Jak założyć drugie konto na Instagramie

Jak założyć drugie konto na Instagramie?

Instagram jest jedną z popularniejszych platform udostępniania informacji pomiędzy grupą znajomych, ale także rosnące zasięgu spowodowały to, że powstało coraz więcej biznesów internetowych. Wyczuwając potrzebę użytkowników, Instagram uruchomił możliwość posiadania więcej niż jednego konta. W tym artykule przedstawię Ci informacje związane z zakładaniem kolejnego konta, ile takich kont można posiadać oraz jak szybko i bezpiecznie przełączyć się pomiędzy wieloma kontami. Kilka kont na Instagramie

Dlaczego warto mieć dwa lub więcej kont na Instagramie?

Posiadanie wielu kont na Instagramie staje się dużym trendem, ale jakie są konkretne powody, dla których warto założyć drugie konto. Dla wielu osób posiadanie kilku kont stało się normalne i jest też dobrze rozumiane przez obserwatorów. Można posiadać wiele kont prywatnych, np. konto osobiste dla znajomych, konto dla zwierzaka domowego i konto promujące twoje hobby. Możliwość utworzenia kilku kont umożliwiła podzielenie grup docelowych na prywatną i zawodową, a jest to szczególnie ważne dla twórców, aby konkretne treści trafiały do odpowiednich odbiorców. Dlaczego jeszcze chcemy mieć więcej niż jedno konto na Instagramie?

Aspekt biznesowy

Jest to bardzo ważny powód dla założenia kolejnego konta na Instagramie. Jeśli prowadzisz biznes, a chcesz przy tym mieć prywatne konto dla swoich najbliższych znajomych, to wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie założenie kolejnego konta na Instagramie. Dzielisz wtedy content pomiędzy różne grupy i wtedy znajomym udostępniasz swój prywatny styl bycia a swoim klientom udostępniasz informacje związane ze stroną biznesową. Rozdzielenie tych dwóch grup pomiędzy dwa konta wyjdzie Ci na dobre.

Aspekt bezpieczeństwa

Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo twojego konta i utrzymanie wszystkich obserwatorów. Jeśli posiadasz duże zasięgi, a twoje konto posiada tysiące obserwujących na Instagramie, to warto posiadać drugie konto, które będzie zabezpieczeniem w momencie blokady lub wrogiego przejęcia konta. Warto tę informację udostępnić obserwatorom oraz umieścić w BIO link do drugiego konta. Wiele osób mierzy się z tym problemem, dlatego warto zareagować wcześniej. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Jak założyć drugie konto na Instagramie?

Od części teoretycznej, możemy przejść do części praktycznej dotyczącej zakładania kolejnego konta na Instagramie. Proces dodawania kolejnego konta na Instagramie jest dość prosty i składa się z kilku prostych kroków:

  1. Przejdź do aplikacji Instagram i przejdź do swojego profilu;
 
  1. Dotknij trzech poziomych kresek, a następnie koło zębate Ustawienia;
 
  1. Z listy dostępnych opcji wybierz “Dodaj konto lub je przełącz” u dołu ekranu;
 
  1. Zostaniesz wylogowany, dlatego wybierz “Zaloguj się do istniejącego konta”;
 
  1. Wprowadź nową nazwę konta i hasło;
 
  1. Ponownie wybierz przycisk “Zaloguj się”.


Jak możesz zauważyć jest to bardzo prosty proces, który nie ma zbyt wielu kroków, więc założenie konta potrwa około 1 minuty. Następnie czeka Ci uzupełnienie profilu tak jak w przypadku pierwszego konta.

Ile kont można założyć na Instagramie?

Możliwość utworzenia kilku kont powiązanych z twoim profilem głównym jest limitowana. Możesz zarządzać jedynie 5 kontami powiązanymi z twoim numerem telefonu lub adresem IP. Instagram bardzo szybko weryfikuje nieprawidłowości związane z zawyżoną liczbą kont do zarządzania. Jeśli przekroczysz liczbę 5 kont możesz spotkać się z nieprzyjemnościami takimi jak czasowa blokada konta lub utrata konta. Aby uchronić się przed tymi działaniami, musisz postępować zgodnie z polityką i regulaminem aplikacji Instagram.

Jak przełączać się pomiędzy kontami na Instagramie

Jak przełączać się pomiędzy kontami na Instagramie?

Przełączanie się pomiędzy kontami na Instagramie jest szybkie i proste, ponieważ nie jest wymagane to, abyś został wylogowany i należy wtedy dokonać ponownego zalogowania. Postępuj według tych trzech kroków, a zobaczysz jakie to łatwe:

  1. Przejdź do aplikacji Instagram i przytrzymaj ikonę swojego zdjęcia w prawym dolnym rogu,
  2. Wyświetli się lista twoich kont,
  3. Dotknij nazwy konta, do którego chcesz przejść.

Aby powrócić do swojego głównego konta lub przejść do kolejnego konta należy postępować dokładnie tak samo. Tak jak możesz zobaczyć jest to bardzo szybki proces, który umożliwia Ci dostęp do wszystkich informacji w jednym miejscu.

Posiadanie dwóch lub więcej kont na Instagramie bardzo porządkuje treści, które chcesz przekazywać do swoich obserwatorów. Możesz mieć konto prywatne, gdzie zapraszasz swoich najbliższych, a także możesz mieć konto firmowe, gdzie udostępniasz najważniejszej informacji z perspektywy swoich klientów.

Założenie drugiego i kolejnego konta składa się z kilku niewielkich kroków, które maksymalnie zajmą Ci 2 minuty. Zaletą posiadania połączonych kont jest to, że bardzo łatwo jest się przełączyć między poszczególnymi kontami.

Pamiętaj natomiast, że możesz posiadać maksymalnie 5 kont powiązanych ze sobą. Złamanie tej zasady może wiązać się z czasową blokadą wszystkich kont lub usunięciem konta związanym z naruszeniem regulaminu. Korzystaj z tej możliwości, jaką daje Ci Instagram!
4.6/5 - (52 votes)
Podziel się z innymi: