Jak nagrywać filmy na YouTube poradnik

Jak nagrywać filmy na YouTube? Poradnik

Należąca do koncernu Google witryna YouTube, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i można zaryzykować stwierdzenie, że pod tym względem prześcignęła już telewizję. Jednak co tak naprawdę liczy się dla YouTuberów? Dowiedz się więcej jak działają algorytmy w popularnym serwisie streamingowym i jak robią to popularni twórcy na YT.

Bardzo często młodzi ludzie nie wiedzą, jak nagrywać na YT, by pójść w ślady swoich starszych idoli. Nie dziwią więc pytania, jak zacząć na YT, ponieważ każdy może marzyć o popularności, pieniądzach czy uznaniu.

Pokażemy Wam zarówno darmowe jak i płatne sposoby na to, jak mieć więcej łapek w górę. Z naszego artykułu dowiesz się jak like na YouTube wpływają na wyświetlenia oraz suby.

Sprawdź nasze usługi! 🔥

Nagrywanie na YouTube

Nagrywanie video na YouTube

Z najnowszych danych wynika, że użytkownicy tego portalu każdego dnia oglądają miliard godzin zamieszczanych tam filmów. To tak jakby co siódmy mieszkaniec naszej planety, codziennie spędzał na tej stronie całą godzinę.

Jednak wiele osób zastanawia się jak zacząć na YouTube. Mimo że samo założenie kanału może sprawiać wrażenie bułki z masłem to zbudowanie udanego kanału wymaga czasu, ciężkiej pracy i poświęcenia. Wiele osób zadaje pytania: co nagrywać na swój kanał lub od jakiej serii zacząć by przyciągnąć widzów.

Prawda jest taka, że na YouTube liczy się głównie osobowość i to jaki jesteś. Widzowie szybko wykryją czy to co robisz jest autentyczne. Ponad to, jeżeli udajesz kogoś kim nie jesteś lub chcesz się do kogoś upodobnić, może Ci to wyjść tylko gorzej niż w oryginale. Fani nie lubią takich zachowań i często piszą negatywne komentarze takie jak: “kopia” czy “podróbka”. Przy wymyślaniu formatu na swój kanał pamiętaj, żeby dodać coś od siebie, dzięki czemu będziesz mógł wyróżnić się z tłumu.

Czy sprzęt w 2023 roku ma znaczenie?

Dla początkujących twórców pytanie o sprzęt dalej budzi wiele kontrowersji. Wiele osób zadających pytanie jak nagrywać na YT nigdy nie próbuje, ponieważ twierdzi, że sprzęt, który posiada jest niewystarczający lub mało profesjonalny.

W przeciwieństwie do wielkich twórców prawdopodobnie nie masz tak dużych budżetów, a Twoja twórczość nie zarabia jeszcze, aby wrzucać tego typu rzeczy w koszty.

Po pierwsze, jeżeli pytanie jak nabić wyświetlenia na YouTube jest dla Ciebie zagadką, nie jesteś jeszcze w miejscu, aby kupować zaawansowany sprzęt do nagrywania. Ponadto profesjonalne akcesoria to ogromne koszty. Czy wiesz, ile kosztują zaawansowane kamery i oświetlenie? W przeciwieństwie do kamer, które możesz kupić w sklepie za 2 czy 5 tysięcy złotych, najlepsza jakość to już koszty w dziesiątkach tysięcy.

Ile kosztuje nagrywanie na YouTube?

Najbardziej godne uwagi aparaty czy kamery (za samo body) to koszt prawie 50 tysięcy złotych! Na pewno chciałbyś mieć możliwość nagrania dalekich ujęć jak i bliskich z rozmytym tłem. Koszt profesjonalnych obiektywów do nagrywania zaczyna się od 10 tysięcy złotych za sztukę. Wreszcie oświetlenie, mikrofony, tło, program do edycji czy komputer, na którym będziesz edytował być może prompter czy inne przydatne gadżety do filmów.

Reasumując każdy powód, dla którego nie możesz się wybić jest dobry by wytłumaczyć się znajomym. Prawda jest taka, że to jak nagrywać na YT zależy głównie od twórcy i jego budżetu. Da się zrobić dobrze prosperujący kanał zaczynając od mikrofonu za 100zł i aparatu w telefonie. Być może Cię to zaskoczy, ale na wielu twórcach te kwoty nie robią wrażenia.Jak nagrywać na YT? – początki

Jak zacząć nagrywać na YouTube?

Negatywne myślenie może działać na Ciebie demotywująco. Takie osoby, które chcą tworzyć filmy z YouTube’em, nigdy nie będą niczego przesyłać, ponieważ wątpią w siebie i swoje treści.

Najlepszym sposobem na pokonanie tego jest zanurzenie się w głowie z pustym, ale otwartym umysłem. Po pierwszym uruchomieniu kanału nie porównuj swoich filmów z filmami znanych już YouTuberów. Jeszcze nie podpisałeś swojej wielkiej umowy reklamowej. Twoja ulubiona firma będzie współpracować z Tobą we właściwym czasie, kiedy zdobędziesz większą publiczność. Nie wyprzedzaj siebie i nie myśl o tym, jak może wyglądać wynik, raczej po prostu idź z oryginalnym pomysłem i osądź go po zobaczeniu go na ekranie edycji, ponieważ może się okazać, że wszystko idzie w jak najlepszą stronę.

Zdajemy sobie sprawę, że początki jak nagrywać na YT bywają trudne a zdobywanie pierwszych fanów to katorga. Jednak później będzie już tylko lepiej!Od czego zacząć nagrywanie filmów na YouTube

Nagrywanie filmów na YouTube: Sprzęt do nagrywania

Zajmijmy się tematem kompleksowo i odpowiedzmy na pytanie jak zacząć na YT, a właściwie co będzie nam potrzebne. Ustaliliśmy już, że aby spróbować zdobyć pierwszy tysiąc subskrypcji nie musisz inwestować dużo pieniędzy. Darmowe porady w formie lifehacków, jak nagrywać na YT zaoszczędzą Twój czas i pieniądze.

W tej części skupimy się na następujących aspektach nagrywania na YouTube. Może wydawać Ci się to głupie, ale pytając jak nabić wyświetlenia na YouTube oczekujesz naprawdę dużo. Spróbuj zmieniając podstawy takie jak tło, światło a fani z pewnością to zaobserwują i docenią.Oświetlenie na YouTube

Oświetlenie

Jeżeli nie masz dobrego aparatu, a chciałbyś uzyskać rewelacyjną i studyjną jakość dobrym pomysłem jest nagrywanie w jasnych pomieszczeniach od godziny 9 do 15. Słońce jest wtedy w odpowiedniej fazie a barwa jego światła jest przyjazna do łapania większej ilości szczegółów na matrycę. Ten prosty sposób sprawi, że Twoje filmy będą wyglądały dużo lepiej, a Ty sprawisz wrażenie nagrywania w profesjonalnym studio.Mikrofon do YouTube

Mikrofon

Na YouTube dużo ważniejsza od wideo jest jakość audio. Prawda jest taka, że jeżeli widzowie nie zrozumieją tego co mówisz nie będą chcieli Ciebie oglądać. Zależnie od tego co nagrywasz powinieneś dobrać mikrofon tak by sprostać widowni.

Do nagrywania lektora możesz użyć swojego telefonu i dyktafonu. Ponadto nowoczesne smartfony posiadają co najmniej 2, jak nie 3 mikrofony sprawiając, że Twój głos będzie brzmiał bardzo dobrze. Do nagrywania na świeżym powietrzu, możesz użyć mikrofonu krawatowego, a do gameplayu zestawu słuchawkowego takiego, z którego rozmawiasz z kolegami. Jeżeli chcesz pójść ciut wyżej użyj popularnych rozwiązań jak Blue Yeti czy Gtrack.Kamera do nagrywania na YouTube

Kamera

Wiele osób zastanawia się co jest lepsze by zacząć nagrywać na YT. Niektórzy twierdzą, że powinno używać się kamery inni, że aparatu. Jeżeli dalej nie wiesz, jak zacząć na YT nie kupuj na start drogiego sprzętu. Możesz nagrać swój pierwszy filmik używając tylnej kamery swojego smartfona. Jest to ważne, ponieważ często nowe smartfony posiadają 2 lub 3 obiektywy, a przednie nie zapewniają aż tak dobrej jakości.

Swój telefon możesz podłączyć do komputera i wykorzystać go jako kamera internetowa co przyda się w transmisjach na żywo lub nagrywaniu let’s play z gry.Zielone tło do nagrywania na YouTube

Tło

To jak Cię widzą jest tak samo ważne, jak Cię słyszą. Zastanów się nad tym, aby wzbudzić u widza ciekawość interesującym kadrem lub tłem za Tobą. Popularni youtuberzy wykorzystują często green screen by zmieniać tło w post produkcji lub nagrywają na ścianach swojego domu, oświetlając je ledami czy lampkami.

Daje to wrażenie głębi i gradientowego kontrastu, który wygląda przepięknie. Możesz również ustawić kamerę np. w rogu z książkami, jeżeli wypowiadasz się na poważny temat lub zapytać przyjaciela, który wejdzie w rolę kamerzysty – operatora i zrealizuje film w środowisku, do którego się odnosisz.Program do montażu na YouTube

Montaż

Bardzo często pada pytanie na czym montować lub jakie są najlepsze programy do montażu filmów na YouTube. Po pierwsze powinieneś montować na czymś na czym wychodzi Ci to najlepiej i najwygodniej. Ponadto zwróć uwagę na wymagania systemowe programu czy poziom jego zaawansowania. Wiele programów jak Adobe Premiere wykorzystuje moc obliczeniową komputera w bardzo wysokim stopniu. Oznacza to, że jest to program przeznaczony jedynie dla użytkowników posiadających mocne jednostki.

Jeżeli myślisz poważnie o swojej karierze w 2023 roku, jest to jeden z topowych programów na którym edytują twórcy. Ponadto możesz zainteresować się Final Cut lub Windows Movie Maker, a także użyć “programy” do edycji na YouTube. Jeżeli nie masz pieniędzy i sprzętu wykorzystaj darmowe przejścia czy muzykę w zakładce studio na YouTube.

Jak zacząć nagrywać filmy YouTube – Podsumowanie

Większość osób zadaje pytanie, jak nagrywać na YT, a nie skupia się na tym, jak promować swój kanał. Być może to jak zacząć jest już dla Ciebie jasne, ale jeżeli nie wiesz od czego zacząć promocję jesteś w dobrym miejscu.

To jak nabić wyświetlenia na YouTube zostaw nam, a Ty skup się na tworzeniu wartościowych filmów. Kup like na YouTube w najniższych cenach na rynku. Na dodatek w ciągu 5 lat pracowaliśmy z setkami popularnych marek i gwiazdami tv oraz osobami takimi jak Ty! Zacznij już dziś! Mamy nadzieję, że ten wpis rozwiązał problem jak zacząć na YT a wiedza przekazana w nim pozwoli Ci zgromadzić wiernych fanów na długi czas.

4.8/5 - (32 votes)
Podziel się z innymi: