Jak pobrać miniaturkę filmu na YouTube

Jak pobrać miniaturkę filmu na YouTube?

Miniatura wideo udostępnionego na platformie YouTube to niczym zminimalizowana etykietka filmu, którą zauważa widz jako pierwszą, gdy szuka interesujących go treści. Musi więc ona przyciągać uwagę, być chwytliwa, zaciekawiać i jak najlepiej przedstawiać sedno sprawy, która będzie poruszana w nagraniu. Odpowiednie miniatury z rzucającymi się w oczy obrazami, które po kliknięciu umożliwiają wyświetlenie danej treści ma wielkie znaczenie między innymi w zwiększaniu ilości odtworzeń danego materiału.

Możemy mieć różne powody, dla których jesteśmy zainteresowani pobraniem takiej właśnie miniatury z YouTube na swój komputer. Niekiedy zdarza się, że już przesłaliśmy swój film na platformę, a jednak chcemy zdobyć jeszcze oddzielnie miniaturę. Niektórzy potrzebują pobrać ją, aby móc udostępnić znajomym lub wykorzystać do opracowania jakiejś grafiki lub użycia w różnego rodzajach prac, typu np. wrzucając ją na swój blog.

W tym wpisie zostaną omówione 3 proste sposoby pobierania miniatury z YouTube. Dzięki czemu nauczysz się sam pobierać zdjęcie startowe wideo lub wykorzystując narzędzia do pobierania online. Dodatkowo pokażemy też metodę ściągania, która wykorzystuje odpowiednio zmodyfikowany adresu URL filmu. A na końcu zamieszczone zostało ostrzeżenie, które powinieneś znać i uwzględniać przy wykonywaniu wcześniej wymienionych czynności. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Jak pobrać miniaturę z własnego filmu na YouTube?

Jeśli film, którego miniaturę pragniesz pobrać jest dodany przez ciebie samego, to po prostu należy otworzyć na YouTube menedżera tego wideo, a następnie kliknąć przycisk “Edytuj”, znajdujący się obok klipu. Stąd już prosta droga do zapisania grafiki na własnym komputerze, ponieważ wystarczy po najechaniu na obraz poczekać, aż wyświetlą się jego różne opcje, a następnie kliknąć “Pobierz obraz” lub “Zapisz obraz jako…”. Następnie należy wybrać lokalizację, w której ma być umieszczony pobierany plik. I oto właśnie tym prostym sposobem masz swoją miniaturę z filmu zapisaną na dysku twojego sprzętu. Jest to bardzo łatwa i wygodna metoda, jednak sprawdzi się jedynie, jeśli sam jesteś autorem dodanego filmu. Jak pobrać miniaturkę z YouTube online

Jak pobrać miniaturę YouTube za pomocą narzędzi do pobierania online?

Alternatywnie można również pobrać miniaturę z YouTube korzystając ze stron internetowych zaprojektowanych do tego typu operacji. Zazwyczaj są to bezpłatne narzędzia, nie wymagające logowania się czy zakładania konta. Najczęściej działają w języku angielskim, jednak znajomość tego języka zbyt bardzo nie jest konieczna do obsługi strony, bo wszystko dzieje się intuicyjnie. Przykładowe strony, z których można skorzystać do pobrania miniatury to:Miej świadomość, że jest ich zdecydowanie więcej, więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem jakiejś.

Jak korzystać z takich stron? Otóż po otwarciu adresu, pod którym jest narzędzie umożliwiające pobieranie miniatur, najczęściej należy w odpowiednie okienko wkleić skopiowany wcześniej link interesującego nas filmu. Następnie klikamy przycisk “Pobierz”, po angielsku “Download”. Często wtedy pojawia się zapytanie, oto w jakiej rozdzielczości chcesz, aby zapisać zdjęcie na komputerze lub smartfonie. Jest to o tyle wygodna metoda, że pozwala wybrać różne rozmiary grafiki, przez co łatwiej znaleźć te, które są kompatybilne z twoim urządzeniem. Po w wybraniu odpowiedniej rozdzielczości pojawia się monit o wybranie miejsca docelowego, dokładnie tak jak w poprzedniej metodzie. Czyli wybieramy lokalizację docelową naszej grafiki, ewentualnie ustalamy jej nazwę lub też możemy pozostawić ją z taką jak nadawana jest domyślnie. Następnie, aby wykorzystać to zdjęcie należy je odszukać w wybranej wcześniej przez nas lokalizacji.

Przedstawiona metoda jest najprawdopodobniej najczęściej używaną przez internautów. Bowiem jest łatwa i szybka, a w dodatku często pozwala wybrać jakiej rozdzielczości obraz chcemy otrzymać.

Jak pobrać miniaturę YouTube z odpowiednio zmodyfikowanego adresu URL?

Istnieje również metoda pobierania identyfikującego wideo na YouTube zdjęcia, poprzez utworzenie do niego bezpośredniego linku.

Początkowo konieczne jest, aby uzyskać adres URL interesującego nas filmu. Robimy to po prostu otwierając wybrane wideo, a następnie klikając w górny pasek, gdzie znajduje się adres internetowy. To właśnie tam musimy odnaleźć coś co nazywamy identyfikatorem filmu, skrótowo ID.

Uzyskanie identyfikatora na YouTube jest bardzo proste. Należy zaznaczyć znajdujący się w linku długi ciąg znaków, składających się z liter i cyfr, następujący po znaku równości. To właśnie jest pożądany przez nas identyfikator wideo, którego należy użyć, aby tą metodą pobrać miniaturę. W nowym oknie przeglądarki należy wkleić następujący adres: img.youtube.com/vi/ [ID wideo] /maxresdefault.jpg, jednak zmieniając to co jest w kwadratowym nawiasie na uzyskany przez nas identyfikator filmu.

Po kliknięciu na klawiaturze Enter pojawi się grafika, o którą nam chodzi. Następnie przyciskamy prawy klawisz myszki i wybieramy opcję “Zapisz obraz”. Powinno pojawić się okno, w którym można wybrać lokalizację zapisu miniatury filmu.

Jak pobrać miniaturkę filmu na YouTube? – podsumowanie

To są trzy sugerowane przez nas metody, których warto używać do pobierania miniatury filmu z YouTube. Wiemy również, że część internautów zdecydowała się po prostu na zapisanie zrzutu ekranu interesującej ich grafiki. Jednak należy pogodzić się z konsekwencjami tego działania. Oczywistym jest, że tak pozyskany obraz będzie miał bardzo niską rozdzielczość i nie uzyskamy w ten sposób profesjonalnego wyglądu miniatury.

Także zdecydowanie nie polecamy wyboru takiej metody, liczymy, że wcześniej zasugerowane sposoby są w stanie zaspokoić twoje potrzeby, ułatwiając ci życie i przyspieszając proces pozyskiwania takiej grafiki.

Na początku wpisu zostało wspomniane, że pojawi się ważne ostrzeżenie. Dotyczy ono niezwykle istotnej rzeczy, o której powinniśmy pamiętać wykorzystując grafikę pobieraną z Internetu. W związku z tym, że platforma YouTube sama z siebie nie udostępnia widzom narzędzi do pobierania miniatur to oznacza, iż miniatura ta jest własnością twórcy filmu. Więc wszelkie prawa autorskie należą właśnie do niego i aby nie złamać trawa prawa, należy za każdym razem uzyskać od autora danej treści zgodę na wykorzystanie zdobytego materiału.

To wszystko po to, aby nie ponieść przykrych konsekwencji naruszenia chronionej własności intelektualnej twórcy i nie zostać za to pociągniętym do odpowiedzialności prawnej.

Co zrobić w takim razie, aby wykorzystać zdobytą miniaturę, na przykład w swoim własnym filmie, który planujemy wrzucić na platformę? Otóż należy skontaktować się z autorem miniatury, czyli właścicielem filmu, z którego uzyskaliśmy ją i po prostu wyjaśniając cel do jakiego jej potrzebujemy poprosić o zgodę na wykorzystanie. Jeśli tego nie zrobimy, a autor zobaczysz, że wykorzystano jego miniaturę bez jego wiedzy i zgody to platforma najprawdopodobniej bardzo szybko usunie twój film z YouTube. Liczymy, że te wskazówki zarówno jak pobierać miniatury, ale jak i legalnie wykorzystać pomogą wam sprawniej się tym zająć.
4.7/5 - (32 votes)
Podziel się z innymi: