Co dają łapki w górę na YouTube

Co dają łapki w górę na YouTube?

W dzisiejszych czasach rozrywki mogą dostarczyć nam różnego rodzaju media społecznościowe. Nie da się ukryć, że korzystanie z tego typu portali stało się codziennością dla wielu ludzi, a dla niektórych nawet sposobem na zarobek i na życie.

Jednym z takich serwisów jest popularna platforma YouTube. Jest to serwis założony w 2005 roku. Korzystanie z niego umożliwia oglądanie różnego rodzaju filmów, w zależności od konkretnie interesującej nas tematyki, tworzenia swojego własnego interesującego nas kontentu. Możemy zostawić subskrypcję dla interesujących nas twórców, a także polubić dany materiał. Sprawdź nasze usługi! 🔥 Stała się to nowa i innowacyjna forma rozrywki i pewnego rodzaju odpowiedź na dynamicznie rozwijający się rynek portali społecznościowych. Łapki w górę, które widzisz pod filmikami na YouTube to odpowiednik lajków, popularnych w różnego rodzaju mediach społecznościowych. W skrócie, są to po prostu pozytywne oceny przypisywane do każdego filmu opublikowanego na platformie YouTube. Ale co właściwie dają tzw. “łapki”? Jakie korzyści za sobą niosą oraz dlaczego niemalże każdy twórca zwraca na nieuwagę?

Przyszłe propozycje materiałów dzięki łapkom w górę

Jeśli jesteśmy osobą oglądającą dany materiał na YouTube, po zostawieniu polubienia pod filmem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że serwis zacznie polecać nam materiały podobnego typu, od tego samego twórcy, albo w bardzo zbliżonej i interesującej nas tematyce. Wychodzi na to, że “lajkowanie” materiałów usprawnia działanie samego systemu i oszczędza nasz czas.

W przypadku, gdy jesteśmy twórcą, polubienia pod naszym filmem są pewnego rodzaju odpowiedzią widza na materiał oraz formą interakcji między widzem, a twórcą. Im więcej takich reakcji sygnalizuje oglądający na danym kanale, tym lepiej wpływa to na pozycjonowanie filmu w serwisie. Dla samego YouTube jest to pewnego rodzaju jasny sygnał, że mamy do czynienia z filmem, który podoba się widzom, a co za tym idzie platforma ułatwia nam jego wyszukanie, pozycjonując go na wyższych miejscach wyszukiwania. To samo tyczy się przyszłych propozycji naszych materiałów dla widza. Polubienia filmów mają szczególne znaczenie na początku przygody z YouTube. Pomaga to na szybsze “wybicie” naszego kanału i łatwiejsze, szybsze zaistnienie na platformie. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest regularne publikowanie treści. W serwisie YouTube panuje obecne tzw. trend “snowballu”, polega to na tym, że im więcej masz polubień tym większy przyrost, a co za tym idzie, zwiększa się Twoja popularność.

Łapki w górę na YT jako jednostka jakości

Nie da się ukryć, że polubienia, lajki pod filmami są także wyznacznikiem jakości danego filmu. Pamiętajmy również, że im więcej polubień ma Twój materiał tym większa szansa, że ktoś polubi Twój film.

Liczba polubień ma ogromny wpływ na oglądającego, dają one sygnał dla algorytmów czy materiał powinien być bardziej promowany lub wręcz przeciwnie. Polubienia to także ogromna motywacja dla twórcy, który dzięki otrzymanej pozytywnej odpowiedzi od oglądających wie, którą stronę powinien obrać i jak dalej zarządzać swoim kanałem. To także opcja, która najzwyczajniej w świecie pozwala oglądającemu na wyrażenie swojej opinii za pomocą opcji zostawienia polubienia.

Proste sposoby na zdobycie polubień pod filmami na YouTube

Twórcy opracowali już przeróżne sposoby na zdobywanie większej ilości like na YouTube. Jedni po prostu proszą o łapki w górę przed każdym filmem. Aby zdobywać łapki w górę pod naszymi materiałami, pamiętajmy o tworzeniu atrakcyjnych i wartościowych materiałów oraz o spójności danego kontentu. Oto kilka wskazówek:
  • Udostępniaj filmy rodzinie i znajomym,
  • Udostępniaj materiały na różnych portalach społecznościowych,
  • Zachęcaj oglądających do polubienia filmów w opisie filmu, a także w samym materiale,
  • Stwórz grupę lub kanał Discord dla widzów i wynagradzaj najaktywniejsze osoby,
  • Regularnie publikuj nowe filmy, po to, aby algorytm zaczął je promować na stronie głównej nowym widzom.
4.6/5 - (34 votes)
Podziel się z innymi: