Jak skontaktować się z Instagramem

Jak skontaktować się z Instagramem?

Ktoś ukradł Ci konto? Widzisz naruszenie zasad, ktoś wstawia posty z nienawiścią, rasizmem, czy może po prostu straciłeś dostęp do konta i nie możesz go odzyskać? Powodów może być wiele, jednak zawsze w takim przypadku chcemy skontaktować się z Instagramem. Opcji na to jest kilka, są one zależne od kategorii problemu lub sprawy, którą chcemy rozwiązać. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Automatyczne formularze do kontaktu z Instagramem

Najprostsza metoda, by zgłosić Instagramowi jakąś potrzebę. Możemy tutaj dokonać zgłoszenia postu niezgodnego z zasadami, konta, które prowadzi na przykład osoba poniżej 13 roku życia czy propagowania nienawiści, rasizmu czy pornografii. Wystarczy kliknąć w pojedynczego postu lub w menu konta i zgłosić je, podając odpowiedni powód i w miarę dokładnie napisać, dlaczego je zgłaszamy. Im dokładniejszy będzie opis, tym szybciej Instagram może się tą sprawą zająć i prawdopodobieństwo, że zostanie to rozpatrzone rośnie.

Podobnie jest w przypadku chęci zgłoszenia swojego konta jako zweryfikowanego (posiadanie niebieskiego znaczka oznaczającego jedyne, oficjalne konto danej osoby czy marki). W ustawieniach swojego konta wystarczy kliknąć opcję, że chce zweryfikować swoje konto i tam jest automatyczny formularz, gdzie możemy przesłać dokumenty potwierdzające. Instagram da odpowiedź zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Kontakt z Instagremem

Czy jest możliwy bezpośredni kontakt z Instagramem?

Jednak niekiedy nie wystarczy możliwość zgłoszenia czegoś za pomocą automatycznych formularzy. Kradzież konta, brak możliwości zalogowania się czy korzystanie z czyjejś własności intelektualnej czy nieuprawnione użycie praw autorskich.

Opcji skontaktowania się z Instagramem mamy kilka:

Numer telefonu do Instagrama

Numer telefonu to +1 650 543 4800, jednak należy wiedzieć, że jest to numer zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych, co oznacza dodatkowe koszty wg operatora jako połączenie międzynarodowe do USA.

Dodatkowo linię telefoniczną i tak obsługuje automat.

Adres e-mail do Instagrama

Poczta elektroniczna – jeśli nie masz opcji zgłosić czegoś bezpośrednio na swoim koncie, napisz na [email protected], a Twoje zgłoszenie powinno zostać przeanalizowane.

Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu 2 tygodni to napisz jeszcze raz. Instagram to światowy koncern obsługujący codziennie miliony zgłoszeń, prawdopodobieństwo zaginięcia Twojego maila jest całkiem spore.

Adres korespondencyjny Instagrama

Napisanie listu pocztowego z pismem, kiedy naprawdę coś ważnego mamy do zgłoszenia np. naruszenie praw autorskich. Adres instagrama to:

Attn: Instagram Designated Agent. 1601 Willow Road. Menlo Park, California 94025.

Listownie jednak głównie zgłasza się naprawdę duże nadużycia czy naruszenia praw autorskich. Nie radzimy pisać listu odnośnie do zmiany hasła, ponieważ są do tego inne, szybkie i proste narzędzia.

Kontakt z Instagramem przez Centrum Wsparcia

Centrum wsparcia na oficjalnej stronie Instagrama. Wystarczy wejść w zakładkę znajdującą się na samym dole witryny o nazwie „Wsparcie”, następnie wybrać „Centrum prywatności i bezpieczeństwa” i „Zgłoś”, tutaj możemy dokonać również zgłoszenia, jeśli coś się stało z kontem czy znaleźliśmy w jakimś poście nieodpowiednie treści.

Jak Instagram obsługuje zgłoszenia kontaktowe?

Pamiętaj, że Instagram posiada miliony użytkowników na całym świecie i każdy może mieć z czymś problem. Często zdarzają się problemy globalne, więc zanim napiszesz zgłoszenie (jeśli Instagram dostanie 5 milionów takich samych zgłoszeń to gwarantujemy Ci – prędzej wszystko wróci do normy niż otrzymasz odpowiedź) warto jest sprawdzić serwisy, które opisują aktualne awarie Instagrama. Dzięki temu nie będziesz się denerwować, że to z Twoim kontem jest coś nie tak i spokojnie bez pisania bezsensownych zgłoszeń i bez nerwów będziesz oczekiwać na naprawienie usterki.

Dodatkowo nie ma co się oszukiwać – priorytetowo są obsługiwane zgłoszenia kont z tysiącami czy milionami obserwacji, ponieważ one przynoszą Instagramowi duży dochód. Jeśli masz małe konto z kilkunastoma obserwatorami i masz z nim problem, to prawdopodobnie łatwiej będzie założyć nowe. Oczywiście spróbować zrobić zgłoszenie można, jednak szansa na szybką reakcję jest stosunkowo niska.
4.5/5 - (40 votes)