limit=”4″ columns=”4″ best_selling=”true” ]

Przeczytaj więcej

Nikt z nas nie lubi gubić swoich rzeczy ponieważ, kradzież konta Instagram to często duża strata, z naszego wpisu dowiesz się jak odzyskać skradzione konto na Instagramie i co robić by uchronić je w przyszłości przed zhackowaniem. Instagram to bez wątpienie jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Nie bez powodu zgromadziła już ponad miliard aktywnych użytkowników. Dziennie jest w nim udostępnianych aż 40 miliardów zdjęć. Aplikacja ta stała się więc nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Stąd też coraz częściej możesz usłyszeć o kradzieżach prywatnych kont lub wycieku zgromadzonych na nim zdjęć. Konta na Instagramie stają się obecnie coraz bardziej kuszącym łupem dla rozmaitych hakerów.

Ty też nie wiesz co zrobić, gdy pewnego dnia nie możesz się zalogować do swojego konta na Instagramie? Wydaje Ci się, że ktoś wszedł na nie całkowicie bez Twojej wiedzy? Z pewnością padłeś ofiarą kradzieży konta. Dowiedź się zatem co możesz zrobić, żeby odzyskać zhackowane konto na Instagramie. I jak możesz uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Jak zgłosić kradzież konta Instagramie

1. Jak zgłosić kradzież konta Instagramie

Zobacz, jak odzyskać skradzione konto na Instagramie

2. Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie

Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie?

3. Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie?

Jak nie dać się zhackować na Instagramie

4. Jak nie dać się zhackować na Instagramie

Jak usunąć konta na Instagramie?

5. Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak wygląda kradzież konta Instagram

6. Jak wygląda kradzież konta Instagram

Skradzione konto Instagram – co robić

Jeśli wydaje Ci się, że hakerzy kradną jedynie najpopularniejsze konta, należące do influencerów – to jesteś w dużym błędzie. W rzeczywistości każdy z użytkowników Instagrama, jest narażony na kradzież swojego prywatnego konta, wraz ze zgromadzonymi na nim zdjęciami. Choć może Ci się wydawać, że nikt nie pokusi się o przejęcie Twojego wolno rosnącego profilu, może on zostać zhakowany, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

skradzione konto instagram
Popularność hasła “Instagram Hacked” symbolizuje skalę problemu.

Algorytmy, wykorzystywane do typowania poszczególnych kont do kradzieży, nie są skierowane wyłącznie na duże konta o szerokim zasięgu. Mniejsze profile również padają ich łupem, a nieświadomość zagrożenia – ułatwia hakerom przejście przez cały proces przejęcia Twojego konta. Jeżeli myślisz, że poradnik jak odzyskać skradzione konto na Instagramie Ci się nie przyda to jesteś w dużym błędzie.

Twoje konto może zostać skradzione z różnych powodów:

 • dla określonego okupu, który musisz zapłacić w zamian za zwrócenie dostępu do konta,
 • w celu sprzedaży Twojego konta osobie, która będzie się nim dalej posługiwać – bez potrzeby budowania społeczności od podstaw,
 • aby uzyskać konkretne dane o Tobie i osobach, które Cię obserwują.
Rozdział 1

JAK ZGŁOSIĆ KRADZIEŻ KONTA INSTAGRAMIE


Czy wiesz, że kradzież konta Instagram zdarza się z każdym miesiącem coraz częściej?

Z naszego wpisu dowiesz się co zrobić by zabezpieczyć swoje konto przed zhackowaniem a także jak odzyskać skradzione konto na instagramie.

zgłaszanie kradzieży konta na Instagramie

Jak zgłosić kradzież konta Instagram

Bardzo często dochodzi jednak do sytuacji, w której kradzież konta Instagram – wiąże się ze zmianą Twoich danych do logowania. Dzieje się to całkowicie bez Twojej wiedzy i wyraźniej zgody. W takiej sytuacji nie pozostaje CI nic innego, jak tylko skontaktować się bezpośrednio z samym Instagramem i tam też zgłosić zhakowanie Twojego konta. Zapoznaj się zatem z naszą instrukcją, jak odzyskać skradzione konto na Instagramie – krok po kroku. Pamiętaj, że przedstawione tutaj informacje dotyczą telefonu z najpopularniejszym systemem operacyjnym, jakim jest Android.

utracone konto na instagramie
Tak może wyglądać przykładowe utracone konto na Instagramie.

Odszukaj swoje konto

Szukając drogi jak odzyskać skradzione konto na instagramie zacznij od znalezienie swojego profilu. Twój skradziony profil z pewnością nosi teraz inną nazwę. Twoim zadaniem jest więc jego znalezienie. Możesz w tym celu wykorzystać adres strony internetowej powiązanej z kontem na Instagramie. Jeśli jednak takiej nie posiadasz – wykorzystaj hasztagi, które pojawiły się przy ostatnio dodanych zdjęciach. Z pewnością wyświetli się przed Tobą pokaźna kolekcja zdjęć, ale przy odrobinie cierpliwości znajdziesz wśród nich również swoje. Gdy klikniesz na jedno z nich – poznasz aktualną nazwę swojego skradzionego konta. Koniecznie wykonaj wtedy zrzut ekranu, na którym widnieje Twoja nowa nazwa profilu.

dwa konta na instagramie
Źródło https://onetech.pl/zobacz-co-trzeba-zrobic-aby-zalogowac-sie-na-drugie-konto-na-instagramie/

Skorzystaj z aktywnego konta

Co robić w pierwszej kolejności i jak odzyskać skradzione konto na Instagramie w krótkim czasie. Do zgłoszenia kradzieży konta na Instagramie – potrzebujesz innego, aktywnego konta. Możesz w tym celu utworzyć sobie nowe lub poprosić o pomoc kogoś znajomego. Gdy udało Ci się już zalogować na pomocnicze konto, przejdź do sekcji USTAWIENIA, znajdującej się w lewej dolnej części menu. Wybierz opcję POMOC, a następnie ZGŁOŚ PROBLEM.

zgłaszanie kradzieży konta na Instagramie
Do zgłoszenia profilu na Instagramie, musisz użyć istniejącego konta

Zyskaj nawet 500 realnych followersów.
Realizacja już w 10 minut od 6.99 zł.

Opisz sytuację kradzieży

W wyświetlanym przed Tobą oknie dialogowym – możesz szczegółowo opisać zaistniałą sytuację. Pamiętaj też o dołączeniu pliku, zawierającego zrzut ekranu. W zgłoszeniu podaj też adres email, dzięki któremu można się z Tobą szybko skontaktować. Gotowe? Teraz pozostaje Ci już tylko czekać, aż Instagram udzieli konkretnej odpowiedzi, opatrzonej dalszymi instrukcjami. Postaraj się postępować dokładnie tak, jak zostanie Ci to przedstawione. Często kradzież konta Instagram to nic strasznego a konto można bardzo łatwo odzyskać, zdarzają się jednak wyjątki.

hacker ukradł konto na instagramie
Szokująca korespondencja, która pokazuje jak hacker ukradł konto na Instagramie

Pomoc ze strony Instagrama

Pierwszym sposobem jak odzyskać skradzione konto na instagramie jest kontakt z supportem. W pierwszej wiadomości portal poprosi Cię o przesłanie zdjęcia swojej twarzy oraz odręczne przepisanie otrzymanego kodu. To sposób, który pozwala potwierdzić, że skradzione konto jest w rzeczywistości Twoją własnością. W kolejnej wiadomości Instagram zwróci się do Ciebie z prośbą o podanie numeru telefonu oraz adresu email, które zostały użyte podczas rejestracji konta. Nie bez znaczenia pozostaje również model telefonu, jakiego wtedy użyto. W trzeciej wiadomości otrzymasz link, dzięki któremu zalogujesz się so swojego utraconego konta. Wtedy wystarczy już tylko przywrócić swoją nazwę profilu oraz połączony z nim adres.

jak odzyskać skradzione konto na instagramie
Typowa odpowiedź Instagrama w sprawie zgłoszenia skradzionego konta

W dochodzeniu swoich praw za pośrednictwem Instagrama miej na uwadze, że Twoje działania są ograniczone wewnętrznym regulaminem. Jest od skonstruowany w sposób dość rygorystyczny, jednak zakładając konto w tym serwisie – wyrażasz na to zgodę. Z drugiej strony właśnie dzięki takiemu, a nie innemu regulaminowi masz możliwość odzyskania dostępu do swojego profilu. Pamiętaj jednak, że uzyskanie zadośćuczynienia lub ukaranie samego sprawcy kradzieży, jest praktycznie niemożliwe. Takimi prawami rządzi się niestety Internet.

Rozdział 2

JAK ODZYSKAĆ SKRADZIONE KONTO NA INSTAGRAMIE


Zdecydowanie kradzież konta Instagram to nic przyjemnego.

Z tej części dowiesz się jak odzyskać skradzione konto na instagramie!

odzyskiwanie konta na instagramie

Zobacz, jak odzyskać skradzione konto na Instagramie

Oczekiwanie na powrót konta, które padło ofiarą hakerów – może się okazać dość żmudnym procesem. Dlatego uzbrój się w cierpliwość i postaraj się jak najlepiej udowodnić serwisowi Instagram, że to Ty jesteś właścicielem danego konta. I jako ofiara włamania, masz swoje prawa, które chcesz odzyskać.

Śledź zatem uważnie wszystko, co dzieje się z Twoim kontem po jego przejęciu przez hakerów. Wszelkie dokonywane w nim zmiany postaraj się rejestrować, wykorzystując do tego zrzuty ekranu. W ten sposób jesteś w stanie udowodnić m.in.: zmianę aktualnej nazwy swojego konta, edycję zdjęcia profilowego, fakt usunięcia zdjęć przypisanych do konta, czy udostępnianie z niego zdjęć, które różnią się od tych, jakie były wykonywane dotychczas przez Ciebie.

zhackowane konto na instagramie

Miej jednak świadomość, że wiele Twoich cennych danych w postaci zdjęć – możesz stracić już na zawsze. Dobrze, jeśli masz je zachowane w pamięci swojego komputera lub na innym, bezpiecznym nośniku pamięci. Być może w przyszłości zechcesz odtworzyć zawartość swojego konta, a bez wszystkich znajdujących się na nim zdjęć – okaże się to niewykonalne.

zabezbieczenie konta na instagramie
Zawsze sprawdzaj z jakiego maila pochodzi korespondencja od Instagrama

Dlaczego hakerzy kradną konta na Instagramie?

Powody, jakimi się kierują – mogą być zróżnicowane. Niektóre konta na Instagramie są po prostu cenne, szczególnie w sytuacji, kiedy mają krótkie nazwy użytkownika. Stają się wtedy łatwym łupem dla oszustów. Sam atak hakerów może mieć na celu osłabienie czyjejś reputacji lub wykorzystanie jej do rozsyłania szkodliwego spamu. Kradzież konta może też służyć pozyskaniu prywatnych informacji na Twój temat, żeby później wykorzystać je do innych ataków, takich jak włamanie na konto bankowe.

Ofiarami kradzieży kont na Instagramie padło już wiele popularnych gwiazd, zrzeszających na swoich profilach tysiące fallowersów. Z oczywistych względów, najbardziej opłacalne dla hakerów są osoby znane. Dzięki przejęciu ich kont zyskuje się bowiem wpływ na wielu innych użytkowników Instagrama. I szerzy zamęt o dość dużym zasięgu. Do napisania tego poradnika czyli jak odzyskać skradzione konto na instagramie zainspirowała nas poniższa sytuacja z portalu Allegro. Bardzo często Twoje skradzione konto Instagram może tam wylądować gdy jest już bezpieczne.

fałszywe konto na instagramie

Kradzieże kont zdarzały się już amerykańskim gwiazdom takim jak Ariana Grande czy uwielbiana niegdyś przez nastolatków – Selena Gomez. W naszym kraju ofiarą hakerów padł m.in. Borys Szyc i Wojciech Szczęsny, a także Sara Boruc, Natalia Siwiec czy Agnieszka Chylińska. Po włamaniu na ich konta, hakerzy bardzo często publikowali filmy, które miały zachęcać innych użytkowników do pobierania określonych aplikacji. W ten sposób otwierali sobie drogę do hakowania kolejnych kont na Instagramie. I cały ten niebezpieczny proceder rozwijał się w najlepsze.

skradzione konta na instagramie
Skradzione konta na Instagramie są dostępne do kupienia np na Allegro
Rozdział 3

JAK ZABEZPIECZYĆ SWOJE KONTO NA INSTAGRAMIE?


By nie dać się nabrać na kradzież konta Instagram stosuje się różne zabezpieczenia.
Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie możesz uchronić swoje konto zamiast potem zastanawiać się jak odzyskać skradzione konto na instagramie.

zabezpieczenie konta na Instagramie

Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie?

Ile czasu spędzasz, przeglądając kolejne zdjęcia i obserwując na pozór idealne życie z Instagrama? Być może wydaje Ci się to całkowicie bezpieczną i niemal niewinną rozrywką. Zamiast zastanawiać się jak odzyskać skradzione konto na instagramie zacznij zapobiegać nieszczęściu. Pamiętaj jednak, że oprócz zwykłych użytkowników, którzy korzystają z serwisu podobnie,  jak Ty – możesz spotkać tam pewne zagrożenia.

Kiedy znajdziesz się w gronie osób, które dotknęła kradzież konta Instagram – z pewnością zechcesz zabezpieczyć swoje konto przed kolejnymi oszustwami. Nie wiesz bowiem, czy po jakimś czasie Twój profil nie padnie znów ofiarą hakerskich zagrywek. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by należycie zabezpieczyć swoje konto na Instagramie.

kradzieże kont na instagramie

Kradzież konta na Instagramie, pierwsze oznaki

W sytuacji, gdy otrzymasz informację o zmianie adresu email, która nie wyszła bezpośrednio od Ciebie – kliknij w link, aby czym prędzej odwrócić tę zmianę. Postaraj się zrobić to jak najszybciej. A gdy tylko Ci się uda – zmień swoje dotychczasowe hasło Instagram na inne.

Pamiętaj przy tym o ustawieniu silnego hasła, które zgodnie z wytycznymi samych twórców aplikacji, powinno być kombinacją przynajmniej 6 liter, liczb oraz znaków specjalnych (takich jak @, & czy !). Ważne jest też, aby nowo utworzone hasło różniło się od innych tego rodzaju zabezpieczeń, używanych przez Ciebie w sieci. Daje CI to dodatkowe bezpieczeństwo zgromadzonych tam danych.

Skorzystaj również ze wskazówek stworzonych przez samego Instagrama, dotyczących bezpieczeństwa i kont, których dotychczasowe zabezpieczenia zostały złamane. W tym także z opcji pomocy, dostępnej w sekcji USTAWIENIA. Być może zamieszczono tam propozycje rozwiązań, które nie zostały jeszcze wypróbowane na Twoim profilu. Zawsze warto spróbować.

Kradzież konta na Instagramie, pierwsze oznaki
Tak wygląda prośba o zresetowanie hasła na Instagramie

Jak nie dać się zhackować na Instagramie

Cofnij przyznane wcześniej uprawnienia dostępu, udzielone wszelkim podejrzanym aplikacjom i firmom. Być może wcześniej nie przykuło to Twojej uwagi, ale właśnie tam może się kryć dokładne źródło Twoich problemów. Dlatego tak istotne jest jest, żeby wprowadzić na swoim koncie opisane wyżej uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W ten sposób podczas każdego logowania z nieznanego urządzenia, Instagram poprosi Cię o wpisanie nazwy użytkownika i hasła oraz kodu zapasowego lub zabezpieczającego, otrzymanego każdorazowo w wiadomości SMS.

Choć wydawać by się mogło, że to strata czasu – w rzeczywistości jednak to Ty odpowiadasz za poziom zabezpieczeń swojego konta. Jeśli zatem ustawisz do niego prosta hasło, bez dodatkowego uwierzytelnienia – dodatkowo narażasz się na atak hakerów. Po fakcie nie będziesz już w stanie zbyt wiele zrobić, dlatego lepiej wyprzedzić bieg wydarzeń.

odzyskiwanie konta na instagramie
Zobacz czy na Twoim koncie są jakieś nieautoryzowane aplikacje, które mogą wykradać Twoje dane

Zachowaj ogólną ostrożność

Bardzo często kradzież konta Instagram to wina użytkownika z uwagi na lekkomyślność czy głupotę. Jeżeli chcesz chronić swoje konto na Instagramie i nie paść ofiarą włamania – pamiętaj też o ogólnych zasadach bezpieczeństwa w sieci. Staraj się więc:

 • nie klikać w podejrzane odnośniki, nawet jeśli wydają się być zachęcające,
 • sprawdzać adresy wszystkich stron, na których udostępniasz swoje poufne informacje i dane,
 • korzystać wyłącznie z oficjalnych aplikacji, służących do logowania się na Instagramie, instalując je tylko z zaufanych źródeł,
 • nie przekazywać swoich danych logowania innym firmom, które mogą się w tym celu posłużyć rozmaitymi aplikacjami.
zhackowane konto na instagramie
Nie daj się nabrać na programy tego typu, Twoje konto na Instagramie może zostać łatwo zhackowane
Rozdział 4

JAK NIE DAĆ SIĘ ZHACKOWAĆ NA INSTAGRAMIE?


Czy wiesz, że kradzież konta Instagram w większości to wina użytkownika? Skradzione konto Instagram może być wykorzystane do oszustw czy sprzedaży.
Koniecznie zobacz jak nie dać się zhackować na Instagramie przez własną głupotę lub naiwność.

hackowanie konta na instagramie

Jak jeszcze możesz chronić swoje konto na Instagramie?

Nie ma lepszego sposobu na zabezpieczenie swojego konta, niż myślenie o tym co robisz w ramach profilu. W sytuacji, gdy jakaś strona lub aplikacja wymaga od Ciebie połączenia z kontem na Instagramie, powinna zapalić Ci się w głowie czerwona lampka. Należy w tym momencie pomyśleć czy na pewno chcesz, żeby ta strona lub też aplikacja, miała dostęp do Twojego konta konta. Jeśli nie, lepiej ją opuścić.

Staraj się maksymalnie uważać na wiadomości, które otrzymujesz od nieznajomych. Dotyczy to zarówno Twojej skrzynki e-mail, jak również poczty na samym Instagramie. Często takie wiadomości zawierają nieznane linki do  niebezpiecznych stron. Po wejściu na nie automatycznie zostaniesz wylogowany z konta, na którym mogą zacząć dziać się dziwne rzeczy, a Ty pewnie nie odzyskasz już swojego profilu w pierwotnym stanie.

Jeśli jesteś Influencerem i podajesz w opisie swojego profilu – adres e-mail do współpracy, postaraj się, aby wspomniany adres był inny niż ten, którego używasz podczas logowania się do konta. Upubliczniając swój adres na instagramowym profilu, znacznie ułatwiasz pracę złodziejom, którym do pełni szczęścia brakuje już tylko Twojego hasła. Z pewnością znają oni jednak algorytmy, które pozwolą je w krótkim czasie złamać. Używaj skomplikowanych haseł aby kradzież konta Instagram nie była możliwa metodą brute force!

jak zabezpieczyć konto na instagramie

Jak włączyć weryfikację dwuetapową na Instagramie?

Weryfikacja dwuetapowa lub dwuskładnikowa to najbardziej skuteczna metoda, która sprawia że kradzież konta Instagram jest praktycznie niemożliwa. Uruchom aplikację Instagram i za pomocą dolnego menu wybierz ostatnią zakładkę z prawej, czyli podsumowanie Twojego profilu. Następnie w prawym górnym rogu przejdź do ikony z trzema kropkami, aby wejść do pełnych ustawień aplikacji.

Wśród ustawień znajdziesz zakładkę o nazwie UWIERZYTELNIANIE DWUSKŁADNIKOWE. Jest ona umieszczona zaraz pod opcją zmiany hasła do Twojego konta. Przejdź do tej właśnie zakładki, a następnie zaznacz pole WYMAGAJ KODU ZABEZPIECZAJĄCEGO.

skradzione konto instagram

Pojawi się przed Tobą nowe okno dialogowe z informacją, że po włączeniu tej opcji przy każdym logowaniu będziesz otrzymywać kod zabezpieczający, w formie wiadomości SMS. Każdorazowe ręczne przepisane kodu z SMS do pola logowania będzie zatem konieczne, aby się bezpiecznie zalogować. Potwierdź włączenie tej opcji, klikając przycisk WŁĄCZ.

W kolejnym kroku Instagram wyśle Ci wiadomość SMS z kodem potwierdzającym aktywowanie tej bezpłatnej usługi. Przepisz otrzymany 6-cyfrowy kod z wiadomości, bezpośrednio do pola, potwierdzającego włączenie u Ciebie weryfikacji dwuetapowej.

W następnym kroku wyświetli się przed Tobą lista kodów zapasowych. Są to kody, za pomocą których uzyskasz dostęp do konta w przypadku, gdy np. zmienisz swój aktualny numer telefonu. Jeśli przydarzy Ci się problem z logowaniem wystarczy, że zamiast kodu z SMS wpiszesz jeden z tych kodów, a od razu uda Ci się bezpiecznie przejść do swojego konta. Wykonaj zatem zrzut ekranu lub zapisz sobie w bezpiecznym miejscu tą listę. I dobrze ja chroń.

weryfikacja kodem na instagramie

Dodatkowa weryfikacja to recepta na skradzione konto instagram

Po przejściu przez wszystkie te czynności, opcja weryfikacji dwuetapowej jest aktywna. Od teraz przy każdym logowaniu na Twoje konto Instagram, wyświetli się prośba o potwierdzenie Twojej tożsamości. Musisz poczekać wtedy na wiadomość SMS z kodem uwierzytelniającym, a następnie wpisać go w odpowiednie pole na swoim urządzeniu. Zyskujesz w ten sposób pewność, że nikt nie zaloguje się na Twoje konto – bez posiadania dostępu do Twojego numeru telefonu.

weryfikacja dwuetapowa na instagramie
Włączenie weryfikacji dwuetapowej na Instagramie to świetne zabezpieczenie konta
Rozdział 5

JAK USUNĄĆ KONTO NA INSTAGRAMIE?


 Często zdarza się, że kradzież konta Instagram jest niemożliwa do wykrycia.
Dobrym sposobem może okazać się usunięcie konta na Instagramie by nie narażać swojego wizerunku.

usuwanie konta na instagramie

Jak usunąć zhackowane konto na Instagramie

Być może kradzież Twojego konta Instagram sprawiła, że raz na zawsze chcesz się go pozbyć. Wszystkie metody zawiodły i nie wiesz jak odzyskać skradzione konto na instagramie to nie możesz przecież pozwolić, żeby ktoś obcy wykorzystywał owoce Twojej ciężkiej pracy nad budowaniem społeczności zaangażowanych followersów. Pamiętaj jednak, że usunięcie zhakowanego profilu będzie możliwe dopiero wówczas, gdy uda Ci się odzyskać pełen dostęp do swojego konta.

Sam pomysł usunięcia skradzionego profilu wydaje się być w pełni zrozumiały. Nie masz przecież żadnej gwarancji, że cała to trudna sytuacja – znów się nie powtórzy. Chcesz być też fair wobec swoich fanów, a publikowane w czasie Twojej nieobecności treści, mogły nadszarpnąć ich zaufanie. Dlatego być może warto utworzyć dla siebie całkiem nowe konto. Pamiętaj, by już w jednym z pierwszych Instastories opowiedzieć o powodach swojej decyzji i nowym starcie swojej przygody z Instagramem.

usuwanie skradzionego konta na instagramie
Proces usuwania skradzionego konta jest bardzo prosty

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jeżeli faktycznie planujesz skasować konto, które padło wcześniej ofiarą kradzieży – musisz dobrze to przemyśleć. Kiedy już zdecydujesz się na ten krok, stracisz możliwość ponownego odzyskania swojego profilu. Nie będzie także możliwości ponownego wykorzystania tego samego loginu. Nawet, jeżeli formalnie Twoje konto przestanie już istnieć. Wraz ze wszystkimi zdjęciami – znikną także polubienia, oznaczenia oraz komentarze. Upewnij się więc, że wszystkie zdjęcia masz zapisane na smarftonie, laptopie lub pamięci zewnętrznej. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być również zapisanie swoich danych w wirtualnej chmurze, która nie zajmuje dodatkowej pamięci wewnętrznej. Aby trwale usunąć swoje konto na Instagramie, musisz zalogować się na stronie, która powstała właśnie w tym celu, a mianowicie https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/. Po wpisaniu Twoich danych, trzeba zaznaczyć konkretny powód, dla którego chcesz skasować konto i jeszcze raz potwierdzić hasło. To wszystko. Twoje konto na Instagramie zostało usunięte.

jak usunąć konto na instagramie
Twoje konto może zostać tymczasowo wyłączone lub usunięte na stałe
Rozdział 6

JAK WYGLĄDA KRADZIEŻ KONTA INSTAGRAM?


Zobacz jak na prawdę wygląda kradzież konta Instagram. Często skradzione konto Instagram to wina użytkownika!
Hackerzy wykorzystują różnorodne techniki do przejmowania kont zaczynając od programach a kończąc na głupocie użytkownika.

skradzione konto na instagramie

Jak wygląda kradzież konta Instagram?

Hakerzy opracowali różne, mniej lub bardziej skuteczne sposoby na przejmowanie kont w serwisie Instagram. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest tzw. phishing. Wtedy to hakerzy wysyłają do użytkownika odpowiednio przygotowanego wcześniej emaila. Skłaniają w nim potencjalną ofiarę do kliknięcia w przesłany jej link i podania hasła. Pojawia się ono na podszywającej się pod Instagrama – fałszywej stronie logowania. Dobry hacker wie jak odzyskać skradzione konto na instagramie dlatego jeżeli trafiłeś na profesjonalistę często możesz pożegnać się ze swoim kontem.

Często zdarza się też, że ktoś używa jednego hasła, korzystając z rozmaitych serwisów. Wtedy wyciek haseł z jednej strony spowoduje błyskawiczne przejęcie innych kont tej osoby, w tym także konta na Instagramie. Może się także zdarzyć, że haker przejmie tylko skrzynkę e-mailową ofiary i użyje jej do nadania nowego hasła dla danego profilu.

Popularnymi wśród hakerów narzędziami są też różne nieautoryzowane aplikacje, które użytkownicy sami chętnie pobierają. Ich posiadanie wydaje się znacznie ułatwiać życie, szczególnie na Instagramie. Niektóre z nich mają np. na celu pomóc w uzyskaniu nowych obserwatorów, polubienia profilu i budowania rozpoznawalności w Internecie. W rzeczywistości jednak pobierając je na swoje urządzenie, zapewniasz hakerom swobodny dostęp do swojego konta na Instagramie.

jak wyglada kradziez konta na instagramie
System Kali Linux to narzędzie hackerów, którzy mogą ukraść Twoje konto

Podejrzewasz kradzież konta Instagramie – działaj!

Może dojść do sytuacji, w której na Twoim profilu znalazł się niepożądany użytkownik. Co prawda zaloguje się na Twoim koncie, usunie wybrane przez siebie zdjęcia i zmieni hasło, ale nie zrobi najważniejszego. Nie będzie mógł zmienić adresu email, przypisanego do Twojego instagramowego profilu. Jeśli więc posiadasz uzasadnione obawy, że tak się stało lub dotarły do Ciebie powiadomienia o podejrzanej próbie logowania – podejmij szybką, ale jednocześnie przemyślaną reakcję.

Zobacz jak odzyskać skradzione konto na instagramie i jakie kroki warto podjąć, gdy podejrzewasz kradzież konta Instagram?

 1. Spróbuj się zalogować do swojego profilu i czym prędzej zmień aktualne hasło na nowe. Pamiętaj, aby zrobić to korzystając ze wszystkich urządzeń, przez które obsługujesz na co dzień swój Instagram. Serwis może zapamiętać na nich poprzednie hasło, dzięki zapisanym plikom cookies.
 2. Kiedy nie możesz się zalogować, korzystając ze starego hasła – przejdź to jego resetowania. Pomoże Ci w tym adres email, powiązany bezpośrednio z Twoim kontem.
 3. W wolnej chwili upewnij się też, czy dostęp do Twojego konta email jest nadal bezpieczny i nikt poza Tobą z niego nie korzysta. Aby zyskać dodatkową pewność – ustaw dwuetapową weryfikację użytkownika, przeprowadzaną podczas procesu logowania. Funkcja ta jest dostępna dla większość skrzynek, obsługiwanych przez popularne, bezpłatne serwisy.

Zyskaj nawet 1000 realnych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 7.19 zł.

jak zhackować konto na instagramie
Okazuje się, że aby zhackować konto na Instagramie wcale nie trzeba być hackerem

Podsumowanie

Korzystając z serwisu Kuplike.pl masz całkowitą pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Nie pobieramy od Ciebie prywatnych danych, które wykorzystujesz na co dzień do logowania się na swój Instagram. Naszym głównym celem jest udzielenie Ci wsparcia w budowie popularności Twojego profilu i wspieranie wiedzą, na temat jego rozwijania. Dlatego tak ważnym elementem naszych działań jest dostarczanie czytelnikom kompleksowej, merytorycznej wiedzy na tak ważny temat, jak bezpieczeństwo Twojego konta na Instagramie.

Mamy głęboką nadzieję, że już wiesz jak odzyskać skradzione konto na Instagramie. Wierzymy, że nigdy nie stracisz swojego konta w tym popularnym serwisie. Jeśli jednak się tak stanie – zachowaj spokój. Skorzystaj z naszego szczegółowego poradnika i wykonaj wszystkie opisane w nim czynności. Znalazły się tutaj również odpowiedzi na najczęstsze pytania, które możesz sobie zadawać w takiej sytuacji.

Nasza redakcja codziennie dąży to tego, żeby dostarczane treści były dla Ciebie pomocne. Dlatego daj nam znać, czy w rzeczywistości tak właśnie jest. Z radością czytamy wszystkie komentarze, które przyczyniają się do rozwoju naszego serwisu. Zapraszamy Cię również do zapoznania się z innymi wpisami dotyczącymi budowania popularności na Instagramie i innymi powiązanych z nim tematów.

Przeczytaj więcej

Użytkownicy często zastanawiają się czy lepsze będą fajne nazwy na Instagrama po angielsku czy lepiej wybrać coś rodzimego. Niezależnie od tego co wybierzesz wymyślenie dobrej i chwytliwej nazwy na Instagrama nie zawsze jest takie łatwe jak nam się wydaje. Dla wielu osób które dopiero zaczyna przygodę z Instagramem jest to pierwszy problem który napotkają. Nazwy na Instagrama są różne – ile ludzi tyle pomysłów i nazw. Jedne są śmieszne, drugie poważne a trzecie nie mają kompletnie sensu ale zapadają nam w pamięć.

Zyskaj nawet 500 realnych followersów.
Realizacja już w 10 minut od 6.99 zł.

Jak wymyślić fajne nazwy na Instagrama?

Oddaj się teraz fantazji i pomyśl że zakładasz swoją pierwszą firmę. Chcąc wyróżnić się z tłumu użytkownicy często wymyślają fajne nazwy na Instagrama po angielsku. Siedzisz nad kartką papieru i główkujesz jaką nazwę wybrać dla swojej działalności. Przyjmijmy, że firmę będziesz prowadzić z dwójką znajomych i razem myślicie nad nazwą nowej firmy. Mijają godziny a w głowię jeden wielki mętlik i kilka kartek A4 zapisanych nazw i pomysłów. W końcu przychodzi świetny pomysł i wszystkim Twoim znajomym się on podoba i go akceptujecie.

Sprawdzacie czy nazwa jest dostępna i przez przypadek zakładając profil zrobiliście literówkę… brzmi śmiesznie co nie? Tak właśnie powstała nazwa Google. Początkowo miało być to Googol ale jeden z założycieli marki źle zapisał to słowo i tak już zostało.

Przypadek to przypadek ale dobrze złożony proces to połowa sukcesu i nad tym trzeba się skupić.

Nazwa na Instagrama

Zobacz też: Jak założyć bloga za darmo

Od czego zacząć tworząc fajne nazwy na Instagrama

Według nas aby wymyślić dobrą nazwę na Instagrama trzeba podzielić cały etap jej tworzenia na 3 części (tak jak w przypadku Google). Ponadto fajne nazwy na Instagrama po angielsku mogą wzbogacić nasz profil o nowych obserwujących z całego świata! Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej skupić się bardziej na każdej z nich. Oczywiście można tą metodę rozszerzać i dodawać dodatkowe poboczne kroki aczkolwiek my chcemy zaprezentować podstawę która powinna zawierać takie kroki jak:

 1. Brain storm / burza mózgów – na tym etapie powinieneś poszukać w swojej głowie wszystkiego z czym ma się kojarzyć Twoja nazwa, wybrać różne wyrazy oraz ich odmiany.
 2. Tunning – teraz Twoje nazwy mogą przybrać kompletnie nowego znaczenia i będzie to wymagało Twojej kreatywności. Dziel, łącz i twórz nowe słowa tak aby wyszło prawdziwe arcydzieło które będzie oryginalne i łatwe do zapamiętania.
 3. Wybór – zapewne masz kilka nazw które są okej ale jednak trzeba wybrać tą jedną jedyną która będzie najlepsza. Na tym etapie możesz sam drogą dedukcji obrać jedną ścieżkę dzięki której znajdziesz swoją unikalną nazwę na Instagrama lub zasugerować się opinią innych osób – może to być rodzina, przyjaciele czy coś w tym stylu.

Generator nazw na Instagrama

Jeżeli nie masz pomysłu na nazwę, nasz generator nazw na Instagrama zrobi to za Ciebie! Wygeneruj nawet 28 unikalnych nazw na Insta za darmo. Pamiętaj, że dobra nazwa pomoże Ci w szybszym rozwoju konta. Dzięki temu zyskasz polskie lajki , nowych followersów czy ciekawe komentarze. Warto wspomnieć, że algorytm Instagrama także bierze pod uwagę nazwę użytkownika, imię oraz nazwisko ustalone przez nas. Więcej na temat działania algorytmu możecie przeczytać w serwisie Instabaza.pl


Ostatnio wygenerowane nazwy:

Ke$aa
Marikaa
Olsooł
MegaaRóż
Krasnoolaa
Pandolada
Czoko Czoko
Chocolada
Ice Tea
Ice Cream
Jajeczkowy
Grzybens

Krijo
Eri
Emyko
Sa5m
(twoje imię )1234
Korala
Mesia
Miśkaa
OLuX
Lusia
Iskra
PomaRańczka

Pomysłowaa
MuzycznaPlayGames
Polkiuj
Meisia Koczeq
Yoki
Kitoka
Kotoura
Meija
RUda
Makejla
Kizo

generator nazw na instagrama

Przydatne narzędzia do tworzenia nazwy na Instagrama

Istnieje wiele generatorów nazw na których absolutnie nie chcemy się w tym wpisie skupiać ponieważ są to losowe nazwy które nie są stworzone przez nas. Nasza nazwa na Instagrama powinna być czymś naszym czego inni będą mogli zazdrościć. W tej sekcji dowiesz się nie tylko jak tworzyć fajne nazwy na Instagrama po angielsku ale także po polsku! Zdecydowanie ciekawa nazwa na Instagramie to coś jak nasza wizytówka. Co za tym idzie warto się zatroszczyć o to żeby było najlepsze. Poniżej załączamy narzędzia które mogą Ci pomóc z szukaniem inspiracji na Twoją nazwę.

Wymyślanie nazwy na Instagrama po angielsku

Synonimy.pl – Nic lepiej nie pomoże jak słownik synonimów który jest prosty i łatwy w obsłudze. Możesz go również wykorzystać by znaleźć fajne nazwy na Instagrama po angielsku szukając synonimów zapożyczonych słów. Wpisz swoje wyrazy które przychodzą Ci do głowy w związku z Twoją działalnością i otrzymaj listę słów i podobnym znaczeniu. Możesz skorzystać z wersji w przeglądarce albo z aplikacji iOS lub Android.

Synonimy.pl

 

Dobryslownik.plKlasyczny słownik języka polskiego w nowym wydaniu. Daje możliwość wyszukiwania synonimów ale także określonych odmian, form i przykładów użycia. Znacznie ułatwi nam stworzenie naszej nazwy na Instagramie. Dostępny jest tylko w przeglądarce.

dobryslownik pomocą by znaleźć fajne nazwy na instagrama po polsku

Zobacz też: Jak zgłosić kradzież konta na Instagram

 

Jakie nazwy na Instagrama są najczęstsze?

Co do najczęstszych nazw na Instagrama to są pewne schematy które łatwo da się zaobserwować. Wiele osób nie namyślając się długo tworzy swoją nazwę ze swojego imienia i nazwiska lub też dodaje do tego rok swoich narodzin. Są też niszowe profile które w nazwie zamieszczają swoje zainteresowania lub fandomy. Przykładowo Pan Jan kibicuję mocno swojemu lokalnemu klubowi piłkarskiemu więc jego nazwa brzmi Jan86GKS.

Przykładowe schematy jakie stosujemy:

-Jankowalski

-Kowalskijan

-Janek.kowalski

-Kowalski86

-Kowalski1986

Zyskaj nawet 1000 realnych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 7.19 zł.

Jakie będą ciekawe nazwy na Instagrama?

Twój wybór nazwy na Instagrama powinien zależeć od tego czy będzie to profil firmowy czy prywatny. Dobrze też oczywiście wziąć pod uwagę jak profil będzie on wyglądał. Gdy chcesz mieć profesjonalny profil firmowy to nazwa powinna zawierać nazwę firmy. Przykładowo jeśli Twoja firma nazywa się “Fryzjer u Ani” to nazwa konta nie może brzmieć SuperAnia bo nie ma to sensu. Dobrym pomysłem są fajne nazwy na Instagrama po angielsku ponieważ to właśnie ten język cechuje się szeroką gamą synonimów czy słów bliskoznacznych. Warto rozdzielić profil prywatny i firmowy dla lepszych zasięgów oraz zadowolenia odbiorców. Nie każdy klient będzie chciał obserwować wasze prywatne sprawy a i nie każdy znajomy będzie chciał być waszym klientem.

fajne nazwy na Instagrama po angielsku

 

Czy nazwy na Instagrama po angielsku mają znaczenie?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wielkie znaczenie ma nazwa na Instagramie. Powinna ona być wyjątkowa i unikalna. Każdy nowy obserwujący musi łatwo nas zapamiętać i nie kojarzyć nas z kimś innym. Jeśli nazywasz się Anna Lewandowska to niestety nie będziesz mogła się posługiwać taką nazwą. Pierwsza wyszukiwarce zawsze wyskoczy żona Roberta Lewandowskiego przez co mało osób dotrze na Twój profil. A nie o to chodzi, tak?

Nazwa na Instagramie a dostępna domena – konieczność?

Wiele osób wybierając firmową nazwę na Instagrama sugeruje się także dostępnością polskiej domeny dla tej nazwy. Czy ma to aż takie znaczenie? Oczywiście rozumiemy, że wygląda to bardziej estetycznie i spójnie gdy te dwie nazwy są takie same ale nie jest to koniecznością. Nazwa na Instagramie nie musi być dokładnie taka sama jak nazwa naszej domy.

najelpsze nazwy na instagrama po angielsku

 

Jakie nazwy na Instagrama nie przyciągną followersów

Nazwy na Instagrama to kompletnie nasza sprawa ale jeśli chcemy być poważnie traktowani powinniśmy przestrzegać jednak pewnych zasad. Jeśli twój Instagram jest tylko dla Twoich znajomych to nie czytaj dalej tego podpunktu. Te zasady powinny być przestrzegane przez osoby które prowadzą Instagrama komercyjnie ewentualnie są blogerami/blogerami/osobami publicznymi. Nazwy na Instagrama których powinieneś unikać to:

 1. Nazwy kojarzące się z sexem – dziubek69, ImKocica, sexibartek … to źle się kojarzy. Nazwy takie jak te są klasyfikowane z góry jako wulgarne i to nie tylko przez użytkowników ale także przez algorytmy.
 2. Przypadkowy ciąg liter lub cyfr – „ania342856329” – wygląda to mało zachęcająco i profesjonalnie, prawda? To jeszcze nic, wyobraź sobie, że masz taką nazwę zapamiętać.
 3. Nazwy proponowane przez Instagrama to zło… Jeśli Twoja wymarzona nazwa jest zajęta to wybrnij w granicę Twojej kreatywności. Pomyśl nad czymś nowym a nie akceptuj tej podanej tacy słabych nazw.

 

Dodatek – zbiór ciekawych nazw firm wymyślonych przez ich właścicieli

 

Apart – Polska marka sprzedająca biżuterie której nazwa powstała z połączenia pierwszej litery dwóch właścicieli.  Adam i Piotr – bracia którzy są założycielami. Oddali pierwszą literkę swojego imienia przez co wyszło już AP a po dodaniu art (z. ang. Sztuka) wyszło właśnie Apart.

Coca-Cola – Nazwa słynnego napoju który kojarzy chyba każdy na świecie pochodzi od liści koki i orzechów kola używanych pierwotnie do produkcji. Ostatecznie założyciel firmy John S. Pemberton zmienił literę K na C  aby nazwa była łatwiejsza do zapamiętania i nie kojarzyła się z narkotykami.

Skype – Pierwsza nazwa flagowego produktu tej firmy nosiła nazwę „Sky-Peer-to-Peer” co miało symbolizować prędkość i łatwość komunikacji. Nazwa szybko skurczyła się do Skyper a następnie po kolejnym liftingu wyszło do dzisiaj znane Skype.

Podsumowanie

Źródła, ciekawostki


Wymyślanie dobrej nazwy na Instagrama:
 1. Burza mózgów
 2. Wyszukiwanie słów podobnych
 3. Sprawdzanie nazw konkurencji
 4. Zabawa w skojarzenia z koncepcją
 5. Przygotowywanie propozycji
 6. Zapożyczenia z innych języków
 7. Używanie generatorów do tworzenia nazw
 8. Usuwanie pospolitych nazw na Instagramie
 9. Pomysły nazw na Instagram z internetu
 10. Słowotwórstwo czyli wymyślanie kompletnie nowych wyrazów

[products limit=”4″ columns=”4″ best_selling=”true” ]

Przeczytaj więcej