Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku

Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku? Najlepsze sposoby

Popularność, rozpoznawalność jest często inspiracją do założenia konta w najpopularniejszym serwisie społecznościowym, jakim jest Facebook. Podobne cele ma wielu przedsiębiorców prowadzących własne działalności bądź sprawujących zarząd w zatrudniających ich firmach. Czy Facebook może być „magiczną różdżką” dzięki, której droga na szczyt popularności, rozpoznawalności i sławy może doprowadzić każdego? Sprawdź nasze usługi! 🔥

Facebook – magiczna różdżka czy ciężka, długa droga ku sławie?

Tak postawione pytanie, może dla wielu osób wydawać się kłopotliwe. Nie oznacza to jednak, że Facebooka nie da rady wykorzystać jak magicznej różdżki do osiągnięcia zamierzonego celu. Każdy cel, aby stał się realny, wymaga pewnej określonej pracy i odpowiednich działań, które należy wykonać. Magia Facebooka, to jego społeczność oraz to jak tą społeczność pozyskać i wykorzystać do osiągnięcia celu.

Co decyduje o popularności konta na Facebooku?

Jest kilka warunków, które należy spełnić, chcąc mieć rozpoznawalne konto na Facebooku. Bez nich nie ma co liczyć na sukces. Można je ująć w kilka punktów.

  1. Nazwa konta – w przypadku osoby prywatnej wystarczy imię i nazwisko, w przypadku firm niezbędne jest podanie nazwy firmy lub jej logo. Należy pamiętać, że nazwa konta nie jest równoznaczna z nazwą użytkownika.


  1. Zdjęcie profilowe – budując markę osobistą, firmową czy produktową, niedopuszczalne jest umieszczanie awatara. W przypadku osoby prywatnej, budującej konto promocyjne, niedopuszczalne jest zostawianie pustki w miejscu zdjęcia profilowego lub wklejanie tam awatara. W przypadku firm ważna jest koncepcja i dostosowane do niej zdjęcie czy grafika.


  1. Zdjęcie w tle – kolejny ważny element wpływający na rozpoznawalność. Miejsce to powinno być zagospodarowane w analogiczny sposób jak miejsce na zdjęcie profilowe w zakresie staranności doboru i związanego z nim przekazu, jaki z sobą niesie.


  1. Biogram – niby standard, ale ważne miejsce do wykorzystania we wszelkiego rodzaju akcjach promocyjnych.


  1. Wyróżnione zdjęcia – często pomijany, a bardzo ważny element dający za pomocą odpowiednio dobranych zdjęć przedstawić własne zainteresowania, elementy z życia itp. Zamieszczone w tym miejscu zdjęcia powinny być dobrze przemyślane i odpowiednio dobrane dające pewnego rodzaju „obraz” związany z kontem i celem, w jakim ono zostało założone.

Najważniejsze elementy budujące pozycję konta na Facebooku

Samo założenie konta w serwisie społecznościowym, jakim jest Facebook to dopiero początek budowania popularności. Odpowiednio wykonane zadania przedstawione w 5 powyższych punktach pozwalają na włączenie się w życie Facebooka.

Kolejnym ważnym działaniem jest pozyskiwanie reakcji takich jak polubienia, lajki, komentarze, udostępnienia itp. Im więcej tego typu reakcji pojawiających się pod kontem i zamieszczanymi na nim materiałami, tym szybsze jest pięcie się konta po drabinie rozpoznawalności i popularności.

Kilka sposobów na pozyskiwanie polubień na Facebooku

  1. Znajomi – kiedy konto już jest założone, warto odszukać znajomych na Facebooku i zaprosić ich do siebie. Prosta i zdecydowanie dobra metoda niewzbudzająca niepożądanych reakcji. Im więcej i im szybciej uda się odszukać i zaprosić znajomych do swojej społeczności, tym szybciej konto będzie się rozwijało.


  1. Wartościowe treści – mając już jakąś początkową grupę pierwszych znajomych, aby ich utrzymać należy dostarczać odpowiednie materiały na swoje konto. Im będą one ciekawsze tym więcej uzyskają polubień od zapoznających się z nimi osób. Warto w tym miejscu napisać, że bardzo często reakcje znajomych pociągają za sobą reakcje znajomych naszych znajomych i tak dalej. To kółeczko cały czas się otwiera i zamyka, robiąc tak zwane zasięgi. Algorytmy „rządzą” Facebookiem, a one potrzebują swojego „pokarmu”


  1. Aktywność – należy przez to rozumieć aktywność na własnym koncie i na kontach znajomych oraz innych wybranych i obserwowanych profilach. Każdy komentarz zazwyczaj wywołuje podobną reakcję, a to rozszerza zasięgi.


  1. Udostępnienia – jeśli w serwisie napotka się na interesującą treść, pasującą do własnego profilu, warto ją na nim udostępnić. Wraz z udostępnieniem obcych treści na własnym profilu, przejmuje się często wraz z nim część rekcji na udostępniony tekst, a to już prosta droga do nowych atrakcyjnych polubień.


  1. Kupowanie reakcji – jest to jedna z metod ułatwiająca w dużym stopniu szybką, wysoką pozycję w rankingach popularności w mediach społecznościowych. Decydując się na taki krok, warto skorzystać z propozycji wyspecjalizowanych w tej materii serwisów oferujących ten rodzaj usług.

Co jeszcze można zrobić, chcąc zdobyć popularność na Facebooku?

Każdy użytkownik Facebooka ma do dyspozycji wiele możliwości, które w dużym stopniu ułatwiają budowanie pozycji własnej marki osobistej, firmowej czy produktowej. Skorzystanie z narzędzi dodatkowo wspierających własne konto jest całkowicie bezpłatnych i mających bardzo dużą moc sprawczą. Można do nich zaliczyć podstawowe „wspieracze”, jakimi są:

Fanpage – konto spełniające podobną rolę jak konto podstawowe. Różnica polega na tym, że fanpage to raczej „specjalistyczne” miejsce, służące do konkretnego celu i trzymające się precyzyjnie określonego tematu. Nie ma tu miejsca na przypadkowość i różnorodność. Z fanpage korzystają bardzo często osoby zainteresowane konkretnym tematem i szukające nowych informacji czy wiadomości w tym właśnie temacie.

Grupy – każdy ma możliwość stworzyć jasno tematycznie sprecyzowaną grupę w określonym temacie i zamieszczać w niej własne treści, oraz umożliwiać to samo innym członkom grupy. Grupy można podzielić na dwa rodzaje: publiczne i prywatne. Do grupy publicznej każdy ma swobodny dostęp i nie wymaga on często akceptacji ze strony administratora. Grupy prywatne są zamkniętymi społecznościami, do których przynależność reguluje administrator i on akceptuje każdego zgłaszającego chęć przystąpienia oraz pilnuje „porządku” na grupie.

Blog osobisty – to facebook-owy rodzaj blaga, działa on na podobnych zasadach jak tradycyjne blogi prowadzone w sieci internetowej.

Jak zdobyć polubienia strony na Facebooku – podsumowanie

Przedstawione sposoby pokazują, jak można w prosty sposób budować pozycję każdego konta, wykorzystując do tego celu polubienia. Większość tych sposobów jest całkowicie bezpłatna i każda zarejestrowana na Facebooku osoba ma do nich dostęp.

Oprócz tego Facebook ma w swojej ofercie wiele propozycji płatnych sposobów na wspieranie budowanego konta. Zanim jednak sięgnie się po płatne propozycje, warto najpierw popróbować swoich sił w tak zwanym organicznym budowaniu pozycji konta.
4.6/5 - (45 votes)
Podziel się z innymi: