Jak usunąć filmik z TikToka

Jak usunąć filmik z TikToka?

TikTok to bardzo popularne medium społecznościowe, które obecnie posiada ponad 2 miliardy użytkowników. Ze względu na algorytm, który jest skonstruowany tak, że każdy, kto kręci świetne filmiki może się wybić, użytkownicy bardzo polubili tę platformę. Szczególnie chwalą go początkujący, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w serwisie. Na platformie można dodać krótkie filmy praktycznie z każdej kategorii. Jednak z różnych przyczyn czasami użytkownicy chcą usunąć jakiś film z platformy. Jak to zrobić? Czy da się usunąć filmy z TikToka? Dlaczego ludzie usuwają filmy z TikToka

Dlaczego ludzie usuwają filmy z TikToka?

Przyczyny mogą być różne, jak ktoś ma długo konto na tej platformie, to może uznać, że niektóre filmy są stare, źle nakręcone i nie chce, aby ludzie je widzieli, bo teraz robi lepsze. Filmy mogą być również nieaktualne, szczególnie dotyczy to filmów, które były kręcone o konkretnym wydarzeniu. Takie treści video użytkownik może zechcieć usunąć.

Może też być sytuacja, gdzie film został dodany, ale w wyniku różnych przyczyn dodający uznał, że lepiej go usunąć. Rzadziej, ale również zdarzają się sytuacje, że filmik został dodany przypadkiem i trzeba go szybko usunąć. Zdarza się również, że to nie użytkownicy, a sam serwis usuwa filmy, ponieważ naruszają one regulamin serwisu. Powody usuwania filmów są różne, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

Usuwanie filmów z TikToka – jak to zrobić?

Dla wszystkich, którzy chcą usunąć filmy z TikToka dobra wiadomość jest taka, że jest to prosty proces, który nie zajmie wiele czasu. Prawdopodobnie każdy użytkownik poradzi sobie z tym bez problemu. Jak to zrobić?

  1. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto.
  2. Następnie należy przejść do swojego profilu, czyli kliknąć ikonę „ludzika”.
  3. Teraz wyświetlają się filmy, które były dodane na serwisie. Należy wybrać ten film, który ma zostać usunięty.
  4. Kiedy film zostanie wybrany, trzeba kliknąć ikonę trzech kropek, wówczas pojawi się lista czynności, jaką można wykonać, w tym miejscu należy znaleźć kosz na śmieci, kliknąć w niego i potwierdzić chęć usunięcia filmu klikając napis „usuń”.


To już wszystko w ten sposób film z TikToka został szybko usunięty, jest to kilka prostych kroków, które zajmują kilkadziesiąt sekund i z którymi nikt nie powinien mieć problemu. W ekstremalnych sytuacjach, gdzie ktoś chce usunąć większość, albo nawet wszystkie swoje filmy, to niestety będzie musiał cały czas powtarzać wyżej opisany proces. Obecnie nie ma czegoś takiego jak np. na YouTube, gdzie można zaznaczyć wszystkie filmy do usunięcia i usunąć je jednym kliknięciem. Alternatywnie najszybszym sposobem jest wówczas usunięcie całego swojego konta. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Czy usunięte filmy na TikToku można odzyskać?

Zdarzają się sytuacje, gdzie film został usunięty przez pomyłkę albo w wyniku pośpiechu usunięty został nie ten film, co trzeba, mógł także zostać usunięty w wyniku emocji lub po prostu użytkownik się rozmyślił i teraz chce film, lub filmy odzyskać. Czy jest to możliwe? Czy raz usunięte filmy można odzyskać, czy trzeba nagrać je ponownie i znów dodać? Jest kilka opcji na odzyskanie usuniętych filmów.

Usunięte video nie jest tak naprawdę do końca usunięte, ponieważ jest jeszcze przechowywane w bazie kopii zapasowej użytkownika TikTok, dzięki czemu można stamtąd odzyskać usunięty film.

Wideo można odzyskać też z ulubionych. Trzeba kliknąć swoją ikonkę następnie przejść do ikonki serca, aby otworzyć ulubiony film, po czym wybrać usunięte video, które ma zostać odzyskane. Na ekranie usuniętego filmu kliknąć trzy kropki i wybrać opcje „zapisz wideo”, wówczas usunięty film powinien zostać odzyskany. Metoda ta zadziała tylko wtedy, gdy ulubiony film jest widoczny publicznie.

Inną metodą jest po prostu przechowywanie filmów na dysku lub w innym miejscu i w razie usunięcia zwyczajnie wrzucenie filmu ponownie. Część użytkowników przechowuje wszystkie swoje nagrane filmy na dyskach lub w chmurze.

Wielu użytkowników dodaje filmy nie tylko na TikToku, ale rów także w innych miejscach. Po usunięciu filmu z TikToka mogą oni po prostu pobrać film z innej platformy, na której był wrzucony i ponownie dodać go na platformę TikTok.

Co można zrobić oprócz usuwania filmu?

Czasami użytkownicy nie chcą usuwać filmów, ale nie chcą też, aby były one widziane przez inne osoby. W takiej sytuacji można zrobić swoje konto TikTok jako prywatne lub ograniczyć dostęp do filmów, wcale nie trzeba ich od razu usuwać. Użytkownicy lubią dzielić się swoimi nagraniami, ale jak wiadomo, nie wszystko nadaje się do upublicznienia, są filmy, które powinny raczej pozostać prywatne. Wideo można ustawić jako publiczne, gdzie wszyscy mogą je obejrzeć.

Opcja „tylko dla znajomych” oznacza, że tylko niektóre wybrane osoby śledzące kanał i będące znajomymi będą mogły obejrzeć to video. Jest także opcja film prywatny. Taki film będą mogły obejrzeć tylko osoby, które uzyskają dostęp do niego od właściciela. Często trzeba wysłać prośbę o dołączenie do prywatnego konta i czekać na akceptację. Jeżeli użytkownik zdecyduje, że film mogą obejrzeć wszyscy, może go w każdej chwili zmienić z prywatnego na publiczny. W tym celu należy przejść do filmu, wybrać ikonkę trzech kropek i na liście czynności znaleźć prywatność i ustawić film jako publiczny. W TikToku nie trzeba od razu usuwać filmów, ponieważ istnieje możliwość ustawienia jako prywatny lub zrobienie całego prywatnego konta, do którego dostęp będą mieli tylko wybrani.

TikTok, to nie tylko zwykłe nagrywanie filmów, obecnie jest wielu ludzi, dla których stanowi on dodatkowe źródło dochodów lub nawet stałe źródło utrzymania. Popularne konta na TikToku przyciągają nie tylko ludzi, ale również marki, które płacą duże pieniądze za promowanie ich produktów lub usług.
4.7/5 - (35 votes)
Podziel się z innymi: