Ile zarabia się na YouTube

Ile zarabia się na YouTube? Sprawdź ile może zarobić YouTuber w Polsce i na świecie

Nagrywasz prosty tutorial LUB recenzję swojego najnowszego smartfona. Obrabiasz powstały w ten sposób film, podkładasz odpowiednią muzykę i gotowe. Można wrzucać do sieci. Już po kilku dniach Twój film ma tysiące odsłon, a na konto spływają konkretne sumy. Brzmi zachęcająco?

Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej, a przedstawiony scenariusz wydaje się dość mało prawdopodobny. Budowa kanału, który przełoży się na konkretne zarobki na YouTube wymaga systematycznej pracy i unikalnych treści. Szczególnie w dobie tak dużej konkurencji oraz kanałów, które w dość kontrowersyjny sposób starają się pozyskać nowych subskrybentów. Chcesz się przekonać na własnej skórze, ile zarabia youtuber?

Przygotowaliśmy dla Ciebie dokładny przewodnik, z którego dowiesz się – ile zarabia się na YT. Podpowiemy Ci jak zacząć budować i rozwijać swoją społeczność w tym serwisie. Dowiesz się też, jak uczynić z tego pozornie ,,dodatkowego” zajęcia – swoje główne źródło dochodu. Zatem bez dłuższych wstępów, przejdźmy do konkretów. Sprawdź nasze usługi! 🔥 Ile zarabia się na YT za wyświetlanie reklam

Ile zarabia kanał na YouTube za wyświetlanie reklam?

Na YouTube można zarobić, a są to często niemałe pieniądze. Dlatego coraz więcej osób traktuje tworzenie określonych treści wideo – jako sposób na życie. Nie dziwią nas również liczne pytania, ile zarabia się na YT w 2021 i czy ciągle jest to możliwe. A życie z YouTube może być naprawdę godne, jeśli wziąć pod uwagę przeciętne zarobki youtuberów na świecie. Określenia ,,influencer” czy ,,vloger” nikogo już nie dziwią, podobnie jak ich obecność w tradycyjnych mediach. Działalność na YouTube pozwoliła się wybić nie jednemu celebrycie, który nie tylko wyznacza nowe trendy, ale jest również uznanym autorytetem w swojej dziedzinie.

Ile zarabiają popularni YouTuberzy w Polsce

Ile zarabiają popularni YouTuberzy w Polsce?

Wielu popularnych YouTuberów w Polsce zarabia naprawdę dużo pieniędzy. Dochody związane z kanałem na YouTube mogą wynosić od kilku tysięcy złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Kwota, jaką zarabiają, zależy od liczby subskrybentów, wyświetleń ich filmów oraz współpracy z różnymi markami i firmami.

YouTuberzy o ogromnej popularności i licznych subskrybentach mają większy potencjał zarobkowy, gdyż przyciągają większe grono oglądających reklamy na ich kanałach. Dodatkowym źródłem dochodu dla nich jest wpływ na widownię, która często decyduje się na zakup produktów rekomendowanych przez YouTuberów. Dla wielu osób prowadzenie kanału na YouTube stało się pełnoprawnym źródłem utrzymania, a sukces finansowy jest zmotywowany ich ciężką pracą i kreatywnością. 

Jednak zanim osiągniesz popularność oraz wynikające z niej konkretne dochody z kanału na YouTube, musisz się sporo napracować. Będzie to jednak wysiłek, który z czasem zaprocentuje. To, ile można zarobić na YouTube – zależy w dużej mierze od Ciebie.

Zacznij od treści – kasa przyjdzie z czasem

Zasady, zgodnie z którymi przebiega współpraca z YouTube wydają się dosyć jasne: umieszczasz autorskie filmiki, do których masz pełne prawa. Jednocześnie publikujesz ciekawe treści na temat, który jest dla Ciebie ważny lub interesujący. Dodatkowo – przez cały czas pozostajesz w bliskich relacjach ze swoimi odbiorcami, a Twoje treści odpowiadają bezpośrednio na ich potrzeby. Nie nastawiaj się więc tylko na zyski, ponieważ żeby je osiągnąć – musisz pracować nad autentycznością i zaangażowaniem.

Od ilu subskrypcji można zarabiać na YouTube

Od ilu subskrypcji można zarabiać na YouTube?

Panująca obecnie polityka finansowa serwisu YouTube znacząco podniosła poprzeczkę, jeżeli chodzi o wymagania stawione wobec publikujących twórców. Wymagania stworzone przez sam YouTube zakładają, że aby zacząć tam zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin jego wyświetlania w ciągu minionych 12 miesięcy. Serwis ma dzięki temu dużo lepszą kontrolę nad tym, ile zarabia się na YT.

Dlaczego YouTube utrudnia zarabianie małym twórcom

Dlaczego YouTube utrudnia zarabianie małym twórcom?

Takie wymagania miały zmobilizować youtuberów do systematycznej pracy nad jakością publikowanych materiałów. Niestety doświadczenia pokazały, że nie miało to korzystnego przełożenia na rozwój społeczności jako takiej. Posiadacze dużych kanałów zyskali bowiem jeszcze większą popularność, a twórcy o niewielkim zasięgu stracili swoje dodatkowe źródło dochodu. Choć w rzeczywistości było to zaledwie małe źródełko, ponieważ konkretne pieniądze zaczynają się na YouTube dopiero od kilku milionów odsłon. Jednak wiele publikacji o tym, ile zarabia youtuber – nie przyznaje tego wprost.

Od ilu subskrypcji można zarabiać na YouTube

Dochody z AdSense

Wielu twórców posiadających własne kanały na YouTube, swojego źródła dochodu szuka w programie partnerskim tego serwisu, który nosi nazwę AdSense. Praktyka ta jest szczególnie widoczna u początkujących autorów, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, ile zarabia się na YT. Przy większych kanałach dochody z tego tytułu wzrastają bowiem do naprawdę ciekawych sum.

Dochody z AdSense

Zarabianie na AdSense

Jak zatem dokładnie wygląda zarabianie w oparciu o program AdSense? Po dołączeniu do niego jako autor filmów, zgadzasz się niewyświetlanie reklam podczas dodawanych przez siebie materiałów. Masz przy tym wybór w których miejscach dane reklamy się pokażą, a zyski wynikają bezpośrednio z ilości odsłon lub kliknięć na dany materiał sponsorowany. Niestety, wbrew oczekiwaniom nie są to wysokie opłaty, w przeliczeniu na 1000 wyświetleń filmu. Zatem ile można zarobić na YouTube, jeśli chodzi o reklamy?

Jak dużo zarabia się na YouTube?

Jak dużo zarabia się na YouTube?

Firma Google (do której należy przecież serwis YouTube) nie podaje żadnych konkretnych danych, związanych z zarobkami w programie AdSense. Sami użytkownicy również niezbyt chętnie się dzielą takimi informacjami, tym bardziej że warunki poszczególnych kontraktów mogą się różnić między sobą. Pewne jest więc tylko to, że zyski z programu partnerskiego są na żenująco niskim poziomie, co jest widoczne przy małej liczbie odsłon filmu. Dla nowych Youtuberów zarobki na YouTube opierają się w głównej mierze na AdSense.

Przeciętny początkujący użytkownik ledwo przekraczający wymagane 1000 subskrypcji oraz 4000 godzin wyświetlania, otrzyma za swoją pracę zawrotną kwotę od 50 do 100 zł miesięcznie. Jak podsumowało to wiele zawiedzionych, początkujących Youtuberek – “wystarczy na waciki”. Udział w programie AdSense zaczyna być opłacalny dopiero po przekroczeniu ilości miliona odsłon na miesiąc. Dla wielu twórców ta liczba wydaje się niemożliwa do osiągnięcia. Dlatego zarobki na YouTube to dość złożona kwestia.

Ile można zarobić na YouTube za 1000 wyświetleń filmu?

Tematyka kanału jest jednym z decydujących czynników, od których zależą zarobki jego właściciela, w prostym przeliczeniu na 1000 wyświetleń. Co ważne, kwestia dochodów z YouTube może być liczona w ten sposób tylko dla programu AdSense. Jeśli chodzi natomiast o inne źródła dochodu youtubera, są one na tyle indywidualne, że trudno jest mówić o jakichkolwiek ,,orientacyjnych” stawkach. Skupmy się zatem na tym, ile zarabia się na YT z reklam za 1000 wyświetleń dowolnego filmu.

Tak więc im więcej osób spośród Twoich subskrybentów będzie skorych do zakupu reklamowanych towarów, tym więcej zarobków uzyskasz jako właściciel kanału.

W oparciu o statystyki wyświetleń YouTube, przeciętne zarobki pochodzące z reklamy, które przypadają na właścicieli kanałów z różnorodną tematyką, prezentują się w sposób następujący:

  • 0,4 USD za 1000 wyświetleń – trafia do autorów humorystycznych czy prześmiewczych filmów,
  • 0,5 USD za 1000 wyświetleń – to kwota, którą uzyskują autorzy recenzji gier wideo,
  • 0,54 USD za 1000 wyświetleń – zgarniają kanały, na których mówi się o gotowaniu, makijażu lub konkretnym hobby,
  • 0,6 USD za 1000 wyświetleń – otrzymują lifestylowe strony i blogi na YouTube,
  • 1 USD za 1000 wyświetleń – otrzymują politycy mówiący na tematy swoich przekonań czy poglądów oraz prowadzący kanały o charakterze czysto edukacyjnym.


Ile można zarobić na YouTube za 1000 wyświetleń filmu

Ile płaci YouTube w USA a ile w Polsce?

Odpowiadając na to pytanie należy wziąć pod uwagę, że filmy wideo na określony tematach pozwalają nie tylko wyświetlać gotową reklamę, ale także promować towary bezpośrednio w samym filmie. Takie wideo określane jest mianem sponsorowanego, a jego przeciętny koszt – podajemy w poniższej tabeli. Zwróć uwagę, że to, ile zarabia youtuber wynika bezpośrednio z ilości wyświetleń wideo.

Dodatkowym problemem by określić, ile zarabia się na YT jest częstotliwość wyświetlanej reklamy na jedno wyświetlenie filmu. Upraszczając nie każde wyświetlenie jest monetyzowane a na dodatek wiele osób posiada wtyczki blokujące reklamy. Zatem uśredniając i upraszczając zarobki na YouTube z wyświetleń wyglądają następująco.
Liczba wyświetleń wybranego wideoZarobki
1000 – 99990,5-2 USD
10 000 – 999 9995-10 USD
Powyżej 100 00050-200 USD
Powyżej 1 000 000500-2 000 USD
Powyżej 10 000 0005000 – 20 000 USD
Podane wcześniej orientacyjne widełki cenowe – nie bez powodu zostały przez nas wyrażone w USD. Takimi właśnie stawkami operuje serwis, a algorytmy dla poszczególnych krajów różnią się między sobą.

Chcąc zatem policzyć, ile zarabia Youtuber za 1000 wyświetleń reklam powinniśmy sprawdzić aktualny kurs USD. W dni publikacji 1 USD to 3,78 PLN. Stąd za 1000 wyświetleń filmu zarobki na YouTube to aż lub tylko 7,5zł. Trudno jest też odnaleźć w nich konkretną prawidłowość. Można jedynie posługiwać się przykładami, które często okazują się dość mało wiarygodne. Dlatego się do nich tutaj nie odwołujemy. Niemniej jednak informacje, ile można zarobić na YouTube – cieszą się dużym zainteresowaniem.

Od czego zależą zarobki na YouTube

Od czego zależą zarobki na YouTube?

Ogromna rozbieżność w zarobkach, osiąganych zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych youtuberów wynika z kilku powodu. Przeanalizuj każdy z nich i zastanów się, co będzie miało realny wpływ na Twoje zarobki na YouTube.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, duże znaczenie dla tego, ile zarabia youtuber – będzie miała tematyka kanału. W zależności od niej, możesz się spodziewać innych (orientacyjnych) stawek, w przeliczeniu na 1000 wyświetleń pojedynczego filmu. Jeżeli chodzi o poboczne źródła, ile zarabia się na YT można wyszczególnić: Eventy, Streamy czy własne sklepy. Łączne zarobki youtuberów mogą być o 70% wyższe niż z samego adsense.

1. Systematyczność publikacji nowych filmów

Systematyczność publikacji nowych materiałów wideo jest niezwykle ważna dla zweryfikowania, ile płaci YouTube. Jednym z najbardziej efektywnych, a przy tym rekomendowanych rozwiązań – jest określenie 2-3 dni w tygodniu, w których planujesz publikować nowe wideo. Regularne działania pozwolą Ci utrzymać obecnych widzów i przyciągnąć nowych. Nie możesz jednak zapominać o stałym informowaniu i przypominaniu o zbliżających się kolejnych materiałach.

O tej podstawowej zasadzie powinna pamiętać każda osoba, która interesuje się tym, jak zarabiać na YouTube. Kiedy więc filmy będą pojawiały się bardzo rzadko jako autor kanału – ryzykujesz utratę subskrybentów i oglądalności. Zatem mit, że zarobki na YouTube są wysokie, gdy autor nie publikuje jest obalony. To, ile zarabia Youtuber to głównie częstotliwość publikacji. Ponadto, jeżeli dążysz do maksymalizacji wrzucaj przynajmniej jeden film dziennie a dojdziesz do upragnionego bogactwa.

2. Liczba wyświetleń

Liczba wyświetleń każdego z dodanych przez Ciebie filmów, zależy bezpośrednio od liczby subskrybentów kanału oraz subiektywnej oceny jego atrakcyjności. Youtuberzy, których wideo będzie miało najwięcej wyświetleń na YouTube w 2019, już dawno zostali milionerami. Jeśli więc i Ty zrozumiesz, jak zacząć zarabiać na YouTube – możesz stać się częścią tego grona.

Ilość wyświetleń jest również zależna od liczby publikacji komercyjnych, które to z kolei mają bezpośredni wpływ na liczbę kliknięć w reklamy. Dlatego im większy jest Twój kanał, tym więcej subskrybentów oraz filmów, którymi są oni zainteresowani. A to z kolei sprawia, że możesz liczyć na wyższe zarobki z YouTube.

3. Zmiana kanału YouTube na komercyjny

Często spotykanym w tym obszarze pojęciem, jest monetyzacja. W dużym uproszczeniu jest ona procesem przekształcania niekomercyjnego projektu – w jego komercyjny odpowiednik. Proces ten jest w rzeczywistości złożony i będzie wymagał od Ciebie czujności, kreatywności oraz cierpliwości. Odnosząc więc pojęcie monetyzacji do działalności na YouTube – oznacza ono uczynienie realnego źródła dochodów z Twojej dotychczasowej pasji.

Co robić by zarabiać na YouTube jeszcze więcej?

Jedynie członkowie programu partnerskiego AdSense od YouTube mogą liczyć na dochody ze swoich treści. Wszystko to stanie się możliwe, jeśli publikowane przez Ciebie materiały:

  • nie budzą zastrzeżeń ze strony reklamodawców,
  • są tworzone przez Ciebie lub masz pozwolenie na ich komercyjne wykorzystanie, w tym:
  • możesz udokumentować swoje prawa handlowe do wszystkich treści audio i wideo;
  • działasz w zgodzie z zasadami Programu Partnerskiego, Warunkami korzystania z serwisu YouTube oraz wytycznymi użytkowników. Co ważne – YouTube zastrzega sobie prawo do wyłączenia zarabiania na YouTube, wobec kont osób naruszających te zasady.


  • Zatem to, ile zarabia youtuber zależy w dużej mierze również od respektowania polityki samego serwisu.

    Ile zarabia YouTuber w Polsce?

    Odpowiedź na pytanie – ile się zarabia na YT, jest bardzo indywidualna. W rzeczywistości każdy youtuber wypracował stawki, właściwe tylko dla prowadzonego przez siebie kanału. Wszystko to zależy od wielu czynników, które wzajemnie się uzupełniają.

    Jak już wiesz, zarabianie na YouTube ma wiele różnych form. I choć nie zarabia się na samych wyświetleniach, że to od nich zależy dochód z wyświetlanych podczas filmiku – reklam. Przyjmuje się często, że 1 000 000 odsłon to w przeliczeniu około 500 zł. Jako youtuber możesz jednak osiągnąć ten milion w ciągu tygodnia czy odwrotnie – długich miesięcy. Twoje zarobki oraz to, ile płaci YouTube rozkładają się więc w czasie, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentnym.

    Rodzaje reklam na YouTube

    Rodzaje reklam na YouTube

    Jeżeli chodzi o zarobki z reklam o tym, ile zarabia się na YT, dość dużo zależy od tego, jak wyświetlana jest reklama i czy zostanie ona obejrzana w całości. Subskrybenci niezbyt chętnie klikają też w linki, które są dla Ciebie dodatkowo płatne.

    Zarobki na YouTube alternatywa

    Jeśli nie reklamy, to…

    Wyświetlenia reklam nie są (na szczęście) jedyną formą zarobków w serwisie YouTube. Jeżeli zyskasz popularność, z pewnością odezwą się do Ciebie marki, które będą chciały nawiązać z Tobą współpracę. Może ona przebiegać pod wieloma postaciami – od bonów zakupowych do sklepu, przez barter, aż po dostęp do luksusowych produktów. Nie da się jednak ukryć, że jeśli chcesz uczynić z YouTube swoją przestrzeń do pracy i rozwoju, musimy ustalić odpowiedni cennik i go egzekwować. Ty jesteś więc głównym czynnikiem, który wpływa na wartościowość Twojego kanału.

    Średnie zarobki na YouTube

    Zarabianie na YouTube to dużo większe możliwości niż reklamy

    Pamiętaj, że nadal nie wyczerpują się wszystkie Twoje możliwości – youtuberzy są też zapraszani na wszelkiego rodzaju wyjazdy i eventy. Udział w nich to nie tylko promocja Twojej marki osobistej, ale bardzo często również konkretne wynagrodzenie. Dodatkowo płatne mogą być też współprace z innymi kanałami czy związane z tym – występy gościnne. Youtuberzy prowadzą również własne sklepy z gadżetami związanymi z ich marką, piszą książki i mają własne programy w telewizji. Część z nich, myśląc o swojej karierze bardziej długofalowo – otwiera niezwiązane z YouTubem biznesy, takie jak restauracje, kluby czy nawet szkoły tańca. To oni wyznaczają nowe standardy tego, ile można zarobić na YouTube.

    Filmy sponsorowane

    To właśnie lokowanie produktów czy sponsoring w najczystszej postaci, są głównymi źródłami dochodów większości youtuberów. Makijaż wykonany produktami jednej marki, uznawanej subiektywnie za najlepszą – to nie przypadek. Obiektywna recenzja smartfonów, w których jedna marka bije na głowę pozostałe – już na wstępie traci na swojej autentyczności. Tak właśnie działają materiały sponsorowane na YouTube. Znane marki płacą twórcom za dużą ilością odsłon i subskrybentów, czy za promowanie ich produktów na kanale. Naturalność tej promocji ma przy tym drugorzędne znaczenie.

    Recenzje sponsorowane na YouTube

    Zgodnie z wynikami raportu portalu APYnews, aż 75% rozpoznawalnych w Polsce youtuberów przyznaje, że treści brandowe stanowią ich ważne źródło dochodu. Sponsoring jest przy tym szczególnie popularny w trzech kategoriach: lifestyle, gamingu oraz rozrywki. Co ciekawe, częstą formą rozliczenia jest nadal barter. Wtedy to prezentowany sprzęt pozostaje u Ciebie w ramach wynagrodzenia za film. Konkretne dochody płyną w takiej sytuacji wyłącznie z programu AdSense. A ten przy długo oczekiwanych recenzjach produktów – zaczyna przynosić zadowalające dochody.

    Ile na wszystkim zarabia YouTuber

    Ile na wszystkim zarabia Youtuber?

    Twardych danych na ten temat – trudno szukać w polskim Internecie. Ani sam serwis YouTube, ani autorzy (z oczywistych względów) ich nie udostępniają. Opierając się na przytoczonym wyżej raporcie można jednak wysunąć wniosek, że zyski ponad połowy polskich twórców mieszczą się w przedziale od 1 000 do 5 000 zł miesięcznie. Tylko 2% badanych youtuberów wykazało dochody pomiędzy 50 000 a 100 000 zł. Jednak to właśnie ta mniejszość przyciąga do serwisu coraz to nowych autorów, a plotki na temat tego, ile płaci YouTube – podkręcają całą atmosferę.

    Zarobki YouTuberów z SocialBlade

    O tym, ile zarabia się na YT możemy się również dowiedzieć z raportów Socialblade. Ze wspomnianego raportu wynika jeszcze jedna interesująca prawidłowość, jaką jest wpływ ilości subskrypcji – na zarobki. W najniższym przedziale – od 1 000 do 100 000 obserwujących, średnia kwota dochodów ze współpracy z markami wynosiła około 3 700 zł. Podnosi się ona ledwo o 1 tys. zł w kolejnym przedziale (do 250 tys. subskrybentów) i rośnie prawie dwukrotnie w następnym (dając 7 200 tys. zł przy 500 tys. subskrypcji). Aby poznać statystyki danego konta, a co za tym idzie – ocenić przychody w serwisie YouTube, można się posłużyć gotowymi narzędziami. Jednym z nich jest Social Blade. Pamiętaj jednak, że uzyskasz tam jedynie dane szacunkowe, które nie zawsze muszą okazać się prawdziwe. Trzeba wziąć również pod uwagę, że uwzględnione tam są jedynie zarobki na YouTube z reklam. Dobrze wiemy, że to, ile zarabia youtuber w głównej mierze zależy bardziej od wyobraźni i chęci.

    Zarabianie na YouTube a podatki

    Jako youtuber możesz zarabiać na reklamach, wyświetlanych podczas Twoich filmów. Zyski z tego tytułu należy jednak ujawnić przed Urzędem Skarbowym, płacąc od nich podatek dochodowy. Bez względu na to, ile płaci YouTube.

    YouTube płaci tylko za reklamy

    Zamieszczając materiały na portalu YouTube, możesz wyrazić dobrowolną zgodę na odpłatne wyświetlanie reklam przy Twoich filmach. Właściciel portalu co miesiąc wypłaca Ci z tego tytułu wynagrodzenie. Serwis rozlicza się więc za dodane do Twoich filmów reklamy, a nie za same publikacje.

    Zarabianie na YouTube to nie działalność gospodarcza

    Nie musisz więc zakładać firmy, aby legalnie rozliczać swoje dochody. Wystarczy, że uwzględnisz je w swoim rocznym zeznaniu podatkowym, wypełniając odpowiednią deklarację PIT. Wychodzi na to, że chyba to, ile zarabia youtuber wie tylko on sam i urząd skarbowy.

    Jak się wybić na YouTube?

    Jak się wybić na YT?

    Jeśli już na początku swojej przygody z kanałem na YouTube napotkasz trudności – zapytaj wszechwiedzącego Google. Będąc w posiadaniu YouTube, serwis ten przygotował kompletny poradnik, który przeprowadzi Cię przez cały proces poznania i konfiguracji konta. To wszystko pomoże Ci jedynie wykonać pierwszy krok. Filmy same się przecież nie nagrają i nie obrobią. A jeśli nawet już coś opublikujesz, serwis nie wrzuci tego mimochodem do zakładki ,,Na Czasie”. Sprawdź zatem o czym musisz pamiętać, zakładając kanał. Przekonaj się na własnej skórze, ile zarabia się na YT!

    Pozwól się znaleźć na YT

    1. Pozwól się znaleźć

    Przygotowanie treści pod SEO, to na YouTube jedna wielka tajemnica i chyba nikt tak naprawdę nie wie w tej kwestii wszystkiego – nawet sami twórcy systemu. Nie znaczy to jednak, że nie ma ogólnych zasad, którymi należy się w tym zakresie kierować.

    Warto zacząć od chwytliwego tytułu, który zachęci potencjalnego widza do kliknięcia. Idealnie będzie, jeśli zawrzesz w nim frazę kluczową, na którą pozycjonowany jest dany film. Przyda się ponadto ciekawy i konkretny opis, z którego korzystają zarówno użytkownicy serwisu, jak i algorytmy YouTube. Bardzo ważne dla widoczności Twoich treści są również tagi, czyli słowa kluczowe wiążące się z kategorią opublikowanego przez Ciebie filmu.

    Jeśli dopilnujesz wszystkich tych szczegółów masz dużą szansę na to, że Twój film zajmie wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. W ten sposób zdobędziesz zainteresowanie u widzów, którzy nie poznali jeszcze Twojego kanału. Oczywiście często jest to czysto losowa sytuacja, a serwis działa w tym zakresie zgodnie z własnymi założeniami. Warto zauważyć, że to, ile zarabia się na YT zależy od popularności tematu na jaki się nagrywa. Być może dobrym sposobem jest sprawdzenie ilości wyszukiwań danego hasła by Twoje zarobki na YouTube były jeszcze większe.

    Interakcja z widzami na YT

    2. Wejdź w interakcję z widzami

    Twój film jest doskonałym sposobem na przekazanie ciekawych treści. Z kolei komentarze stanowią idealną przestrzeń do dyskusji. To właśnie dzięki nim widzowie mogą okazać Ci pozytywny feedback lub zwrócić uwagę na rażące błędy wizualne czy merytoryczne. Weź również pod uwagę to, że zarobki na YouTube mogą wzrosnąć, jeżeli zdecydujesz się na opcję “wesprzyj” a Twoi widzowie zdecydują się na drobne dotacje w Twoją stronę.

    Kiedy więc pod Twoim filmem pojawią się już jakieś komentarze, dobrze jest na nie dość szybko odpowiedzieć. Pokażesz w ten sposób, że szanujesz opinie swoich widzów, chcesz z nimi wchodzić w interakcje i prowadzić autentyczny dialog. Dzięki temu Twój kanał będzie stawał się coraz lepszy, a publikowane na nim treści – coraz bardziej wartościowe. Tworzysz przecież dla widzów, prawda?

    Warto nie wdawać się w trudne dialogi i nie ulegać negatywnym emocjom, gdy w komentarzach spłynie na Ciebie otwarty hejt. YouTube ma pewną przydatną funkcję, która nazywa się shadowban. Zbanowanie wybranego użytkownika w ten sposób oznacza, że tylko on będzie widział swój komentarz. W ten sposób nawet nie dowie się, że jego obraźliwie treści nie są widoczne dla innych widzów, co jest przecież jego głównym celem.

    Chwytliwy adres YT

    3. Chwytliwy adres

    Wydaje się być błahostką, a jednak w połączeniu z nazwą kanału – zyskuje konkretne znaczenie. Nie planuj być autorem strony internetowej, gdzie Twoim adresem jest więc youtube.com/user/kozak123. Zadbaj o to, żeby nawet sam adres przykuwał uwagę, informując tym samym, do kogo należy kanał. Postaw na dobrze kojarzącą się nazwę, która nie zawstydzi Cię nawet przy ilości 500 tysięcy subskrypcji.

    Współpraca z innymi kanałami

    4. Współpraca z innymi kanałami

    Czy wiesz, że kanały szybko odnoszące sukces najpierw pojawiają się u bardziej popularnych influencerów z branży? Nie chodzi tutaj o nachalne propozycje współpracy, ale wejście w interakcję z youtuberem, który wniesie wartość do Twojej pracy nad rozwojem kanału. Nikt na tym nie straci, a Ty jako debiutujący twórca możesz tylko zyskać. Nie bój się też wspominać o udanej współpracy i twórcach, który pomogli Ci osiągnąć sukces. Na to, ile zarabia Youtuber wpływa jego częstotliwość pojawiania się na innych kanałach.

    Jakość ma znaczenie

    5. Jakość ma znaczenie

    Kiedy już uda Ci się wybrać tematykę kanału, zrób mały research w materiałach źródłowych. Da Ci to pewność, że masz coś ciekawego do przekazania widzom, a Twój sposób komunikacji jest unikalny. To, ile zarabia youtuber – powinno mieć tutaj drugorzędne znacznie. Nie chodzi oczywiście o zmianę własnego domu w profesjonalne studio nagraniowe. Nie trzeba wcale wydawać fortuny, żeby tworzyć wartościowe i poszukiwane na rynku materiały. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, żeby zapewnić odpowiednią jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. W ten sposób zachęcisz swoich widzów do zostania z Tobą na dłużej. A Twoje zarobki na YouTube będą systematycznie wzrastać.

    Montaż jest ważny

    6. Montaż jest ważny

    Widzowie zwracają również uwagę na przyjemny dla oka montaż. Jeśli więc stawiasz dopiero pierwsze kroki w obróbce filmów, zadbaj chociażby o wycięcie niepotrzebnych fragmentów. W ten sposób Twoje materiały będzie się z przyjemnością oglądało – od początku do końca. Dołożenie starań co do jakości materiału jest sygnałem dla widzów, że twórcy zależy na kanale i jego zewnętrznym odbiorze. A stąd już zaledwie krok – do sukcesu. Mimo tego, że zarobki na YouTube są duże to niestety początek bywa trudny. Program Adobe Premiere to koszt nawet 1000 zł!

    Podsumowanie

    Choć zarabianie na YouTube to z pozoru łatwa i przyjemna praca – w rzeczywistości oznacza o wiele więcej. Wymaga od Ciebie zaangażowania, systematyczności i żyłki handlowca. Pamiętaj jednak, że praca nad kanałem zaprocentuje, jeśli tylko dobrze się do tego zabierzesz. Z tą myślą stworzyliśmy dla Ciebie ten poradnik. Twoje zarobki na YouTube mogą być gigantyczne, ale też przez pierwszy rok możesz dokładać do interesu. Przekazuje on znacznie więcej wiedzy niż tylko odpowiedź na pytanie – ile zarabia się na YT. Podziel się więc nim, jeśli okazał się dla Ciebie konkretną dawką informacji. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, ile zarabia Youtuber, którego oglądasz. Daj nam też znać w komentarzu, kto był dla Ciebie inspiracją do rozpoczęcia swojej przygody z YouTube.
    4.6/5 - (20 votes)