Fajne nazwy na Instagrama po angielsku

Fajne nazwy na Instagrama po angielsku – jak wymyślić dobrą nazwę na Instagramie?

Użytkownicy często zastanawiają się czy lepsze będą fajne nazwy na Instagrama po angielsku czy lepiej wybrać coś rodzimego. Niezależnie od tego co wybierzesz, wymyślenie dobrej i chwytliwej nazwy na Instagrama nie zawsze jest takie łatwe, jak nam się wydaje.

Dla wielu osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Instagramem, jest to pierwszy problem, który napotkają. Nazwy na Instagrama są różne – ile ludzi tyle pomysłów i nazw. Jedne są śmieszne, drugie poważne, a trzecie nie mają kompletnie sensu, ale zapadają nam w pamięć. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Jak wymyślić fajne nazwy na Instagrama?

Oddaj się teraz fantazji i pomyśl, że zakładasz swoją pierwszą firmę. Chcąc wyróżnić się z tłumu użytkownicy często wymyślają fajne nazwy na Instagrama po angielsku. Siedzisz nad kartką i główkujesz jaką nazwę wybrać dla swojej działalności. Przyjmijmy, że firmę będziesz prowadzić z dwójką znajomych i razem myślicie nad nazwą nowej firmy. Mijają godziny, a w głowię jeden wielki mętlik i kilka kartek A4 zapisanych nazw i pomysłów. W końcu przychodzi świetny pomysł i wszystkim Twoim znajomym się on podoba i go akceptujecie.

Sprawdzacie, czy nazwa jest dostępna i przez przypadek zakładając profil zrobiliście literówkę… brzmi śmiesznie co nie? Tak właśnie powstała nazwa Google. Początkowo miało być to Googol ale jeden z założycieli marki źle zapisał to słowo i tak już zostało.

Przypadek to przypadek, ale dobrze złożony proces to połowa sukcesu i nad tym trzeba się skupić.

od czego zacząć tworząc fajne nazwy na Instagrama?

Od czego zacząć tworząc fajne nazwy na Instagrama?

Według nas, aby wymyślić dobrą nazwę na Instagrama trzeba podzielić cały etap jej tworzenia na 3 części (tak jak w przypadku Google). Ponadto fajne nazwy na Instagrama po angielsku mogą wzbogacić nasz profil o nowych obserwujących z całego świata! Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej skupić się bardziej na każdej z nich. Oczywiście można tą metodę rozszerzać i dodawać dodatkowe poboczne kroki, aczkolwiek my chcemy zaprezentować podstawę, która powinna zawierać takie kroki jak:

 1. Brain storm/burza mózgów – na tym etapie powinieneś poszukać w swojej głowie wszystkiego z czym ma się kojarzyć Twoja nazwa, wybrać różne wyrazy oraz ich odmiany.
 2. Tunning – teraz Twoje nazwy mogą przybrać kompletnie nowego znaczenia i będzie to wymagało Twojej kreatywności. Dziel, łącz i twórz nowe słowa tak aby wyszło prawdziwe arcydzieło, które będzie oryginalne i łatwe do zapamiętania.
 3. Wybór – zapewne masz kilka nazw, które są ok, ale trzeba wybrać tą jedną jedyną która będzie najlepsza. Na tym etapie możesz sam drogą dedukcji obrać jedną ścieżkę, dzięki której znajdziesz swoją unikalną nazwę na Instagrama lub zasugerować się opinią innych osób – może to być rodzina, przyjaciele czy coś w tym stylu.

Generator nazw na Instagrama

Jeżeli nie masz pomysłu na nazwę, generator nazw na Instagrama zrobi to za Ciebie! Wygeneruj nawet 28 unikalnych nazw na Insta za darmo. Pamiętaj, że dobra nazwa pomoże Ci w szybszym rozwoju konta. Dzięki temu zyskasz polskie lajki, nowych followersów czy ciekawe komentarze. Warto wspomnieć, że algorytm Instagrama także bierze pod uwagę nazwę użytkownika, imię oraz nazwisko ustalone przez nas. Więcej na temat działania algorytmu możecie przeczytać w serwisie Instabaza.pl

Przydatne narzędzia do tworzenia nazwy na Instagrama

Istnieje wiele generatorów nazw na których absolutnie nie chcemy się w tym wpisie skupiać, ponieważ są to losowe nazwy, które nie są stworzone przez nas. Nasza nazwa na Instagrama powinna być czymś naszym czego inni będą mogli zazdrościć. W tej sekcji dowiesz się nie tylko jak tworzyć fajne nazwy na Instagrama po angielsku, ale także po polsku! Zdecydowanie ciekawa nazwa na Instagramie to coś jak nasza wizytówka. Co za tym idzie warto się zatroszczyć o to, żeby było najlepsze. Poniżej załączamy narzędzia, które mogą Ci pomóc z szukaniem inspiracji na Twoją nazwę.

Wymyślanie nazwy na Instagrama po angielsku

  Synonimy.pl

 1. Synonimy.pl – nic lepiej nie pomoże jak słownik synonimów, który jest prosty i łatwy w obsłudze. Możesz go również wykorzystać by znaleźć fajne nazwy na Instagrama po angielsku szukając synonimów zapożyczonych słów. Wpisz swoje wyrazy które przychodzą Ci do głowy w związku z Twoją działalnością i otrzymaj listę słów i podobnym znaczeniu. Możesz skorzystać z wersji w przeglądarce albo z aplikacji iOS lub Android.


 2. Dobryslownik.pl

 3. Dobryslownik.pl – klasyczny słownik języka polskiego w nowym wydaniu. Daje możliwość wyszukiwania synonimów, ale także określonych odmian, form i przykładów użycia. Znacznie ułatwi nam stworzenie naszej nazwy na Instagramie. Dostępny jest tylko w przeglądarce.

Jakie nazwy na Instagrama są najczęstsze?

Co do najczęstszych nazw na Instagrama to są pewne schematy które łatwo da się zaobserwować. Wiele osób nie namyślając się długo tworzy swoją nazwę ze swojego imienia i nazwiska lub też dodaje do tego rok swoich narodzin. Są też niszowe profile które w nazwie zamieszczają swoje zainteresowania lub fandomy. Przykładowo Pan Jan kibicuję mocno swojemu lokalnemu klubowi piłkarskiemu, więc jego nazwa brzmi Jan86GKS.

Przykładowe schematy jakie stosujemy: – Jankowalski – Kowalskijan – Janek.kowalski – Kowalski86 – Kowalski1986

Jakie będą ciekawe nazwy na Instagrama

Jakie będą ciekawe nazwy na Instagrama?

Twój wybór nazwy na Instagrama powinien zależeć od tego czy będzie to profil firmowy czy prywatny. Dobrze też wziąć pod uwagę, jak profil będzie on wyglądał. Gdy chcesz mieć profesjonalny profil firmowy to nazwa powinna zawierać nazwę firmy. Przykładowo, jeśli Twoja firma nazywa się “Fryzjer u Ani” to nazwa konta nie może brzmieć SuperAnia, bo nie ma to sensu.

Dobrym pomysłem są fajne nazwy na Instagrama po angielsku, ponieważ to właśnie ten język cechuje się szeroką gamą synonimów czy słów bliskoznacznych. Warto rozdzielić profil prywatny i firmowy dla lepszych zasięgów oraz zadowolenia odbiorców. Nie każdy klient będzie chciał obserwować wasze prywatne sprawy a i nie każdy znajomy będzie chciał być waszym klientem.

Czy nazwy na Instagrama po angielsku mają znaczenie?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wielkie znaczenie ma nazwa na Instagramie. Powinna ona być wyjątkowa i unikalna. Każdy nowy obserwujący musi łatwo nas zapamiętać i nie kojarzyć nas z kimś innym. Jeśli nazywasz się Anna Lewandowska to niestety nie będziesz mogła się posługiwać taką nazwą. Pierwsza wyszukiwarce zawsze wyskoczy żona Roberta Lewandowskiego przez co mało osób dotrze na Twój profil. A nie o to chodzi, tak?

Nazwa na Instagramie a dostępna domena – konieczność?

Wiele osób wybierając firmową nazwę na Instagrama sugeruje się także dostępnością polskiej domeny dla tej nazwy. Czy ma to aż takie znaczenie? Oczywiście rozumiemy, że wygląda to bardziej estetycznie i spójnie, gdy te dwie nazwy są takie same, ale nie jest to koniecznością. Nazwa na Instagramie nie musi być dokładnie taka sama jak nazwa naszej domeny.

Jakie nazwy na Instagrama nie przyciągną followersów

Jakie nazwy na Instagrama nie przyciągną followersów?

Nazwy na Instagrama to kompletnie nasza sprawa, ale jeśli chcemy być poważnie traktowani powinniśmy przestrzegać jednak pewnych zasad. Jeśli twój Instagram jest tylko dla Twoich znajomych to nie czytaj dalej tego podpunktu. Te zasady powinny być przestrzegane przez osoby, które prowadzą Instagrama komercyjnie ewentualnie są blogerami, blogerami lub osobami publicznymi. Nazwy na Instagrama których powinieneś unikać to:

Nazwy kojarzące się z seksem – dziubek69, ImKocica, sexibartek. Są one klasyfikowane z góry jako wulgarne i to nie tylko przez użytkowników, ale także przez algorytmy.

Przypadkowy ciąg liter lub cyfr – „ania342856329” – wygląda to mało zachęcająco i profesjonalnie, prawda? To jeszcze nic, wyobraź sobie, że masz taką nazwę zapamiętać.

Nazwy proponowane przez Instagrama to zło… Jeśli Twoja wymarzona nazwa jest zajęta to wybrnij w granicę Twojej kreatywności. Pomyśl nad czymś nowym a nie akceptuj tej podanej tacy słabych nazw.

Dodatek – zbiór ciekawych nazw firm wymyślonych przez ich właścicieli

Apart – Polska marka sprzedająca biżuterie której nazwa powstała z połączenia pierwszej litery dwóch właścicieli. Adam i Piotr – bracia, którzy są założycielami. Oddali pierwszą literkę swojego imienia przez co wyszło już AP a po dodaniu art (z. ang. Sztuka) wyszło właśnie Apart.

Coca-Cola – Nazwa słynnego napoju, który kojarzy chyba każdy na świecie pochodzi od liści koki i orzechów kola używanych pierwotnie do produkcji. Ostatecznie założyciel firmy John S. Pemberton zmienił literę K na C, aby nazwa była łatwiejsza do zapamiętania i nie kojarzyła się z narkotykami.

Skype – Pierwsza nazwa flagowego produktu tej firmy nosiła nazwę „Sky-Peer-to-Peer” co miało symbolizować prędkość i łatwość komunikacji. Nazwa szybko skurczyła się do Skyper, a następnie po kolejnym liftingu wyszło do dzisiaj znane Skype.

Podsumowanie

Poradnik krok po kroku na wymyślanie dobrej nazwy na Instagrama:

 1. Burza mózgów
 2. Wyszukiwanie słów podobnych
 3. Sprawdzanie nazw konkurencji
 4. Zabawa w skojarzenia z koncepcją
 5. Przygotowywanie propozycji
 6. Zapożyczenia z innych języków
 7. Używanie generatorów do tworzenia nazw
 8. Usuwanie pospolitych nazw na Instagramie
 9. Pomysły nazw na Instagram z internetu
 10. Słowotwórstwo czyli wymyślanie kompletnie nowych wyrazów
4.7/5 - (30 votes)
Podziel się z innymi: