Użytkownicy często zastanawiają się czy lepsze będą fajne nazwy na Instagrama po angielsku czy lepiej wybrać coś rodzimego. Niezależnie od tego co wybierzesz wymyślenie dobrej i chwytliwej nazwy na Instagrama nie zawsze jest takie łatwe jak nam się wydaje. Dla wielu osób które dopiero zaczyna przygodę z Instagramem jest to pierwszy problem który napotkają. Nazwy na Instagrama są różne – ile ludzi tyle pomysłów i nazw. Jedne są śmieszne, drugie poważne a trzecie nie mają kompletnie sensu ale zapadają nam w pamięć.

Zyskaj nawet 500 realnych followersów.
Realizacja już w 10 minut od 6.99 zł.

Jak wymyślić fajne nazwy na Instagrama?

Oddaj się teraz fantazji i pomyśl że zakładasz swoją pierwszą firmę. Chcąc wyróżnić się z tłumu użytkownicy często wymyślają fajne nazwy na Instagrama po angielsku. Siedzisz nad kartką papieru i główkujesz jaką nazwę wybrać dla swojej działalności. Przyjmijmy, że firmę będziesz prowadzić z dwójką znajomych i razem myślicie nad nazwą nowej firmy. Mijają godziny a w głowię jeden wielki mętlik i kilka kartek A4 zapisanych nazw i pomysłów. W końcu przychodzi świetny pomysł i wszystkim Twoim znajomym się on podoba i go akceptujecie.

Sprawdzacie czy nazwa jest dostępna i przez przypadek zakładając profil zrobiliście literówkę… brzmi śmiesznie co nie? Tak właśnie powstała nazwa Google. Początkowo miało być to Googol ale jeden z założycieli marki źle zapisał to słowo i tak już zostało.

Przypadek to przypadek ale dobrze złożony proces to połowa sukcesu i nad tym trzeba się skupić.

Nazwa na Instagrama

Zobacz też: Jak założyć bloga za darmo

Od czego zacząć tworząc fajne nazwy na Instagrama

Według nas aby wymyślić dobrą nazwę na Instagrama trzeba podzielić cały etap jej tworzenia na 3 części (tak jak w przypadku Google). Ponadto fajne nazwy na Instagrama po angielsku mogą wzbogacić nasz profil o nowych obserwujących z całego świata! Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej skupić się bardziej na każdej z nich. Oczywiście można tą metodę rozszerzać i dodawać dodatkowe poboczne kroki aczkolwiek my chcemy zaprezentować podstawę która powinna zawierać takie kroki jak:

 1. Brain storm / burza mózgów – na tym etapie powinieneś poszukać w swojej głowie wszystkiego z czym ma się kojarzyć Twoja nazwa, wybrać różne wyrazy oraz ich odmiany.
 2. Tunning – teraz Twoje nazwy mogą przybrać kompletnie nowego znaczenia i będzie to wymagało Twojej kreatywności. Dziel, łącz i twórz nowe słowa tak aby wyszło prawdziwe arcydzieło które będzie oryginalne i łatwe do zapamiętania.
 3. Wybór – zapewne masz kilka nazw które są okej ale jednak trzeba wybrać tą jedną jedyną która będzie najlepsza. Na tym etapie możesz sam drogą dedukcji obrać jedną ścieżkę dzięki której znajdziesz swoją unikalną nazwę na Instagrama lub zasugerować się opinią innych osób – może to być rodzina, przyjaciele czy coś w tym stylu.

Generator nazw na Instagrama

Jeżeli nie masz pomysłu na nazwę, nasz generator nazw na Instagrama zrobi to za Ciebie! Wygeneruj nawet 28 unikalnych nazw na Insta za darmo. Pamiętaj, że dobra nazwa pomoże Ci w szybszym rozwoju konta. Dzięki temu zyskasz polskie lajki , nowych followersów czy ciekawe komentarze.


Ostatnio wygenerowane nazwy:

Ke$aa
Marikaa
Olsooł
MegaaRóż
Krasnoolaa
Pandolada
Czoko Czoko
Chocolada
Ice Tea
Ice Cream
Jajeczkowy
Grzybens

Krijo
Eri
Emyko
Sa5m
(twoje imię )1234
Korala
Mesia
Miśkaa
OLuX
Lusia
Iskra
PomaRańczka

Pomysłowaa
MuzycznaPlayGames
Polkiuj
Meisia Koczeq
Yoki
Kitoka
Kotoura
Meija
RUda
Makejla
Panan
Kizo

generator nazw na instagrama

Przydatne narzędzia do tworzenia nazwy na Instagrama

Istnieje wiele generatorów nazw na których absolutnie nie chcemy się w tym wpisie skupiać ponieważ są to losowe nazwy które nie są stworzone przez nas. Nasza nazwa na Instagrama powinna być czymś naszym czego inni będą mogli zazdrościć. W tej sekcji dowiesz się nie tylko jak tworzyć fajne nazwy na Instagrama po angielsku ale także po polsku! Zdecydowanie ciekawa nazwa na Instagramie to coś jak nasza wizytówka. Co za tym idzie warto się zatroszczyć o to żeby było najlepsze. Poniżej załączamy narzędzia które mogą Ci pomóc z szukaniem inspiracji na Twoją nazwę.

Wymyślanie nazwy na Instagrama po angielsku

Synonimy.pl – Nic lepiej nie pomoże jak słownik synonimów który jest prosty i łatwy w obsłudze. Możesz go również wykorzystać by znaleźć fajne nazwy na Instagrama po angielsku szukając synonimów zapożyczonych słów. Wpisz swoje wyrazy które przychodzą Ci do głowy w związku z Twoją działalnością i otrzymaj listę słów i podobnym znaczeniu. Możesz skorzystać z wersji w przeglądarce albo z aplikacji iOS lub Android.

Synonimy.pl

 

Dobryslownik.plKlasyczny słownik języka polskiego w nowym wydaniu. Daje możliwość wyszukiwania synonimów ale także określonych odmian, form i przykładów użycia. Znacznie ułatwi nam stworzenie naszej nazwy na Instagramie. Dostępny jest tylko w przeglądarce.

dobryslownik pomocą by znaleźć fajne nazwy na instagrama po polsku

Zobacz też: Jak zgłosić kradzież konta na Instagram

 

Jakie nazwy na Instagrama są najczęstsze?

Co do najczęstszych nazw na Instagrama to są pewne schematy które łatwo da się zaobserwować. Wiele osób nie namyślając się długo tworzy swoją nazwę ze swojego imienia i nazwiska lub też dodaje do tego rok swoich narodzin. Są też niszowe profile które w nazwie zamieszczają swoje zainteresowania lub fandomy. Przykładowo Pan Jan kibicuję mocno swojemu lokalnemu klubowi piłkarskiemu więc jego nazwa brzmi Jan86GKS.

Przykładowe schematy jakie stosujemy:

-Jankowalski

-Kowalskijan

-Janek.kowalski

-Kowalski86

-Kowalski1986

Zyskaj nawet 1000 realnych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 7.19 zł.

Jakie będą ciekawe nazwy na Instagrama?

Twój wybór nazwy na Instagrama powinien zależeć od tego czy będzie to profil firmowy czy prywatny. Dobrze też oczywiście wziąć pod uwagę jak profil będzie on wyglądał. Gdy chcesz mieć profesjonalny profil firmowy to nazwa powinna zawierać nazwę firmy. Przykładowo jeśli Twoja firma nazywa się “Fryzjer u Ani” to nazwa konta nie może brzmieć SuperAnia bo nie ma to sensu. Dobrym pomysłem są fajne nazwy na Instagrama po angielsku ponieważ to właśnie ten język cechuje się szeroką gamą synonimów czy słów bliskoznacznych. Warto rozdzielić profil prywatny i firmowy dla lepszych zasięgów oraz zadowolenia odbiorców. Nie każdy klient będzie chciał obserwować wasze prywatne sprawy a i nie każdy znajomy będzie chciał być waszym klientem.

fajne nazwy na Instagrama po angielsku

 

Czy nazwy na Instagrama po angielsku mają znaczenie?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wielkie znaczenie ma nazwa na Instagramie. Powinna ona być wyjątkowa i unikalna. Każdy nowy obserwujący musi łatwo nas zapamiętać i nie kojarzyć nas z kimś innym. Jeśli nazywasz się Anna Lewandowska to niestety nie będziesz mogła się posługiwać taką nazwą. Pierwsza wyszukiwarce zawsze wyskoczy żona Roberta Lewandowskiego przez co mało osób dotrze na Twój profil. A nie o to chodzi, tak?

Nazwa na Instagramie a dostępna domena – konieczność?

Wiele osób wybierając firmową nazwę na Instagrama sugeruje się także dostępnością polskiej domeny dla tej nazwy. Czy ma to aż takie znaczenie? Oczywiście rozumiemy, że wygląda to bardziej estetycznie i spójnie gdy te dwie nazwy są takie same ale nie jest to koniecznością. Nazwa na Instagramie nie musi być dokładnie taka sama jak nazwa naszej domy.

najelpsze nazwy na instagrama po angielsku

 

Jakie nazwy na Instagrama nie przyciągną followersów

Nazwy na Instagrama to kompletnie nasza sprawa ale jeśli chcemy być poważnie traktowani powinniśmy przestrzegać jednak pewnych zasad. Jeśli twój Instagram jest tylko dla Twoich znajomych to nie czytaj dalej tego podpunktu. Te zasady powinny być przestrzegane przez osoby które prowadzą Instagrama komercyjnie ewentualnie są blogerami/blogerami/osobami publicznymi. Nazwy na Instagrama których powinieneś unikać to:

 1. Nazwy kojarzące się z sexem – dziubek69, ImKocica, sexibartek … to źle się kojarzy. Nazwy takie jak te są klasyfikowane z góry jako wulgarne i to nie tylko przez użytkowników ale także przez algorytmy.
 2. Przypadkowy ciąg liter lub cyfr – „ania342856329” – wygląda to mało zachęcająco i profesjonalnie, prawda? To jeszcze nic, wyobraź sobie, że masz taką nazwę zapamiętać.
 3. Nazwy proponowane przez Instagrama to zło… Jeśli Twoja wymarzona nazwa jest zajęta to wybrnij w granicę Twojej kreatywności. Pomyśl nad czymś nowym a nie akceptuj tej podanej tacy słabych nazw.

 

Dodatek – zbiór ciekawych nazw firm wymyślonych przez ich właścicieli

 

Apart – Polska marka sprzedająca biżuterie której nazwa powstała z połączenia pierwszej litery dwóch właścicieli.  Adam i Piotr – bracia którzy są założycielami. Oddali pierwszą literkę swojego imienia przez co wyszło już AP a po dodaniu art (z. ang. Sztuka) wyszło właśnie Apart.

Coca-Cola – Nazwa słynnego napoju który kojarzy chyba każdy na świecie pochodzi od liści koki i orzechów kola używanych pierwotnie do produkcji. Ostatecznie założyciel firmy John S. Pemberton zmienił literę K na C  aby nazwa była łatwiejsza do zapamiętania i nie kojarzyła się z narkotykami.

Skype – Pierwsza nazwa flagowego produktu tej firmy nosiła nazwę „Sky-Peer-to-Peer” co miało symbolizować prędkość i łatwość komunikacji. Nazwa szybko skurczyła się do Skyper a następnie po kolejnym liftingu wyszło do dzisiaj znane Skype.

Podsumowanie

Źródła, ciekawostki i pomocne linki


Wymyślanie dobrej nazwy na Instagrama:
 1. Burza mózgów
 2. Wyszukiwanie słów podobnych
 3. Sprawdzanie nazw konkurencji
 4. Zabawa w skojarzenia z koncepcją
 5. Przygotowywanie propozycji
 6. Zapożyczenia z innych języków
 7. Używanie generatorów do tworzenia nazw
 8. Usuwanie pospolitych nazw na Instagramie
 9. Pomysły nazw na Instagram z internetu
 10. Słowotwórstwo czyli wymyślanie kompletnie nowych wyrazów

[products limit=”4″ columns=”4″ best_selling=”true” ]

[kkstarratings]