Jak pobrać film z YouTube

Jak pobrać film z YouTube?

Z pewnością niejednokrotnie zastanawiało Was jak pobrać z serwisu YouTube film, który przypadł Wam do gustu. Okazuje się, że sprawdzonych sposobów na pobieranie filmików z YouTube jest kilka – jedne są bardzo proste i szybkie, inne wymagają od nas nieco więcej wysiłku.

Decydując się na wykorzystywanie jakichkolwiek aplikacji czy oprogramowań, służących do pobierania filmików z YouTube na nasze urządzenia, powinniśmy najpierw wiedzieć, co tak naprawdę chcemy pozyskać. Nie musimy bowiem pobierać całego pliku mp4 ważącego nawet kilka gigabajtów, jeżeli chcemy tylko pobrać audio jakiejś piosenki. W takim przypadku w aplikacjach wybierać będziemy opcję mp3 ważącą znacznie mniej, a jednocześnie zawierającą wszystko to, co nas aktualnie interesuje – więc po prostu ścieżkę dźwiękową. Sprawdź nasze usługi! 🔥

Programy do pobierania filmików z YouTube

Jeżeli korzystamy z komputera stacjonarnego czy też laptopa, skorzystać możemy z popularnych programów przeznaczonych do pobierania filmików z serwisu YouTube. Korzystanie z takich programów jest bardzo proste.

Na początek pobieramy program z jego oficjalnej strony, włączamy go, a następnie po prostu podajemy link do filmiku, który nas interesuje. Z reguły w takich programach wybrać możemy interesującą nas jakość. Do najpopularniejszych programów oferujących darmowe pobieranie filmików z YouTube należą KeepVid czy SaveMedia. Co ważne, oba te programy zapytają nas o format wyjściowy pliku, a także o jego jakość. Tak jak wspomniane było na wstępie tego artykułu – format wyjściowy będzie ściśle uzależniony od tego, co chcemy z danym plikiem robić. Dla starszych komputerów i systemów operacyjnych zaleca się wybór formatu wyjściowego na .avi – jest to stosunkowo stary format wyjściowy do odtwarzania plików wideo. Bardzo dobrze radzą sobie z nim starsze komputery i odtwarzacze, jednak delikatnie cierpi na tym jakość pliku wideo.

Format .mp4 jest bardzo aktualny i często wykorzystywany w dzisiejszych czasach – przeznaczony jest głównie do komputerów nowszych z systemami operacyjnymi od Windows 7 wzwyż. Do wyboru będziemy mieli również formaty audio – stosujemy je w przypadkach, gdy pobrać chcemy wyłącznie ścieżkę dźwiękową jakiegoś filmiku czy piosenki – wybieramy wtedy format .mp3. Jeżeli chodzi o jakość pobieranego pliku – powinniśmy uzależniać ją głównie od prędkości naszego Internetu. Im wyższa jakość, tym dłużej pobierać się będzie nasz plik.

Strony internetowe do pobierania filmów z YT

Poznaliśmy już sposób na szybkie i komfortowe pobieranie filmików z YouTube na naszym własnym laptopie czy komputerze. Co zrobić, jeżeli na komputerze, z którego korzystamy nie ma możliwości instalacji wyżej wymienionych programów? Nic prostszego!

Filmik pobrać możemy również bezpośrednio z naszej przeglądarki. W tym przypadku korzystamy z reguły z tak zwanych konwerterów – serwisów, które zmieniają format pliku YouTube na .mp4 czy .avi – a więc na takie formaty, które odtwarzane mogą być na naszych komputerach.

Najpopularniejsze strony oferujące takie działania to Kuplike.pl, freemake.com oraz yt-convert.com. Co należy zrobić po wejściu na taką stronę? Sposób działania jest zbliżony do sposobu korzystania z wymienionych wcześniej programów. Kopiujemy link, wklejamy go do odpowiedniego okienka na stronie internetowej z konwerterem i czekamy na rezultat. Strona powinna zwrócić nam komunikat informujący o tym, że plik jest gotowy do pobrania.

Aplikacje mobilne do pobierania filmików z YouTube

Komputery i laptopy już za nami. Co więc zrobić, jeżeli korzystamy aktualnie ze smartfona? Tutaj na pomoc przychodzą nam aplikacje mobilne, których odnaleźć możemy bardzo, bardzo dużo. Na początek warto wiedzieć, że tego typu aplikacji nie pobierzemy chociażby ze sklepu Play. Nie zrobimy tego z prostej przyczyny – YouTube nie wspiera aplikacji oferujących pobieranie filmików z ich serwisu, więc jest to wbrew zasadom panującym w serwisie YouTube. Takie aplikacje pobierzemy więc wyłącznie z ich oficjalnych stron, które odnaleźć możemy w sieci. Najpopularniejsze aplikacje oferujące pobieranie filmików z YouTube prosto na urządzenia mobilne to YMusic (przeznaczony przede wszystkim do muzyki) czy Flvto Converter (przeznaczony zarówno do muzyki jak i do filmików).

Dlaczego pobiera się filmy z YouTube?

Przeznaczenie pobieranych filmików może być różne. Pamiętajmy jednak, że pod żadnym pozorem z pobieranych filmików nie wolno nam czerpać jakichkolwiek korzyści materialnych. Jest to rzecz jasna niezgodne z prawem, podobnie jak udostępnianie pobranych filmików z YouTube na szeroką skalę. Filmiki z serwisu YouTube pobierane są z reguły wtedy, kiedy chcemy wyświetlić je w miejscu z brakiem dostępu do Internetu.

Jak widzicie, pozyskanie filmiku z YouTube na nasz smartfon, laptopa czy komputer jest bardzo proste i nie wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu. Wystarczy tak naprawdę kilka minut, aby cieszyć się możliwością odtwarzania pobranego filmiku w trybie offline na naszym urządzeniu. Nie należy zapominać jednak o zasadach panujących zarówno w naszym kraju i na świecie, a więc pobranymi filmikami cieszmy się wyłącznie w niewielkim gronie.
4.8/5 - (38 votes)
Podziel się z innymi: