jak promowac strone na facebooku fanpage

Jak promować stronę na FB? Promowanie fanpage na Facebooku

Często zamiast wydawać tysiące złotych na reklamy, można dotrzeć do fanów nieco tańszym kosztem. Z tego poradnika dowiesz się, jak promować stronę na FB przy niskim budżecie. Kiedy słyszymy słowo Facebook to od razu kojarzy nam się on z polubieniami. Liczba like pod stroną na Facebooku czy osobnym wpisem lub zdjęciem pokazuje, jak bardzo innym się to podoba, ile osób to popiera czy ma takie same zdanie. Wojna o like trwa praktycznie od samego początku działania tej aplikacji. Najwięcej polubień zdobywają oczywiście aktorzy, sportowcy, znani celebryci, politycy czy od niedawna youtuberzy.

Ale czy i my nie chcielibyśmy poczuć się czasem jak oni w mediach społecznościowych? Pokażemy Ci, że standardowa promocja na Facebooku nie ma sensu i wytłumaczymy, jak robić to lepiej. Przekonasz się, że promocja strony na FB z wykorzystaniem realnych like może być skuteczniejsza niż targetowane reklamy. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Promocja strony na FB w kilku krokach

Przedstawię Wam dzisiaj kilka bardzo dobrych sposobów na zdobycie like na Facebooku za darmo. Metod jest wiele, ale postaram się przybliżyć te najciekawsze i najbardziej skuteczne. Chyba każdy, kto choć raz miał fanpage zadał sobie pytanie jak promować stronę na FB? Okazuje się, że udana promocja strony na Facebooku to proces tak złożony, że i w tym roku obsługa fanpage to pełnoprawna praca dla social managera. Co zatem pochłania tak dużo czasu i sprawia, że promocja na Facebooku jest tak trudna?

Po pierwsze dużo pracy i zaangażowania zwłaszcza na początku działalności, aby zbudować grupę odbiorców. Ciężko jest wstawiać posty i zdjęcia bez reakcji nikogo z zewnątrz. Często zdarza się jednak, że tak właśnie zaczynają nowe strony na Facebooku. W naszym poradniku pokażemy jak Kuplike.pl może pomóc zwłaszcza w początkowych etapach. Poznasz też sposoby, aby Twoja promocja strony na Facebooku była bardziej wydajna, nawet jeżeli posiadasz już fanów. 

Dlaczego warto zaprosić do polubienia strony na FB?

Dlaczego warto zaprosić do polubienia strony na FB?

Bardzo często zapominamy o naszych znajomych, a przecież jest to najłatwiejszy sposób na promowanie swojej strony na FB. Możesz zyskać nawet 100 pierwszych lajków, tylko dzięki zaproszeniu garstki przyjaciół do polubienia Twojej strony. Wierzymy, że promocja na Facebooku powinna zaczynać się w małych kręgach, a następnie rosnąć w skali. Tak szybko zwiększysz zasięg swojego biznesowego czy firmowego fanpage i wpłyniesz na algorytm.

1. Zapraszaj znajomych do polubienia twojej strony! To od nich najlepiej zacząć promowanie swojej strony, nic tak nie rozkręci na początku fanpage jak lokalny marketing. To oni mogą polajkować twoją stronę i udostępnić ją dalej w sieci, czyli podać ją innym znajomym. Znajomi znajomych prawdopodobnie zobaczą ich aktywność w aktualnościach i mogą się tym zainteresować. Koledzy nie zniechęcą się do polubienia twojej strony, jeżeli ma mało like, natomiast inni już niekoniecznie, dlatego bardzo dobrze zacząć od znajomych promowanie strony.

2. Zapraszaj użytkowników, którzy wchodzili w interakcję na twojej stronie do jej polubienia! Wystarczy, że jakaś osoba da like pod twoim postem i wtedy możesz ją zaprosić do polubienia całej strony. Jeżeli zaakceptuje zaproszenie to masz zapewnione lajki od tej osoby już na następne wpisy.

Czy promocja na Facebooku w 2021 dalej jest skuteczna?

Czy promowanie na Facebooku jest dalej skuteczne?

Tak jak wspominaliśmy na początku, promocja na Facebooku jest trudna, jednak może być skuteczna. Warto pamiętać, że przy zlecaniu kampanii reklamowej (Facebook Ads) musimy określić budżet na reklamę. Dobrze, żeby był on realny, czyli taki który w razie niepowodzenia nie wpłynie negatywnie na nasze finanse. Średnio użytkownicy Facebooka wydają od 100 do 500zł na swoją pierwszą kampanie reklamową.

Nie daje to jednak gwarancji żadnego lajka! Facebook zastrzega sobie, że jedynie zwiększa zasięg Twojego postu i promuje go dalej, ale to czy strona lub zdjęcie otrzymają polubienia to inna kwestia. Chcąc przeznaczyć 500zł na reklamę z kuplike.pl, Twój fanpage może uzyskać już “na start” ponad 5 tysięcy polubień! Taka ilość spokojnie wystarczy by zacząć rozwijać swoją stronę organicznie. Podczas, gdy pieniądze z reklamy na Facebooku można “utopić” na kuplike.pl jest to niemożliwe. Podajesz link do strony, którą mamy promować i maksymalnie do kilkunastu godzin otrzymujesz wykupioną ilość lajków.

Inne metody i udana promocja strony na Facebooku

Warto pamiętać, że promocja strony na Facebooku nie musi polegać jedynie na kampaniach reklamowych. Powinniśmy również organizować konkursy dla naszych fanów czy losowania, by zachęcić ich do aktywności. Okazuje się, że posty udostępnij i polub uzyskują dużo lepsze wyniki względem zainwestowanych środków niż niejedna reklama i płatne posty na Facebooku.

Pomyśl o prezencie dla fanów od 100 do 500zł, możesz kupić ich nawet kilka. Jedynym warunkiem będzie lajk postu i jego udostępnienie. Tego typu praktyki skutecznie zwiększają zasięg fanpage między znajomymi angażując ich do działania. Jest to potężna informacja dla Facebooka o tym, że coś się dzieje na stronie i warto ją promować. Skup się zarówno na promocji od zaplecza jak i na obecnych fanach tak aby na bieżąco przynosili Ci korzyści.

Darmowe sposoby jak promować stronę na FB

Kuplike.pl to miejsce, z którego powinieneś czerpać wiedzę odnośnie do promocji na Facebooku czy innych platformach. Zajmujemy się promocją w mediach społecznościowych każdego dnia i obserwujemy każdą aktualizację by zapewnić klientom jeszcze lepszą reklamę. Mimo tego, że nasze usługi są płatne kochamy udostępniać darmowe poradniki by umacniać swój autorytet jako lidera na rynku.

Gdyby ten wpis nie okazał się wystarczający, sprawdź stronę naszego bloga. Promocja strony na Facebooku to temat tak złożony, że mamy więcej artykułów tego typu. Jeżeli dalej nie wiesz jaką decyzję podjąć tzn. reklama na Facebooku, promocja z kuplike.pl czy działania samodzielne być może wpisy poniżej pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Dlaczego promocja strony na Facebooku nie udaje się?

Dlaczego promocja strony na Facebooku nie udaje się?

Chcąc zachować profesjonalną formę przekazu, opiszemy teraz najczęstsze błędy jakie popełniają użytkownicy przy promocji swojej strony. Jesteście ciekawi czego nie robić by promocja strony na Facebooku nie zakończyła klęską? Powyżej wspominaliśmy o konkursach dla fanów w zamian za udostępnienie czy polubienie. Wiele osób wykorzystywało fakt, że są to proste czynności i ludzie chętnie je robili. Jak się później okazało tylko 20% z takich konkursów było prawdziwych a reszta to oszustwo lub ustawiona akcja.

Według nas jest to bardzo kiepski sposób i nawet jeżeli chwilowa promocja na Facebooku w postaci dodatkowych lajków zadziała to fani mogą domyślić się, że konkursy nie są rzetelne. Chyba nie musimy tłumaczyć, że brak zaufania skutkuje niechęcią do obserwowania fanpage. Unikaj też spamowania znajomych każdym nowym postem czy proszenia o lajki na stronie firmy. Takie rzeczy wyglądają co najmniej komicznie i stawiają Twoją firmę w mało profesjonalnym wizerunku, co fani wyłapią i wytkną w razie potknięcia.

Jak promować stronę na FB by nie stracić pieniędzy i fanpage?

Jak promować stronę na FB by nie stracić pieniędzy i fanpage?

Kolejnym aspektem pchającym ludzi do szybkiej promocji (za darmo) jest lenistwo i chęć szybkich efektów. W Internecie pod hasłem jak promować stronę na FB znajdziemy liczne programy czy strony oferujące doładowanie polubień na fanpage po ściągnięciu programu lub uwierzytelnieniu za pomocą SMS czy zalogowania się. Już samo powyższe zdanie powinno wzbudzić u was niepokój, jednak, jeżeli tak się nie stało wyjaśnimy jakie zagrożenia daje promocja na Facebooku przy użyciu programów typu hack czy generator.

Nie ma nic za darmo, a poradniki jak promować stronę na FB przy pomocy generatora są zrobione pod najbardziej naiwne osoby na, których zarabiają hackerzy. Bardzo często takie programy wymagają jedynie lub aż zalogowania się na swoje konto i wybrania fanpage do promocji. W tym momencie odradzałbym jakiekolwiek kontynuowanie promocji na Facebooku z programem tego typu. Logując się w aplikacji, hacker może poznać Twój login i hasło a następnie przejąć Twój fanpage do własnych celów!

Bezpieczna promocja na Facebooku

By nie stracić pieniędzy czy fanpage, nigdy nie loguj się w podejrzanych aplikacjach ściągniętych z Internetu danymi do swojego głównego konta. Pamiętaj o stosowaniu różnych haseł dla każdej ze stron. Ułatwią Ci to np. menadżer haseł jak 1Password. Nie wysyłaj żadnych SMS “weryfikacyjnych”, które mogą okazać się subskrypcjami wartymi setki złotych! Takie wiadomości odnawiają się same a Ty jednorazowo możesz stracić nawet 30 zł. Nawet gdyby program zadziałał i nie stracisz pieniędzy, Facebook szybko blokuje takie aplikacje.

Używając tego typu generatora możesz stracić swój fanpage – zastanów się czy warto. Zamiast tego możesz skorzystać z bezpiecznej promocji kuplike.pl. Jeżeli nie chcesz myśleć jak promować stronę na FB możesz dokupić polubienia postów czy fanpage i zapewnić jej naturalny rozwój. Wykorzystujemy realne konta i w przeciwieństwie do naszej konkurencji oferujemy tylko najwyższą jakość. Wybierz sprawdzony serwis, a Twoja promocja na Facebooku okaże się sukcesem.

Zanim zacznie się promocja strony na Facebooku

Zanim zacznie się promocja strony na Facebooku

1. Twój fanpage musi mieć nazwę, najlepiej krótką i prostą, czyli łatwą do zapamiętania. Nie może być za bardzo podobna do innych. Musi być dobrze dopasowana do treści, które w niej zamieszczasz.

2. Zadbaj o wygląd strony. Ustaw przykuwające uwagę zdjęcie w tle i charakterystyczne zdjęcie profilowe, czyli tak zwany awatar. Dopieść opis i wszelkie informacje tak by wszystko można było łatwo znaleźć.

3. Stawiaj na unikalne, wysokiej jakości treści. Mogą to być ciekawe obrazki, niecodzienne spojrzenie na codzienne sprawy czy wyszukane przesłania i sentencje. Przyzwyczaj swoich odbiorców do dobrego kontentu, a sami będą wracali i często czekali na coś nowego z twojej strony.

4. Zachęcaj do interakcji! Może jakaś ankieta typu psy – like, koty – serduszko? Na tym prymitywnym przykładzie chcę pokazać, że każda próba zachęcenia do interakcji realnie wpływa na ruch na twoim fanpage. Podstawą jest dawanie powodu użytkownikowi do lajkowania, komentowania, udostępniania twojej zawartości.

Kiedy dodawać zdjęcia na Facebooka?

Kiedy dodawać zdjęcia na Facebooka?

To bardzo ważna sprawa, a często pomijana przez niedoświadczonych twórców. Prawdą jest, że nie ma uniwersalnego środka. Każdy sam musi znaleźć odpowiedni czas na publikowanie swoich postów. Dlaczego?

Trzeba dopasować się pod swoich odbiorców, pod konkretną grupę społeczną czy nawet czasem etniczną. Przypuśćmy, że tworzysz treści dla pracownika korporacji na warszawskim Mordorze. Kiedy będzie zaglądał w smartfona? Na pewno rano, gdy będzie w drodze do pracy, na przykład w metrze. Możliwe, że jeszcze jak większość ludzi – wieczorem. Ale właśnie w te godziny poranne, godziny dojazdu do pracy powinieneś wykorzystać i skupić jego uwagę.

Jeżeli chodzi o najlepsze godziny na wrzucanie zdjęć na Facebooka to najwięcej osób według statystyk przegląda portal w tygodniu od 7 do 9 rano oraz od 19 do 21 wieczorem natomiast w weekend są to godziny od 12 do 13. Więc może warto też po prostu wrzucać wtedy, gdy jest najwięcej osób na FB?

Kupowanie lajków a promocja na Facebooku

Kupowanie lajków a promocja na Facebooku

Ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z kupna like na Facebooku. Jest to metoda na pewno najłatwiejsza, nie generująca wysiłku i zmarnowanego czasu oraz niepotrzebnego stresu. Nie nabierz się na serwisy, które oferują darmowe like na Facebooku. To oszustwo, często strony te wykradają osobiste dane, a nawet przejmują konta nierozważnych internautów. Najlepiej wybierz serwis, który jest od dawna na rynku i ma dobre opinie co oznacza, że zaufało mu wiele osób.

Promocja strony na Facebooku z kuplike.pl jest w pełni bezpieczne i szybkie. Najlepsze rozwiązania zapewniają najlepsi specjaliści pracujący w kuplike.pl!

Jak kupić like na Facebooku?

Najłatwiej jest to zrobić bezpośrednio na stronie kuplike.pl. Nie są wymagane żadne dodatkowe dane, jedynie link do strony lub postu, który ma być doładowany polubieniami. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, do wyboru jest wiele form płatności. Like na Facebooku pochodzą z prawdziwych kont, satysfakcja jakości jest gwarantowana. Promocja na Facebooku z kuplike.pl jest bajecznie prosta. Wybierz interesujący Cię typ like: 

Kupowanie polubień strony na FB

Wybierz ilość like i wklej poniżej link do swojej strony lub postu w zależności od wybranego typu.

Możesz zaznaczyć dodatkowe opcje i jak już wszystko gotowe wystarczy kliknąć dodaj do koszyka. Na koniec wystarczy, że opłacisz usługę kilkoma wygodnymi płatnościami do wyboru.

To wszystko. Resztę jak promować stronę na fb zostaw nam i obserwuj efekty, które wypracujemy. Od teraz możesz cieszyć się prawdziwymi like na Facebooku, szybko i bezpiecznie!

Promowanie strony na FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz poradnik przybliżył wam jak promować stronę firmy na Facebooku czy wypromować posty, a przynajmniej zilustrował jakie elementy wpływają pozytywnie na jego rozwój. Cieszymy się, że udało Ci się przeczytać cały wpis a Twoja promocja na Facebooku będzie teraz bardziej świadoma. Jeżeli dalej nie wiesz czy promocja strony na Facebooku ma sens, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie i daj się przekonać. Wytłumaczymy Ci najbardziej nurtujące kwestie i pomożemy osiągnąć sukces na FB!
4.7/5 - (24 votes)
Podziel się z innymi: