Blokada na Instagramie

Blokada na Instagramie – Jak jej uniknąć?

Złamanie zasad na portalu Instagram mogłoby się wydawać, że to coś trudnego. Jednak okazuje się, że lista przewinień potrafi być naprawdę długa. Ogólnie rzecz mówiąc, blokadę na Instagramie dostajemy za przekroczenie limitów. Jakie to limity? W tym wpisie poznasz kilka z nich i dowiesz się jak uniknąć nałożenia blokady na konto. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Ograniczenia dotyczące komentarzy

Niektórzy użytkownicy Instagrama trafiają co nas poprzez sekcję komentarzy. W ten sposób profil jest bardziej zauważalny w sieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pisanie dużej ilości komentarzy nie jest zbyt dobrze tolerowane przez Instagram. Jeśli napiszemy więcej niż 60 komentarzy w ciągu godziny, to możemy zostać tymczasową blokadę na nasze konto. Takie zachowanie jest interpretowane jako spam. Ponadto, napisane komentarze mogą zostać ukryte, zwłaszcza jeśli są tej samej treści. Nadmierna reklama swojego konta tą drogą może skończyć się nałożeniem blokady, dlatego powinniśmy być ostrożni.

Obserwacja zbyt dużej ilości profili jednocześnie

Na Instagramie trwają wydarzenia, które mają na celu pozyskanie nowych obserwujących, ale tylko w praktyce. Polega to na tym, że wchodząc na profil wydarzenia, obserwujemy wszystkich użytkowników z sekcji obserwujący. W ostatecznym rozrachunku każdy obserwuje każdego, więc tych obserwacji na Instagramie faktycznie nam przybywa. Problemem są wydarzenia, które posiadają kilka tysięcy takich obserwujących. Na takie wydarzenia przeznaczone jest reguły kilka dni, ponieważ możemy zaobserwować maksymalnie 40 kont jednocześnie. Kiedy ta liczba zostanie przekroczona, to możemy dostać tymczasową blokadę, a nadmiarowe obserwacje użytkowników mogą się cofnąć. Zwykle Instagram przekazuje subtelnie informacje, że takie działania są niedozwolone, ale pierwsze przewinienia mogą się skończyć ograniczeniem do nałożenia limitu na obserwację 20 użytkowników w ciągu godziny. W przeciwnym razie blokada może zostać nałożona na 24 godziny. Ponadto, na Instagramie możemy obserwować tylko 7500 kont jednocześnie.

Blokada zbyt dużej ilości polubień

W przypadku polubień postów sytuacja jest podobna do pisania komentarzy. Nadmierne rozdawanie lajków na Instagramie przez jedno konto jest traktowane jako spam. W ciągu godziny można zostawić maksymalnie 60 serduszek pod zdjęciem. Tutaj też istnieją specjalnie wydarzenia, które zapraszają użytkowników do polubienia zdjęć. Z tą różnicą, że grupy do tego celu są zakładane za pomocą komunikatora Telegram. Każdego dnia musimy polubić pewną liczbę zdjęć, żeby samemu dostać polubienia. Te grupy są mniej liczne, ale problemem jest to, jeśli należy się do kilku takich grup, wtedy łatwiej o blokadę na Instagramie.

Blokada za złamanie praw autorskich

Publikując zdjęcie musi być autorstwa osoby publikującej. Instagram szczególnie zwraca na to uwagę. Można opublikować zdjęcie za zgodą autora, ale w poście powinny się znaleźć informacje do kogo zdjęcie należy, zwykle poprzez oznaczenie autora. Zwracaj też uwagę na to jaką muzykę umieszczasz w Relsach, ponieważ w większości przypadków może ona zostać usunięta. Jeśli decydujesz się na umieszczanie filmików na Instagramie, to przejrzyj bibliotekę muzyki z darmową licencją. Bezprawne wykorzystanie muzyki może doprowadzić do tego, że autor zacznie zgłaszać Twoje posty, a także całe konto jako naruszenie jego praw autorskich.

Zbyt odważne zdjęcia

Skoro już jesteśmy w wątku zdjęć, to Instagram zwraca uwagę na zbyt odważne eksponowanie ciała. Algorytmy wykrywające takie zdjęcia czasami usuwają te bezpodstawne, gdzie był tylko mały kawałeczek nagiego ciała. Na Instagramie znajdziemy konta fotografów, którzy publikują różne sesje zdjęciowe, także akty. Wystawianie takich zdjęć na portal Instagram jest czasami zbyt pochopne, ponieważ algorytm może takie zdjęcie sklasyfikować jako naruszające zasady społeczności. Decydując się na portfolio na tym konkretnie portalu, powinniśmy wstawiać zdjęcia, które nie będą powodem założenia blokady na całe konto.

Jakie jeszcze czekają na Ciebie blokady?

Zbyt częste publikowanie postów na Instagramie też może być problemem, zwłaszcza jeśli są publikowane w krótkim odstępie czasu. Nie powinniśmy przesadzać z oznaczeniami zdjęcia, ponieważ zbyt liczne oznaczenie danego zdjęcia na pewno zostanie zauważone przez Instagram, a to grozi blokadą. Instagram może także zablokować profile, które są powiązane z jednym numerem telefonu. Podobnie się dzieje także kontem z adresem e-mail, który jest przypisany do jednego konta. Uwadze Instagrama na pewno nie ujdzie podejrzany adres URL znajdujący się w biogramie, który może być spamem.

Instagram posiada surowe zasady, jeśli chodzi o aktywność na profilach, ale są one nakładane wyłącznie w trosce o danego użytkownika. Zdarzają się, że czasami są bezpodstawne. Kiedy znajdziesz się w takiej sytuacji, warto napisać do wsparcia technicznego i wyjaśnić sytuację. Czasami zdarzają się na tym polu nieporozumienia. Instagram nie ma litości dla użytkowników, którzy stale łamią zasady tego portalu, co w efekcie nadmierne łamanie zasad wyznaczonych przez Instagram może skończyć się blokadą adresu IP w przyszłości.
4.7/5 - (36 votes)
Podziel się z innymi: