Jak pobrać zdjęcie z Instagrama

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

Na Instagramie można znaleźć konta zarówno celebrytów, sportowców, klubów, restauracji, ale także naszych znajomych. Bardzo często potrzebujemy pobrać dane zdjęcie z wielu możliwych powodów – byliśmy na imprezie i klub wrzucił zdjęcie naszej paczki i chcemy również mieć to uwiecznione w swojej galerii, ktoś dodał ciekawy post z dobrym przepisem na ciasto czy obiad w formie graficznej, chcemy pobrać piękny widok na swoją tapetę, który ktoś udostępnił, czy po prostu chcielibyśmy przesłać dalej jakiegoś mema czy zdjęcie osobie, która Instagrama na przykład nie używa. Powodów może być mnóstwo, a fakt, że Instagram nie pozwala na proste kliknięcie „pobierz obraz” bardzo potrafi niektórym utrudnić życie. Sprawdź nasze usługi! 🔥 Screenshot na Instagramie

Czy istnieją możliwości lepsze niż zrobienie zrzutu ekranu?

Oczywiście, że tak. Wiele osób jednak nie chce się na nie zdecydować, albo po prostu nie wiedzą, że takie opcje są. Screen niestety ma to do siebie, że robimy zrzut całego ekranu, na którym jest znacznie więcej danych, a samo zdjęcie jest dużo mniejsze niż w rzeczywistości. Przybliżenie screena także nic nie da, ponieważ jakość zrzutu ekranu jest po prostu słaba i każde przybliżenie będzie równało się z coraz większym rozmazaniem zdjęcia, o które nam chodzi.Jak pobrać zdjęcie z Instagrama

Jakie więc mamy sposoby na pobranie zdjęcia z Instagrama w odpowiedniej jakości?

Sposobów jest sporo, jednak należałoby rozróżnić je ze względu na urządzenie, na które chcemy pobrać zdjęcie. Mamy możliwość pobrania zarówno na smartfona jak i komputer. Jeśli chodzi o komputer to jest kilka opcji.

Pobierz zdjęcie z Instagrama na komputerze – dwie metody

Pierwszy sposób jest bardzo popularny w Internecie, jednak wiele osób boi się go, ponieważ istnieje opinia, że trzeba być programistą. Nic bardziej mylnego, choć lekkie pojęcie trzeba mieć lub po prostu gotową instrukcję.

Sposób pierwszy – polega na tym by wejść w kod źródłowy strony internetowej i bezpośrednio z kodu wyszukać gotowy link do zdjęcia i następnie je pobrać.

Po kolei wygląda to tak, że klikamy na zdjęcie, które chcemy pobrać prawym przyciskiem myszy, klikamy „zbadaj element” i w kodzie źródłowym szukamy linku do zdjęcia, który kopiujemy i wklejamy na osobną witrynę, dzięki czemu mamy gotową fotografię do pobrania.

Sposób ten ma ogromny atut – jest on legalny. Przecież wykorzystujemy ogólnodostępny kod źródłowy podany przez zarządcę strony. Tak więc nie trzeba przejmować się, że pozyskaliśmy dane zdjęcie w sposób sprzeczny z prawem.

Pobieranie zdjęć z Instagrama na komputerze – metoda druga

Sposób drugi – dużo prostszy, bez znajomości nawet minimalnej kodu źródłowego strony, bardzo często wykorzystywany w ostatnim czasie – zewnętrzne portale, które umożliwiają wykonywanie najróżniejszych tricków na Instagramie, w tym pobierania zdjęć z profili na Instagramie.

Jednymi z popularniejszych tego typu serwisów są gramsave, downloadgram, Instagram downloader czy rosnący w siłę od kilku lat największy polski serwis o Instagramie – Polskielajki.pl.

Korzystanie z tych platform czy to w formie aplikacji czy strony internetowej jest bardzo proste, ponieważ wystarczy skopiować adres URL pożądanego przez nas zdjęcia, wklejamy do aplikacji i możemy pobrać gotowe zdjęcie na komputer.

Który z tych sposobów będzie lepszy? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, kwestia przyzwyczajenia. Pierwszy sposób jest na pewno w 100% legalny, drugi zaś nie wymaga od nas wchodzenia do kodu źródłowego strony i wyszukiwania adresu zdjęcia. Oba są mniej więcej tak samo szybkie, tak więc każdy może korzystać z tego, co jest dla niego wygodniejsze.

Pobierz zdjęcie z Instagrama na telefonie – dwie metody

Pierwszy sposób – niestety w telefonie nie mamy zbyt łatwej możliwości wejścia do kodu źródłowego strony i bezpośredniego pobrania zdjęcia, jednak nie oznacza to, że wcale pobrać się go nie da.

Pierwszą metodą jest pobranie zdjęcia przy pomocy zewnętrznych stron internetowych z przeglądarki. Wystarczy wybrać na aplikacji Instagrama zdjęcie, kliknąć w trzy kropki by rozwinąć menu podręczne, wybrać „kopiuj link”, który wkleić należy do odpowiedniego miejsca na stronie internetowej.

Jedną z takich stron dostępnych na telefonie jest serwis Polskielajki.pl. Sposób ten jest oczywiście w pełni legalny.

Pobieranie zdjęć z Instagrama na telefonie – metoda druga

Sposób drugi – aplikacje możliwe do pobrania ze sklepu Google Play – jest to wygodniejsza opcja, ponieważ aplikacja zawsze jest gotowa do użytku i nie trzeba uruchamiać przeglądarki i wpisywać portalu, wchodzić na niego i wklejać linku.

Jednak w przypadku aplikacji trzeba być bardzo czujnym i nie pobierać na ślepo pierwszej lepszej aplikacji, gdyż może być to niebezpieczne dla naszego telefonu. Jedną z popularniejszych aplikacji tego typu jest FastSave, która jest legalna i powinna być bezpieczna dla telefonów i właśnie takie, sprawdzone przez tysiące użytkowników aplikacje warto pobierać.

Zainstalowanie nowej, świeżej aplikacji czy do pobierania zdjęć czy do czegokolwiek innego, która nie jest sprawdzona przez użytkowników, ma bardzo mało opinii może mieć wadliwe działanie i zdobywać z telefonu niepożądane informacje, a w czasach, kiedy każdy ma wszystkie usługi bankowe na swoim smartfonie to zagrożeń i osób chcących wykorzystać pośpiech i nieuwagę przy najprostszych, wydawałoby się śmiesznych rzeczach, jest sporo.

Kto by się spodziewał, że aplikacja do pobrania zdjęcia z Instagrama może być złośliwa? Nie powinna, o ile nie trafimy na oszusta, dlatego warto wybierać tylko te sprawdzone i najczęściej użytkowane aplikacje a przy instalacji sprawdzać dokładnie każdy punkt, na jaki musimy się zgodzić po pobraniu danej aplikacji, czy nie ma tam dostępu do banku czy listy znajomych albo Messengera.
4.7/5 - (35 votes)
Podziel się z innymi: